Травмирани зърна

  • 768
  • 10
Ами ето с това се сбъсквам и не знам как да го нарека. Малкият започна много да ме хапе нощем, когато се храни в сънно състояние. Засуква добре, после се унася, леко изпуска зърното и "храс" - първо притиска зъбатите си челюсти и чак тогава отпуска и засуква отново. Понякога и през деня го прави. Външни белези от тези погроми няма - нито червени петна, нито груби меса, но ми станаха свръхчувстителни зърната и сега с всяко засукване усещам първо неприятен бокоподобен импулс и едва след това стандартното усещане от сукането. Как мога да си помогна?
Виж целия пост
# 1
Бих ти предложила да опитаж с витамин Е - пукаш капсулката и мажеш зърното и няма нужда да миеш преди следващото кърмене. и моята кукла започна да хапе така нощем или като си спи, но моите не са толкова чувствителни. успех
Виж целия пост
# 2
И аз бях така в началото, но после всичко отмина. Пробвай с искуствени зърна,има и кремове за гърди. Лично моя не го помня как се казваше но беше около 20 лв и в лилава тубичка. Има и едно лекарство Ваготил май беше. Намокряп едно памуче и го държиш само на зърното. След 1-2 дена ще се образува като малка коричка,която като се обели няма да чувстваш вече болка. Споко, все още ще си усещаш зърната като твои Wink
Виж целия пост
# 3
Момичета, благодаря ви, но моят "звяр" е почти на 10 месеца, знае как да сучи, биберон никога не прие, затова не знам дали изобщо би приел силиконови зърна. Повърхностният слой на кожата е здрав, но явно нервните окончания под него са засегнати по накакъв начин. Ще опитам с вит Е, знам че и на Лансинох има крем, но моят проблем не е с разранени зърна...
Виж целия пост
# 4
Мег, на мен Лансинох ми помогна въпреки че също не ми бяха разранени зърната - болката беше в ареолата даже, не в зърната. Ей шапка ви свалям на мамите със зъбати кърмачета - аз беззъбите й хапания едва издържам, а идват зъбкиии...
Виж целия пост
# 5
Мег, подпирай го хубаво, със възглавница или нещо стабилно. Алекс няколко пъти ме гризна така докато спи, отпуска се и инстинктивно стиска челюсти за да се задържи. Когато е добре подпран и стабилан, нямах проблеми. Друг вариант е да вадиш зърното преди да се унесеш, ама това дебнене ще е изморително за теб. Мисля, че травмата ще отмине сама. Дано стане бързо.

ianajar, те кърмачетата хапят повече когато са без зъби. Самия процес на сукане изолира гърдата от зъбите, но има и инциденти.  Рядко хапят нарочно, а когато го правят, много майки споделят, че сериозния тон и забраната помагат малчовците да осъзнаят, че това не е игра.
Виж целия пост
# 6
Meg! ,

"PURELAN 100"  на "Medela", не се мие преди кърмене, помага и за изчистване на устата на бебето. Този крем ме спаси, когато ми бяха разранени зърната.

Успех
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми също много хапе докато суче, понякога имам чувството, че го прави нарочно  Tired
Подпряна стабилно, не се унася да спи, гледа ме с тия сини очи, суче си блажено и ..........ГРИЗ!!!
Честно ви казвам иде ми да и отвъртя един шамар  Sick
Няма да си ударя детето, разбира се, но болката е... кошмар! Имам силиконови зърна, но ми е голяма хамалогия с тях, пък и редовно ги забутвам някъде  Mr. Green
Пробвах и да  и обяснявам с нежен и спокоен глас, че така ме боли и не е хубаво да прави,но засега не действа...Не го прави всеки път,а от време на време и като изохкам и тя се кефи и се хили като ряпа,а на мен ми е... Twisted Evil
А вече изби и 8-ия зъбец...Никога ли не спират да хапят?!?!?!?
Виж целия пост
# 8
...Никога ли не спират да хапят?!?!?!?

Спират, спират, като разберат, че като хапят не получават мляко  Mr. Green Опитай се наистина да й обясниш да не хапе, но не много строго, защото моята Джордана така се обиди, извиках като ме ухапа силно и ми спретна кърмаческа стачка на дърти години Laughing

Мег
, и аз се присъединявам към съветите за силиконово зърно, дай му първо да ги поиграе, да го разгледа, да го опита и после опитай да му го дадеш и на гърдата. Поне така ще поотмине болката, защото подобна ситуация понякога става травмираща и за майката  Sad А твоят мъник сигурно и от обяснение ще разбере  Wink
Виж целия пост
# 9
Случвало ни се е 3-4 пъти да заспим и двамата и в съня си, да си стегне захапката. Единствено с вмъкване на кутре отстрани на устата успявам да разваля вакуума и да си помогна да извадя зърното. А за болката от нараненото зърно бих могла да добавя само и смяна на позите.
Виж целия пост
# 10
...Никога ли не спират да хапят?!?!?!?

Спират, спират, като разберат, че като хапят не получават мляко  Mr. Green

Да,и по мои наблюдения е така.И моето хапеше,но поне нямаше зъбки(избиха късно-на 1г.3м).Ухапе ме и гледа и се хили.Аз резапочнах след хапането да спирам кърменето и му казвам,че щом хапе няма да давам да цока.Още щом смъкна блузата и започва да дърпа и да се ядосва.Пак му давах,но спирах пак веднага щом ме ухапеше.Е,разбра че мама не се хапе и спря.Беше около възрастта на твоето Мег.Абсолютно всичко разбират,но само обяснения не действат Simple SmileСега вече понякога съвсем леко захапе и чака реакция Laughingтова е когато се нацока и си търси игра.Дано да успееш да го откажеш от хапането,защото ако продължи ,тази ситуация ще се повтаря пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия