ЕКСКУРЗИЯ ДО ПАРИЖ С АГЕНЦИЯ

  • 13 765
  • 28
Здравейте, видях, че има такава тема, но не е препоръчително да я обновявам, защото никой не е писал в нея почти 1 год. Ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=326566.0

Момичета, плануваме екскурзия до Париж през АВГУСТ и имам нужда от помощта Ви: моля да споделите как са проведени вашите екскурзии и с коя агенция.Така звучи много общо, за това ще Ви кажа, че ние се спряхме на 2 агенции: Бохемия и Руал.
На Бохемия са им по-хубави (т.е. по към центъра) хотелите, докато на Руал хотелите 3* (с цена до 2000/7дни) са в 9 район (Опера).
От Бохемия ни казаха, че допълнителните екскурзии не са на български, а на английски, обиколката на града е с аудиогид (качваш се в автобуса и си избираш какви слушалки да си сложиш)
А с Руал как е:
1. как са организирани допълнителните екскурзии, които са включени в цената: идват с автобус и те вземат от хотела или имате сборен пункт някъде?
2. от колко часа сутринта обикновено се провеждат? (обичаме да спим до по-късно, та за това питам  )
3. всички екскурзии са с български гид или ? (Имам предвид обиколката на града, Лувъра, Версай)
4. колко големи са групите? Да не тръгнем 40 човека след 1 гид и все да се броим и да се чакаме кой къде е, ако са по-малки е по-добре.

Ако помните в кой хотел сте отседнали бих се радвала да споделите мнения  Hug

За сега ще спирам с въпросите, но ако се сетя нещо много важно ще си позволя пак да питам 
Благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 1
и аз ще следя темата,защото планувам да ходим и ние .Много ще м и е интересно ,да разбера  дали с автобус или самолет е по-добре и ако решим да тръгнем с кола Thinking
Виж целия пост
# 2
 Grinning здравей!
 
http://www.spatia-tour.com - това е любимата ми агенция! от форума научих за нея и ходих с тях в Египет! Всичко, което беше описано го изпълниха, екскурзовода ни беше прекрасен!
Моите родители ходиха на екскурзията им до Париж миналата година през април - и те бяха очаровани от всичко, което са видяли и научили от екскурзовода /той е българин и през цялото време е с групата/. Единственото им оплакване беше, че е претоварена програмата, но в края на крайщата всичко е описано в съответната екскурзия и се изпълнява. За мен това е положително, но те вече са по-възрастни и се бяха по изморили!  Grinning

Успех с избора!
Виж целия пост
# 3
Аз също в момента проверявам за Париж и за този период, но защо не си ги организираш сама, а държиш да е с агенция? За автобусна екскурзия ли гледаш?
Виж целия пост
# 4
Cvete1, сега погледнах офертите на Спатия Тур, но те нямат дати за август (а ние по-рано не можем) пък и 4нощувки не ми стигат, ние гледаме за 7  Peace

Милинка, гледам самолетните програми (7 нощувки). До сега всеки път сме ходили на организирани екскурзии и не ми се рискува да си организирам сама всичко поради 2 причини: мъжа ми в такива случаи много се притеснява (дори когато е с агенция) и знам, че ако нещо се обърка аз ще го отнасям (преувеличавам го малко, но...). Втората причина е бременността ми, предпочитам да е малко по-скъпо, но да съм по-спокойна.

mama123, аз си мисля, че е най-лесно със самолет. Ако искате без агенция можете да си вземете там кола под наем (ако ще пътувате и до други градове) иначе само в Париж гледам, че всички казват, че се пътува изключително с метрото

Сега остана да се включи някой, който е пътувал с "Бохемия" или "Руал" и да ми улесни избора...
Виж целия пост
# 5
ех Париж, амур и шансон Simple Smile

като ходите задължително да минете по моста на влюбените !!!

лично съм ходила там 4 пъти като последния път комбинирахме
ходенето с пикник във Версай - като това е по добро от самия
Париж Simple Smile

Виж целия пост
# 6
Запис и от мен и аз искам да отидем до Париж август за 5-7 дни. Детето има рожден ден и искам да го заведа за един ден до Дисни.
Виж целия пост
# 7
През 2005 год. сме пътували до Париж с "Руал",самолетна ескурзия.Организацията от страна на фирмата беше на ниво,нямам забележки в това отношение.На летище София ни изпрати представител на "Руал",в Париж ни чакаше ескурзоводката,българка живееща там(Милена се казваше,ако съм запомнила правилно),която беше много оправна и отзивчива млада жена.При настаняването съпровождаше всеки до рецепцията на съответния хотел,изчакваше да се увери ,че всичко е наред и продължаваше с другите.При тръгване пак така-според местонахождението на хотела беше казала кой в колко часа да е отпред с багажа и минаваше лично да ни "събере"  Simple Smile .Имахме панорамна обиколка на града,която влизаше в цената на екскурзията.От организираните допълнителни екскурзии бяхме само във Версай,пак нямам забележка по организацията.Изобщо, тази екскурзоводка много допринесе за доброто ни изкарване в Париж-спокойна,усмихната,отговаряше на всичко,което я попиташ,обясняваше как най-лесно да стигнеш сам там и там...С "Бохемия" не сме пътували,та нямам впечатления от тях,но по принцип за "Руал" знам,че Париж им е "силна страна",автобусните им екскурзии също били добре организирани.
Виж целия пост
# 8
Миналия септември пътувахме до Париж -с Руал.Много сме доволни  ,всичко беше организирано добре.Относно въпросите ти :
1. Имаше сборен пункт близо до хотелите където бяхме отседнали.
2.Обикновенно срещата беше  в 9 ч. сутринта . Единия ден беше неделя и беше в 10ч. Явно тогава по -късно отварят музеите.
3.Да всички бяха на български / поне на тезе на които ние ходихме/
4.Групите бяха към 15 човека ,но за екскурзията във Версай  дойдоха  още 10 човека /не разбрах от къде бяха/
Виж целия пост
# 9
Здравейте и благодаря за отговорите  Hug
За съжаление в момента не сме сигурни дали екскурзията до Париж ще е тази година или ще я отложим за догодина.
Като време тази година имаме възможност да пътуваме след 10-11 август, а през този период ще съм по средата на 7-я месец от бременността. По принцип се чувствам добре, но от скоро започнах да усещам разни неща свързани с бременността: подуват ми се краката в големите жеги, по-бързо се умарям понякога. Та за това се чудим дали ще е удачно да пътуваме тази година или да го оставим за другото лято / есен (живот и здраве!). Запланували сме да посещаваме доста забележителности в Париж и просто не ми се мисли колко ще ми е гадно ако отидем там и аз не съм в състояние да обикаляме  Embarassed

Мери123 вие самолетна програма ли бяхте? Защото такак както ми го описваш ми прилича на техните автобусни програми.

Момичета, още веднъж Ви благодаря и като наближи август ще Ви кажа дали ще пеем "Aux Chapms Elysees" още тази година или ще оставим за догодина  Hug
Виж целия пост
# 10
ДА , самолетна програма бяхме.
Виж целия пост
# 11
Други предложения има ли?
Пътувалите с Руал в хотели в коя част са отсядали.
Моля за повече информация за хотелите.
Виж целия пост
# 12
Ние преди три години бяхме в Париж - самолетна екскурзия с Руал. Много сме доволни от организацията. От София ни изпратиха и в Париж ни посрещна представител на Руал. Нашата група беше доста голяма -около 50 човека  Confused, но сме нямали проблеми с организацията. Както вече са писали по-горе, екскурзоводката ни чакаше, докато се настаним по хотелите и дори ни организира посещение в Лувъра с конферансие. Французинът разказваше на френски, а тя ни превеждаше в ефир на български (бяхме с апаратчета) Peace.

Екскурзоводката (Пенка) беше много любезна и отзивчиво отговаряше на въпросите ни.

Сутрин групата се събираше в 9 часа пред музея на восъчните фигури Гревен. Това място беше удобно за по-голямата част от хората, тъй като хотелите ни бяха наблизо. Ние нощувахме в хотел Mondial (близо до музея е, чист, с климатик, добра закуска, добро обслужване, стаята е достатъчно голяма, обзавеждането не е много ново, но е изцяло във френски стил).

На допълнителна екскурзия бяхме само до Версай - почти не сме чакали на огромните опашки за билети.

За последния ден ни предложиха вечеря в ресторант на Шанз Елизе(35 евро) с френска кухня и програма в кабаре Лидо. Ето тази вечер беше страхотна  Hug. Направо не ми се връщаше в България. Ако имате възможност отидете на кабаре  - не е за изпускане нито Мулен Руж, нито Лидо!

Приятно прекарване на всички!
Виж целия пост
# 13
Здравейте!
Има ли скоро завърнали се от Париж?
Гледам ,че страшно много екскурзии се организират до Париж,но като чета мненията се насочвам към самолетна на Руал.
Интересува ме ходил ли е някой ноември или декември,дали може да се обикаля или не е особено добре,все пак по цял ден си навън...Или да отложим за пролетта?
Ако имате впечетления и от други агенции  моля да споделите също.

Друго,което ме итересува- дали не е по- добре сами да си организираме екскурзията ,без агенция?Или ще ни бъде по- трудно да се оправим в Париж?Има ли някой от вас,който си е организирал всичко сам?

 la belle ,вие какво решихте,ходихте ли до Париж?
Виж целия пост
# 14

Друго,което ме итересува- дали не е по- добре сами да си организираме екскурзията ,без агенция?Или ще ни бъде по- трудно да се оправим в Париж?Има ли някой от вас,който си е организирал всичко сам?

 

В началото на октомври 2006г. бяхме в Париж. Организирахме се сами Simple Smile, т.е. чрез агенция само резервирахме самолетните билети и хотела. Относно времето - мисля, че ноември и декември не са много подходящо, времето ще е студено. През октомври вече беше студено, бяхме с якета и дълги ръкави. Трябваше да изчакаме 3 дни за   ясно и слънчево време, за да се качим на Айфеловата кула.
В Париж се оправяхме с карта на града и с метрото. Просто набелязахме местата, които искаме да посетим, направихме план и го изпълнявахме.
 Всъщност по трудно се оправяхме с поръчките в ресторатните, когато нямаше меню на английски  Grinning. Понякога разбирахме какво ще ядем, чак когато ни го сервират.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия