Карцинозин и Туберкулинум-мнения?

  • 13 736
  • 12
Моля ви,ако някой е лекувал себе си или близък с тези лекарства,нека сподели мнение!
От  малкото,което прочетох в Интернет,се попритесних,а хомеопат ги изписа на мен и детето!
Виж целия пост
# 1
На сина ми хомеоп. беше изписала туберкулин, според мен като конституционно лекарство...по веднъж седмично, мисля, може би месец, не съм сигурна, всъщност, колко време го пи... newsm78
В този момент беше с обриви от АД пак.
Много добре се повлия, изчезнаха обривите за няколко дни, детето не е боледувало, АД от тогава не се е появявал. Тази зима не е боледувал изобщо, нито грип, нито хрема дори, като ходи редовно на ДГ, даже в ДГ го забелязаха, че не отсъства.  Peace
С изключение на тоя туберкулин /три -четири приема/, не е пил нищо друго цяла зима, дори хомеопатия.
Просто го "уцели".
Даже като го купувах в аптеката, аптекарката, която е учила също хомеопатия, като гледаше малкият, който й преобърна аптеката за краткото време докато купувам лекарството, ми каза, че като го гледа, точно си мислела за туберкулин ... Mr. Green

Това е от личният ми опит, повече могат да кажат по -запознатите.
Виж целия пост
# 2
И при малкия Туберкулина му е конституционното лекарство,но нещо не му виждам много резултата newsm78
Виж целия пост
# 3
След поредица от вирусни инфекции цяла зима на горните дихателни пътища+два бронхита, като детето аха-аха да се оправи, но не му стига енергията и пак се разболява, хомеопатичката ни реши, че има нужда от по-дълбоко, т.нар. миазматично лекарство. Доколкото знам са 4-5 вида само (Псоринум, Медоринум и .... Embarassedи съм дотук). Поредното от тях е Туберкулинум-а. Понеже и аз бях на същото дередже, го пихме и двете, потенция LM1, за 10 дни (елегантно да го направим, както се изрази  Simple Smile д-ката). Не мога да кажа, че щерката е спряла да се разболява, но драстично съкрати оздравителния период, също и аз. За миазматичните лекарства май е по-малко инфото в нета. На първо четене е тоз линк:
http://www.holisticabg.com/pages.php?page_id=40&lang_id=1&curr_node=4

Виж целия пост
# 4
На сина ми беше изписано Туберкулин 30СH...
Виж целия пост
# 5
Лекарството е изписано след преглед с класически хомеопат ? Ако е така няма основание за притеснение, има много симптоми, които се покриват с едно хомеопатично лекарство. Поговорете с хомеопата си , щом това Ви създава дискомфорт.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Да,след преглед от кл.хомеопат!Но като прочетох каквото намерих сначало в нета и понеже за пръв път се обръщам към хомеопатията,малко се притесних!
Виж целия пост
# 7
От какво точно се притесни? От името карцинозин ли?
Виж целия пост
# 8
Да,от имената и от това ,че са такива извлеци.
Днес съм с ужасно главоболие,гадене,сигурно е реакция?
Виж целия пост
# 9
Да,от имената и от това ,че са такива извлеци.
Днес съм с ужасно главоболие,гадене,сигурно е реакция?

Имената не бива да те плашат. Количеството, което се използва от изходните вещества /ракова тъкан, туберкулозна тъкан/ е съвсем, съвсем минимално. Колкото ако капнеш една капка във всички океани на земята. Това, че са предписани не означава, че сте болни от рак или туберкулоза. Гаденето и главоболието са лечебна криза.

Не знам какво лекувате, но моят син приема туберкулин заради алергия, трета сливица и проблеми с ушите. Конституционалното лекарство му е друго.
Типът туберкулинум се характеризират със свръхбезпокойство, разхвърлени и непостоянни са, всичко бързо им омръзва, обичат забавленията. Лекарството се дава и като хомеопатична ваксина и при дихателни заболявания.

Типът карцинозин са  сериозни, свръх съвестни и напрегнати, не могат да се отпуснат, поемат много отговорности.
Виж целия пост
# 10
[Типът туберкулинум се характеризират със свръхбезпокойство, разхвърлени и непостоянни са, всичко бързо им омръзва, обичат забавленията. Лекарството се дава и като хомеопатична ваксина и при дихателни заболявания.

Типът карцинозин са  сериозни, свръх съвестни и напрегнати, не могат да се отпуснат, поемат много отговорности.

Да се запознаем-детето ми и аз.
И при него е заради трета сливица,чести боледувания и алергия.Дано помогнат!Явно правилно са ни преценили!
И да питам още нещо-не виждам никаква реакция след приема у детето-когато липсва лечебна криза,значи ли,че лекарството пак помага?
Виж целия пост
# 11
...И да питам още нещо-не виждам никаква реакция след приема у детето-когато липсва лечебна криза,значи ли,че лекарството пак помага?

Лечебна криза може да има и месец след приема на лекарството, всеки организъм е различен. Тя може да изглежда като вирусна инфекция. Туберкулина е дълбоко и бавнодействащо лекарство, не чакай мигновен резултат. Наблюдавай детето и до следващият преглед записвай всяка промяна в емоционалното и психическото му състояние, всяка болежка и изобщо нещо необичайно. Така ще е по - лесно за хомеопата да проследи как действа лекарството и какво да предприеме по - нататък.

Има една книжка на Кетрин Култър "Хомеопатични очерци за детските типове", ако я намериш и прочетеш много неща ще ти станат ясни.
Виж целия пост
# 12
Благодаря ти!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия