зеле

  • 2 093
  • 8
Здравейте !
Днес си купих прясно зеле и искам да го сготвям ! Дайте ми идея , нека да е с месо, за нещо вкусно!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Пиле със зеле?
Мусака с прясно зеле?
Виж целия пост
# 2
а рецепта къде да видя ?
Виж целия пост
# 3
Обожаваме с децата зелево ястие - с месо:свинско или пилешко - първо запържвам месото на порции,после като се изпари водичката,която пуска, слагам нарязаното зеле,наливам малко вода/да го покрие/ и задушавам до готовност.Преди да е увряло месото и зелето слагам сол и прясна целина.Това е простичката ми рецепта.   Нарязаното зеле, преди да сложа в яденето да се вари, го претривам леко със сол,за това по време на готвене слагам малко сол и опитвам на вкус.Ако прибавя накрая и домати с подправките слагам и 1/2ч.л. захар.
Виж целия пост
# 4
Питах на кое да пиша рецепта  Laughing Laughing Laughing


Пиле с прясно зеле...

Месото нарязано на порции се задушава в олио и 1 глава лук нарязана като за запръжка.
Добавя се нарязаното зеле,посолява се,добавя се малко водичка и се похлупва да се задушава.Като се задуши и зелето се добавя 1 с.л. червен пипер,черен пипер на зърна 10-ина зрънца, и ако е нужно още вода(колкото да покрие месото и зелето).Вари се до полуготовност,добавя се 1-2 настъргани домата,прехвърля се в тава и се допича във фурната.


Муска с прясно зеле


Зелето се нарязва на тънки лентички,претрива се със сол.
Задушава се 1 глава лук,1 морков на дребни кубчета,добавя се каймата.Мачка се с лъжица,за да стане на трохи. слагат се черен пипер,кимион,малко магданоз,1 дафинов лист,1-2 настъргани домата.Добавя се зелето и се задушава,докато си промени цвета.Слага се 1 с.л. червен пипер,налива се малко вода за да започне варене.
След като зелето се е сварило добре се прехвърля в тава и се залива със заливка от 1 кисело мляко,1 с.л. брашно и 1-2 яйца.
Виж целия пост
# 5
Прясно постно зеле в гювеч или на фурна


Цитирам дословно авторката, така както е обяснила , имаше една тема за прясно зеле мин.година, та рази рецепта се котираще страшно. Правила съм я и аз и гарантирам за качеството Peace


"Като цяло наклъцквам една зелка в голяма тава. Посолявам я и понамачквам. Прехвърлям зелето в глинения гювеч (от тези с капаците), слагам олио кажи речи половин кафена чашчица, 2-3 обелени и нарязани на по- дребно домата, 2-3 скилидки чесън, няколко зърна ким, 1 ч.л. червен пипер и 1/3 връзка копър. Захлупвам с капака и пъхам във фурната. В началото на по- силен огън и без да разбърквам. Като заври и слегне зелето разбърквам и намалявам фурната. Пека около час на затворен похлупак и после още петнадесетина минути на отворен. Вода никаква не слагам."
Виж целия пост
# 6
Любимо ястие в къщи е "Мързеливо зеле в гювеЧ" на Лео: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141815
Става супер вкусно и наистина е "мързеливо" hahaha
Виж целия пост
# 7
имаше една рецепта за пълнена зелка-със свиско,бекон и още нещица....невероятна е .Мисля,че беше от рецептите на *Време за готвене* и се казваше свинско по босилеградски Peace
Виж целия пост
# 8
Любимото ми - зеле с домати на фурна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия