надпъпна херния

  • 2 484
  • 3
някой знае ли нещо за надпъпна херния?
Виж целия пост
# 1
Аз съм чувала са пъпна херния, ако е същото... Embarassed Embarassed Embarassed ама знам ли?
Моя бебок имаше пъпна херния, защото изкара тежки колики (не особено дълго, но качествено!!) и в резултат на непрестанното плачене и напъване пъпчето му изкочи доста над коремчето. Има едни лепенки за пъп - с тях бяхме около месец и половина. Трябва, обаче, лекар да я сложи, защото те прибират пъпчето, натискат го някак си и го залепват. Лепенките са водонепропускливи, нашите издържаха по около седмица до 10дни и после пак на лекар за смяна. Има ги по аптеките. И не е страшно, но трябва да се оправи овреме!
Виж целия пост
# 2
Тук можеш да задедеш въпроса си към доц.Бранков или просто да почетеш
Виж целия пост
# 3
Здравейте,
бебетата имат пъпна херния, която можа да се оправи с лепенки.
Тя би могла да е ексцентрична и да стои като надпъпна.
При малките деца може да има раздалечаване на сухожилието на правите коремни мускули, като мястото в средата на корема над пъпа изпъква като херния. В този случай се препоръчва укрепваща гимнастика.
Едва при учениците се прави преценка, дали има надпъпна херния по срединната линия и дали тя трябва да се оперира.

По въпроса за пъпната херния и херниите изобщо вижте рубриката "За пациента" на нашия сайт www.pedsurg.net.

Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия