Моля ви за съвет...

  • 1 774
  • 28
на 20.05 трябваше да ми дойде МЦ който е редовен,но днес е 26 а него го няма.имам невероятно чувствителни и болезнени гърди,което до сега никога не ми се е случвало даже преди МЦ никога не са ме болели  Thinking имам болки в кръста и увеличен апетит.преди около седмица дори ми стана лошо и ми прилоша,но не обърнах внимание тъй като си мислих че е от жегата.от вчера си меря температурата и отчета е че през деня ми е 37,1 а вечер ми е до 37,3.тази сутрин правих тест но ми показа отрицателен.
Моля ви да ми кажете какви изследвания да си направя за да разбера има ли бременност или не,тъй като в града нямаме добър гинеколог и няма къде да отида.по принцип ходя в друг град при моята гинеколожка,но тя в момента е извън БГ и докато я чакам искам да разбера дали щастието ме е споходило или просто имам някакъв проблем
Виж целия пост
# 1
Има ли в града поне лаборатория за да си направиш кръвен тест,той ще ти даде отговор.
Виж целия пост
# 2
Кръвен за бета ЧХГ показва има ли бременност. Ако тепърва започваш да мериш БТ, по-добре спри, че само ще се объркаш.
Виж целия пост
# 3
И аз съм за кръвен тест и дано се е получило вече  Praynig
Виж целия пост
# 4
И аз съм за кръвен тест.
Дано щастието те е споходило.  Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 5
момичета в града нямаме частна лаборатория,но утре ще проверя в поликлиниката какво мога да направя.стискайте ми палци да е  EFP това ще е най големия подарък който ще мога да подаря на милото за предстоящият му рожден ден след 10 тина дни.
моля ви само да ми кажете те за кръвният тест когато се прави на гладно ли е ли не за знам че тази вечер съм нощна смяна и ако е необходимо да съм гладна след 12 да спирам ям
Виж целия пост
# 6
Роси няма значение дали си яла или не,нито кое време на денонощието е,отиваш,вземат ти кръв от вената и след известно време ще е готов.Стискам палци да е положителен  Hug
Виж целия пост
# 7
Не е нужно да си гладна. В БГ лабораториите  резултатите излизат до няколко часа Wink Успех  Peace
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви  Hug
Виж целия пост
# 9
Цитат
имам болки в кръста и увеличен апетит.преди около седмица дори ми стана лошо и ми прилоша,но не обърнах внимание тъй като си мислих че е от жегата.от вчера си меря температурата и отчета е че през деня ми е 37,1 а вечер ми е до 37,3.тази сутрин правих тест но ми показа отрицателен
Покачването на температурата е един от показателите за наличие на бременност,но може да се дължи и на ред други прчини.
Дано да има щастие.  bouquet
Виж целия пост
# 10
направи още един тест. стискам палци да е положителен.успех и ни дръж в течение
Виж целия пост
# 11
Само да споделя карах цветна бременност и в такъв момент на теста не показва вярно дава отрицателен резултат.Моят съвет е не бързай стой спокойна и изчакай.Ще стискам палци да си бременна Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Само да споделя карах цветна бременност и в такъв момент на теста не показва вярно дава отрицателен резултат.Моят съвет е не бързай стой спокойна и изчакай.Ще стискам палци да си бременна Simple Smile

Без да се заяждам, т.нар. цветна бремнност си е бременност, но с кървене, което си е патология, макар да има много случаи с добър развой на нещата. Тестовете за бременност, било то кръвни или уринни, отчитат покачването на нивата на хормона на бременността в човешкия организъм. Те засичат бременност, без значение дали тя е с кървене или без, дали е маточна или извънматочна. Покачи ли се достатъчно нивото на хормона, то теста го засича. Ако уринния тест е отрицателен, това означава само, че хормонът все още е със стойности под 25 - 50 единици (зависи от теста). При по-високи стойности се появява чертичка с различна наситеност. Кръвния дава точно измерена стойност на хормона, затова е по-точен измерител.

Виж целия пост
# 13
В същия добър тон ще отговоря,че при мен не отчете Simple Smile Теста бе Шуър чек,на другия месец отидох на лекар  и там установиха,че има бебе.Тогава попитах лекарката защо теста не ми е показал?Обяснението от нея бе ,че е нормално-да не влизам с подробности и термини.Идеята е че момичето попита и аз казвам че все пак има и изключения не мислите ли и да не се притеснява.Нали сме тук да си даваме кураж а не да се заяждаме.
Виж целия пост
# 14
.Идеята е че момичето попита и аз казвам че все пак има и изключения не мислите ли и да не се притеснява.Нали сме тук да си даваме кураж а не да се заяждаме.

Именно. Често се случва тестът за бременност първоначално да е отрицателен, дори при закъснение, просто защото хормонът на бремеността все още не е достигнал нива да може да бъде отчетен от уринен тест. Но бременност да си има и да се развива нормално. Пожелавам го на авторката, разбира се, и на всички момичета, които всеки месец чакат и се надяват!
Възражението ми беше само и единствено срещу изречението, че тестовете не отчитат при цветна бременност. Първо, няма медицински термин "цветна бременност". Освен това, ако тестът не е отчел, то е било поради горните причини, а не защото бременността е била "цветна", т.е, имало е кървене, съвпадащо с периода на менструацията.  Peace Радвам се, че при теб всичко се е развило добре.

Ако аз бях на мястото на авторката, тези дни щях да отида направо на лекар - при една седмица закъснение мисля че може да се види, ако има бременност. Пък ако има колебания и след прегледа, нека пусне кръвен тест. Това че няма добър гинеколог... не е приятно, ама все пак при преглед за установяване на бременност не му трябва кой знае какво умение - да има вагинален ехограф и да знае за какво да гледа. Надявам се скоро в тази тема да се пишат само честитки!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия