Майка - студент - присъствие

  • 5 855
  • 18
Чудих се, чудих и реших тук да я пусна темата. И заглавието е тъпо, ще извинявате  Simple Smile
Та - ще кандидатствам тази година. Специалността е Социална педагогика, за първа година в Русенския университет.
Лошото е, че първите години ще е само редовно. А работя и ще ми е малко невъзможно да ходя нон-стоп на лекции.
Питането ми е - знаете ли, дали има някакви облекчения относно присъствието на лекции на майки студентски с малки деца?
Не казвам, че няма да ходя, напротив, ще го правя с огромно удоволствие, но поне да посещавам предимно упражненията или знам ли и аз?  Rolling Eyes
Писах на и-мейла им, ще ми отговорят, но да питам и вас преди това  Hug
Виж целия пост
# 1
Има облекчения за майките, редовни студентки. Провери в сайта на университета, в правилника.
Виж целия пост
# 2
Специално в моя университет (Лесотехнически университет - София) една майка на малко дете/деца има право на 50% отсъствия от упражнения (за лекции не знам). Въпросът е, че ти изпускаш, ако не ходиш (а поне за моята специалност - Ветеринарна медицина, всеки пропуск е лош за самия студент), така че всеки си преценя. Питай инпекторите във факултета ти. Те трябва да ти кажат най-добре!  Peace
Виж целия пост
# 3
Павлина, знам, че аз губя от цялата работа, но не мога да не работя.
Сега изнамерих правилника, но нещо не откривам това, което ми трябва. Ще ровя още. Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 4
Твърдо ли си решила да е Русенския? Защо не пробваш дистанционно обучение в някой от локалните центрове на Нов български.
Виж целия пост
# 5
Павлина, знам, че аз губя от цялата работа, но не мога да не работя.
Сега изнамерих правилника, но нещо не откривам това, което ми трябва. Ще ровя още. Благодаря  Hug

Разбирам те напълно!  Peace  И аз съм редовна студентка с малко дете ... Ако питаш инспекторите на място, те най-добре ще ти кажат.  Peace Успех в съчетаването на дейностите!  Peace
Моля.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Ходи питай в Учебен отдел.Аз съм майка на две деца, работеща.Категорично се прехвърлих задочно обаче.Имам право на по-ниска посещаемост дори като задочник.ДА не говорм, че съм проговорила и варианта, в който се налага да съм с някое дете по болници в момент на изпити.Защото при две деца е нормално да се случи и да съвпадне нещо.Ако не ходиш на работа е друго-детето си е на ясла/градина, ти си си на училище, не е драма, даже ми се чини леснотия. Laughing
Виж целия пост
# 7
Специално в моя университет (Лесотехнически университет - София) една майка на малко дете/деца има право на 50% отсъствия от упражнения (за лекции не знам). Въпросът е, че ти изпускаш, ако не ходиш
И при нас е така, ПУ.
Имаме 1 колежка с 3 деца и тя е на 50%.
Виж целия пост
# 8
Предполагам там, където се изисква посещение наистина има облекчения.

Аз уча в СУ, при нас няма заверка или задължителни посещения на упражнения. На твоя отговорност си е всичко. Знам, че може уж да си уговориш специална дата за изпит, ако си майка с дете,има някакъв проблем и не можеш да се явиш на редовната дата. Аз не съм се възползвала никога от тези привилегии, въобще не исках да разберат, че имам дете, за да не си помислят, че се натискам за някакви облекчения.

Пожелавам ти успех! Сигурно съм, че ще успееш да съчетаеш всичко! Peace
Виж целия пост
# 9
Има облекчения за майките с малки деца, но обикновено искат да се присъства на 50%...Но моят съвет е направо като започнеш семестъра...да отидеш при съответните преподаватели и да ми обясниш това, че имаш дете и т.н....и мога да ти кажа, че почти винаги, е зависи си и от тях де...ще те разберат и няма да имаш никакви проблеми....предполагам, че ще ти кажат кога трябва задължително да ходиш и т.н. Успех! Hug
Виж целия пост
# 10
Ивон, не става въпрос за натискане да се разбира, че е с дете.Ако няма кой да и го гледа дори болно а трябва да е на изпит в уречения ден, за какво натискане иде реч?Момичето трябва да изясни подобни ситуации с преподавателите.Аз съм ходила да си предавам курсова с бебето, не от зор  да ми го видят, а защото няма как само д аго оставя.Ходила съм на изпит и с голямата, защото често пък насрочват датите събота-неделя а тогава градината не работи.Сещаш ли се?присъствие на 50% не е Привилегия, а необходимост понякога.Никой преподавател до момента, не се е посвенил да ме скъса, когато не знам, въпреки, че детето седи отзад и гледа, така че това не е привилегия. Confused
ПП Съвет към работещите учащи  се с работодателя в договора ви да е описана ситуацията.Има си закони, има си отпуск за сесиите.Повечето ми колеги се тръшкаха и правеха изпитите в събота, защото са на работа през седмицата и защото шефа им се ...забележете...сърдел :о:.Аз, освен, че съм на работа през седмицата, събота и неделя не си вея байрака, а съм с две деца.
Виж целия пост
# 11
Много интересно тема.Аз също сега кандидатствам и ми беше интересно да науча за тези привилегии.
Виж целия пост
# 12
пенелопа - Не ме разбирай погрешно. Майките заслужават тези привилегии 100%, особено работещите майки с две деца.  Peace Трябва да се използват, когато е необходимо, разбира се и трябва да има облекчено положение.

Пак казвам, при нас не се изисква присъствие, а на датите за изпитите успявах да се явя, имало е случаи, когато не съм успявала да се поготвя и тогава се явявах на поправителните сесии. По-скоро не исках да разбират, че съм дете, за да не си помислят, че очаквам облекчения или снизходително отношение на изпитите и подозирам, че това щеше да има отрицателен ефект в моя факултет и даже и да знам пак ще ме скъсат Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 13
Да, по-вероятно е да те скъсат въпреки знания.Но аз съм сама и нямах избор-трябваше да изговоря предварително, защото съм с две и шансовете-на редовна да е болно едното, а на поправка-другото е твърде голяма по закона на Мърфи.Пак казвам, това не е привилегия, просто се налага.Няма как да си в болницата и  на изпит едновременно просто.
За заверки-защото при нас искат-имам вярна другарка-когато се налага ми носи книжката.Признавам, че въпреки, че съм задочник не успявам на всички лекции да стоя, защото са до късно, а няма кой да прибере децата от градина.Та-отсъствията ми са по принуда, а не са привилегия.
Пак подсещам работещите-да си търсят отпуска за училище. Peace
Виж целия пост
# 14
eleonor@,само Русе ли имаш като вариант?
Аз съм същата специалност,задочно,в Търново. Peace
Както са ти казали имаш право на 50% отсъствие(ако се налага и повече).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия