АБКМ - наистина

  • 875
  • 1
 Пиша тази тема, защото съм сигурна, че ще свърши работа на някоя майка, която се рови по нощите из нета и търси недостигащата й информация.
Когато Гоги беше на три месеца, почнаха да му се явяват отвреме-навреме кръвни жилки /кръвни нишки, кръв/ в акото. Заведох го на детски гастро-ентеролог и диагнозата беще АБКМ - алергия към белтъка на кравето мляко. Тъй като тогава само го кърмех, обяснението беше, че това е от млечните продукти, които аз ям. Сложиха ме на зверска диета - освен безмлечна, направо безвсичкова / без яйца, риба, ядки, мъхести плодове, горски, цитрусови, телешко месо/. Два месеца и половина бях на нея, но жилките не само че не се разредиха, но и зачестиха. Махнах и пилето. Те продължиха да зачестяват. Ядосах се и спрях диетата - върнах всичко в менюто си. Жилките не зачестиха. Просто беше абсолютно ясно, че няма връзка между диетата ми и състоянието на детето. Жилките изчезнаха, когато го захраних с немлечна храна. Въпреки липсата на всякаква връзка между диетата ми и кръвните жилки, докторите продължаваха да се съмняват за АБКМ. На мен ми изглеждаше абсолютно нелогично да е това, но въпреки всичко го хранех само с немлечни неща и ги въвеждах едно по едно.
Това допреди десетина дни, когато малкият ме видя да ям кисело мляко и ми поиска. Дадох ме на върха на неговата малка лъжичка. На другия ден бяхме с обрив - тоест диагнозата се доказа. Искам да кажа, че явно връзката между диетата на кърмачката и състоянието на детето с АБКМ не е толкова съществена за диагнозата и лекарите винаги си имат едно наум. Имайте и вие, притеснени, объркани и недоспали мами, които се чудите какво да ядете и да не ядете, какво да давате на бебетата и дали въобще става въпрос за АБКМ.
Виж целия пост
# 1
Нашата история е различна. И моето дете по същото време почна да има слузести акита + кръвни жилки. Диагнозата АБКМ се потвърди с кръвен тест. Сега е на 1 година и още го тормози тази алергия. Лекарите са били прави да се съмняват за АБКМ  защо не са ви пратили на тест не знам. Други симптоми на АБКМ    са Атопи4ен дерматит, ниско наддаване,  обриви, колики на по-късна възраст, повръщания, запек или диария. нека дамите да знаят, 4е диагнозата се постава най-добре след лабораторни резултати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия