Хипохондрия или 7-мо чувство?

  • 3 879
  • 30
 Момичета,вие,които сте успели вече да си имате мъници и вие,които все още се борите да ги имате....как се чувствахте преди чудото да се случи ? Вярвахте ли,че всичко ще е наред или се обезкуражавахте и си мислихте,че нещо не ви е наред ?
Сигурна съм,че има много мами,които са забраменели без проблем просто бебето е дошло след по дълъг ,,труд,,.Мислихте ли си през периода през,който не се получаваше,че нещи не ви е наред,че няма да може да стане и т.н. или не сте се притеснявали и сте се зареждали с положителни емоции ?
Не знам защо но откакто посещавам този форум, а и откакто две мои близки правиха инвитро и се сблъсках с всичко от близо...постоянно имам чувството,че и при мен няма да се получи.Нямам доказани проблеми и не знам дали е така.Но...не знам дали заради чакането си внушавам или това е седмо чувство и трябва да му се доверя?

Май малко объркано го казах....
Например много мои познати ,големи с по две,три деца са ми споделяли,че като са се оженили и бебето не е ставало по някое време са се стряскали,че им има нещо но после децата са факт.Това имам предвид.Самата нагласа....
Виж целия пост
# 1
Аз имах чувството, че нещо не е наред и опасенията ми се оправдаха, след 6 месеца опити и първата спермограма.
За хипохондрията, ако си мислиш, че сега те тресе, почакай да забременееш! Mr. Green  Тогава ще ти се иска да заспиш дълбок сън и да се събуждаш само, когато дойде време за прегледи.

Казваш, че нямаш доказан проблем. Това как да се разбира? Не си започвала с изследванията или си направила някой, но не е установено нищо за сега.
От колко време опитвате и засичана ли е овулацията?

И статистика мога да дам. Счита се, че двойката има проблем, когато бебето не се получава, след:
- 1 година чести полови контакти, но без засичане на овулация;
- 6 месеца със засичане на овулацията.
Виж целия пост
# 2
Ами....не сме тръгнали сериозно по изследвания.истината е,че се ослушваме тък като не сме много сериозни в ,,бебеправенето,, , тоест контактите ни не са много чести пък и като се замисля май до сега не сме бебеправили по време на овулация.А що се касае до овулацията няколко месеца правих тестове и ми отчитат такава.  newsm78. На гинекологични прегледи ходя редовно.Но други изследвания все още не сме правили никакви.. Просто ме е обвзело чувството,че ще има проблем.И не знам как да се оттърва от него.  ooooh!

ПС : Наблюдавайки се,осъзнавам,че точно когато съм в овулация не ми се прави секс,защото ме боли корема от овулацията.Аз си я усещам дори / освен ако не е друго де/ ама си го доказвам с тест.Та...през тия дни ми е дискомфортно и ме боли доста корема и хич не ми се прави секс.Това е преди да се замислим за бебе.Ясно е,че ако целим бебе ще трябва точно тогава да се дам Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Нагласата според мен е много важна. Макар че имам приятелка, която си мислеше, че понеже много иска бебе ще го "получи " трудно и понеже няма идеална фигура ще напълнее много по време на бременността, но това 7-мо чувство я излъга. Забременя лесно и не качи драстично кг.
А и ти си го написала - Най-същественото е невидимо за очите. Каквото и да си говорим, всичко е част от едно тайнство, което не можем да разбулим напълно, колкото и да ни се иска.  Все има нещичко, което ще ни тревожи... А и прекалено богатата информация понякога ни натоварва психиката, защото в стремежа си да научим повече, четем и за проблеми, които може би( и дай Боже) никога няма да имаме.
Виж целия пост
# 4
Ясно е,че ако целим бебе ще трябва точно тогава да се дам Simple Smile
Как ме разсмя! Joy
Виж сега, без да се дадеш, няма да стане.  Laughing Наблегнете на опитите, по метода "птичките и пчеличките" и зарежи тия негативни мисли на първо време.
Скорошен резултат ти пожелавам! Wink
Виж целия пост
# 5
Точно това е- откакто се ровя и чета за да съм информирана май съм се психясала излишно....
Hope,какъв е този метод с птичките и пчеличките? Да не е някой нов ? И да съм изостанала пак ? ooooh! Tired Stop
Виж целия пост
# 6
Точно това е- откакто се ровя и чета за да съм информирана май съм се психясала излишно....
Hope,какъв е този метод с птичките и пчеличките? Да не е някой нов ? И да съм изостанала пак ? ooooh! Tired Stop
luvbed това е метода за който говори Hope май.
Виж целия пост
# 7
Точно това е- откакто се ровя и чета за да съм информирана май съм се психясала излишно....
Hope,какъв е този метод с птичките и пчеличките? Да не е някой нов ? И да съм изостанала пак ? ooooh! Tired Stop
luvbed това е метода за който говори Hope май.

Аааа,това ли било  Laughing Опрашването значи.  Blush
Абе то,че ще се давам,ще се давам.Въпроса е,че преди да съм сигурна,че имам проблем съм си внушила,че го имам. И се чудя само мен ли ме гони това чувство или доста други жени са минали през него....
Виж целия пост
# 8
AGAPH и аз съм така, другата седмица ще разбера дали имам проблем или не.
И по лошото при мен е че съм убедена че има такъв  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
AGAPH и аз съм така, другата седмица ще разбера дали имам проблем или не.
И по лошото при мен е че съм убедена че има такъв  Rolling Eyes

Ами и аз всеки месец , в който не става / а то няма как да стане без пчелички и цветенца Flutter/ се отчайвам и се убеждавам,че нещо ми има.
Как така другата седмица ще разбереш ? какво ще ти правят другата седмица ?
Виж целия пост
# 10

Ами и аз всеки месец , в който не става / а то няма как да стане без пчелички и цветенца Flutter/ се отчайвам и се убеждавам,че нещо ми има.
Как така другата седмица ще разбереш ? какво ще ти правят другата седмица ?
Ще ходя на лекар  ooooh! крайно време е вече да се размърдам Flutter

Ох  Tired как да ти кажа да не се очайваш като и аз съм в това положение...
Щом не се получава,разбери каде е проблема и ако има такъв го премахнете Hug
Аз изгубих 2 години в чакане и очаяние и разбрах,че така няма да стане  Hug
Виж целия пост
# 11

Ами и аз всеки месец , в който не става / а то няма как да стане без пчелички и цветенца Flutter/ се отчайвам и се убеждавам,че нещо ми има.
Как така другата седмица ще разбереш ? какво ще ти правят другата седмица ?
Ще ходя на лекар  ooooh! крайно време е вече да се размърдам Flutter

Ох  Tired как да ти кажа да не се очайваш като и аз съм в това положение...
Щом не се получава,разбери каде е проблема и ако има такъв го премахнете Hug
Аз изгубих 2 години в чакане и очаяние и разбрах,че така няма да стане  Hug

Като за начало съм си поставила срок от няколко месеца , в които да следя овуто и в дните на овуто да се опрашвам Heart Eyes Laughing Ако след 3-4 такива опрашителни месеца не стане и ние тръгваме по лекари.....просто няма друг път.А пък там каквото сабя покаже....
Толкова много искам нещата да си станат естствено и истински...ама ми се струва чак мираж  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Всички искаме нещата да са истинки и естествени.... Confused
Пожелавам ти да не се наложи дълго да следиш ову Praynig и да ни зарадваш в най скоро време.  bouquet
Виж целия пост
# 13
Всички искаме нещата да са истинки и естествени.... Confused
Пожелавам ти да не се наложи дълго да следиш ову Praynig и да ни зарадваш в най скоро време.  bouquet


Благодаря ти!   bouquet И аз ти пожелавам на първия преглед още да се окажеш бременна - приказката ти да е пълна!  Simple Smile

Сигурно някой ден ще се смея като се сетя как съм се паникьосвала но сега..... Cry
Виж целия пост
# 14
AGAPH, пред да забременея лекарите ми казваха да не се притеснявам, че ще имам бебе, но няма да стане без намеса на медицина, ще се наложи стимулация и т.н. Като се оженихме стана веднага, но овуто е било по-късно, съответно теста отчете по-късно, притеснението и сълзите бяха много, че дори и лекаря, който се усъмни в бременност в началото , не ми пусна кръвен тест, а просто каза - абе ти не може да си бременна. Ама, а де, имам си тригодишно момченце от това не може... Grinning
Когато решихме да имаме второ, си мислех, че едва ли не ще стане от първия път, направо бях убедена в това, но..., вече 2 години се мъчим и още няма резултат.
Това е моята история... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия