Според вас ....

  • 2 109
  • 22
в ситуацията: неприятности около родител, на който едното дете е в чужбина, другото в БГ, трябва ли за тези неприятни случки да се информира само дъщерята/сина, живущ в БГ, а на другата/другия в чужбина да се спестяват с цел да не се притесни и разстрои  newsm78 Crossing Arms А и с оправданието, че този в чужбинско нямало как да помогне, щял/а да си остане с едното притеснение  Close

Малко неразбрано го написах, но съм леко ядосана в момента от подобна случка  Confused
Виж целия пост
# 1
явно не става дума за твоите мама и тати  newsm78
Виж целия пост
# 2
Аха, и аз съм така от 10години!Брат ми е в Лондон и аз отговарям за всички прилежащи нужди и сметки на нашите.Така сме се разбрали и ако стане нещо с тях(недай си), обаче, да ги информирам Peace
Виж целия пост
# 3
Chandni
 ти от страната на тези в БГ ли си? Joy

това зависи най вече от самите хора! аз например съм казала да ми се казва абсолютно всичко. изключение да се прави само ако  съм бременна или да в начален кърмачески стадий за случаите, в който не мога да помогна Peace


Виж целия пост
# 4
Разбира се,че трябва и "чужденецът" да се
уведоми. Как може единият да е притеснен, а другеят щаден.
То е ясно,че само единият ще
помага, но все пак.
Виж целия пост
# 5
защо ли ми намирисва на поредната "свекървенска" тема...аман....
Виж целия пост
# 6
Зависи за какво става въпрос.

Поясни.
Виж целия пост
# 7

Не виждам смисъл да се уведомява чужденеца, в случай че с нищо не може да помогне. Само да му е гадно. И още по-гадно, че е далеч.  
Виж целия пост
# 8
В нашето семейство пък точно обратно прави родата, първо бързат на чужденеца (който в случая е брат ми) да кажат, пък нищо, че само ще го разстроят. Все таят тайна надежда, че от чужбина може и некое чудо да ги сполети.  Laughing 
Виж целия пост
# 9
Според мен..."чужденецът"също трябва да се уведоми...а дали той или тя е син, дъщеря, брат, сестра и т.н. на родителя...съответно би искал/а да знае какво става...дори и да не може да помогне по никакъв начин...(поне така си мисля аз...), а ако са в някакви много лоши взаимоотношения и за това е заминал/а в чужбина...тогава това може да се спести....въпреки, че всеки един човек...би искал да знае какво става със семейството му... Simple Smile
Виж целия пост
# 10

Не виждам смисъл да се уведомява чужденеца, в случай че с нищо не може да помогне. Само да му е гадно. И още по-гадно, че е далеч.  

Е, то това е целта, де. Да му е гадно!  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Аз съм в чужбина, надявам се, че ме уведомяват за всичко, но сигурно и поспестяват туй онуй. Сериозни неща, едва ли.


Виж целия пост
# 12
Аз съм ЗА да се уведомяват и роднините в чужбина, но само за сериозните неща. Ако са някакви текущи проблеми, не виждам смисъл.
Виж целия пост
# 13
Аз съм винаги уведомена (предимно сестра ми го прави) и честно в 80% от случаите е страшно тежко. Веднъж майка ми й се беше фръцнала, докато сестра ми е  била на работа в един друг град, а майка ми го посещавала с група...и майка ми изчезнала, без да се обади. Като луда въртях телефони на 2300км с ясната мисъл, че нищо не мога да направя...И тогава е още по-гадно, защото си зависим от това дали някой ще те чуе, помогне, свърже с теб за повече информация и т.н. В някои случаи съм предпочитала да съм научавала малко по-късно, като е отминало.... (най-вече, когато с абсолютно  нищо не мога да помогна).
Виж целия пост
# 14
Предполагам, че не ми казват (аз съм на 11000 км от дома), защото знаят, че ще се прибера веднага. Съпруга ми се е прибирал само за 4 дни, това с два дена почти полети и с два пъти сненяне на часови пояси. Не се оплакваме. Когато се обадят сме на линия. Но е тежко, от такова голямо разстояние се чувстваш съвсем безсилен.
По лесно ми е да изкопча информация от майка ми, отколкото от брат ми. Малкото ми братче все глеа да ме пази.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия