как спят децата в градината

  • 2 103
  • 26
Здравейте момичета,

Дори не знам от къде да започна. Все по-често оставам с впечатлението, че нямаме абсолютно никакъв шанс да изкажем мнение, не дай боже да имаме изиквания към госпожите в детската градина. Никакъв подход не помага.

В момента съм толкова бясна, добре че госпожата не е пред мен #2gunfire Накратко за какво иде реч: тази сутрин водим Марти на градина и вичко си е о.к. В края на работния ден хуквам до личната да взема на децата поредните картони за профилактичен преглед или както там се води(преди това 5мин преди да затвори книжарницата успявам да гупя здравно - профилактични картони Confused) и чакайки пред кабинета се обажда мъжа ми, за да разбера, че Марти, след като се е събудил от следобедния сън е повръщал 2 пъти! Действието се развива към 18ч. И забележете - никой от градината не се обади да ме информира, щото видите ли било след обед и сме щели да го приберем #2gunfire Детето е с 39 градуса. Жълт като платно и с обложен език, по краищата и на върха е морав. До скоро в градината имаше шарка и скарлатина! Както и да е шокираха ме следните думи на Марти когато почнах да го питам как е минал деня "Мамо, като се събудих повърнах 2 пъти." Попитах го как са спали и отговора беше "Ами само по гащи, без потник и пижама".

Просто нямам думи! Как пък не завъртяха един телефон! И не е само това - постоянно родителите сме критикувани за какво ли не!Имам усещането, че живота на госпожите се върти само около скандали и сплетни. Директорката естествено седи винаги зад тях и ги защитава, но това изобщо не ме учудва.

Моля, споделете как спят децата Ви в градината.  Praynig Просто не намирам за нормално да са голи! Дори и завити с чаршаф нали се сещате, че при 20 деца, няма как учителките да сноват между креватите и да ги завиват. 
Виж целия пост
# 1
Спят си с пижамките, завити-незавити с чаршаф, в това топло време.  Peace
А иначе, в по-студено време - пак с пижами, но с олекотена завивка.
Виж целия пост
# 2
А по принцип в колко го взимате?
Ако го взимате по-рано, предполагам са решили, че така и така ще дойдете всеки момент и е излишно да ви звънят, но ако знаят, че го взимате след 18 ч. е било добре да ви уведомят.

За спането - не виждам каква е връзката с повръщането и температурата, но ще ти отговоря - каквото занесем. Вкъщи спи по гащи или гащи и потник, за градината носех една плажна рокля, която си е нещо като потник, но понеже другите са с пижами, ревна, че не иска да се различава от тях и занесох  Rolling Eyes до тръгването си на градина пижама не съм купувала, не ползваме подобни неща вкъщи.

Днес следобяд беше доста топло, така че е напълно нормално да не им обличат пижамите, лично мнение Peace

Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 3
Марти също има за градината пижама с къси ръкави и панталонки. Притеснява ме това, че като спят само по гащи и голи от кръста нагоре е много по-лесно да изстинат (както се и получи при нас). 
Виж целия пост
# 4
И при нас в жегите спят по гащи или най-много потник/фанелка. Аз лично не възразявам, наистина е жега, а и предпочитам децата да са максимално разсъблечени за температурите.  Peace

Иначе за повръщането-при нас задължително звънят, ако има нещо. Звънели са ми и в 10, и в 16.30, независимо,че ги взимат към 17-17.30 .
Виж целия пост
# 5
... много по-лесно да изстинат (както се и получи при нас). 

При вас, както и при всички други, детето ти е хванало някое вирусче преди 2-3 дни и вчера са се появили симптомите, повече за настинките можеш да прочетеш тук: http://www.biberonbg.com/info/nastinki.htm

При Т близака до 30 градуса, каквато беше в предишните дни, няма как да се преохлади детето.
Виж целия пост
# 6
Не се сърди човече,

Благодаря за статията. Прочетох я, но друго ме тормози. На ясно съм, че нама как да прескочим настинките и вирусите докато децата не пораснат. Ядосана съм, защото не смятам за разумно да се спи гол в кревата. Все пак това са малки деца, отвиват се. А лятото, при отворени прозорци (което си е в реда на нещата) лесно стават течения и от там - сещаш се.

Не съм и убедена, че това е вирус. Марти нямаше никакви симптоми вчера сутринта. Сега ще го водим при личната. Тази сутрин нямаше температура, не е повръщал. За сополи и кашлица изобщо не става на въпрос. Най-вероятно, докато е спал, коремчето му е било отвито, изстинал е, от там повръщане, обезводняване и висока Т.

Затова и пуснах темата, защото искам да разбера практика ли е така да се спи през лятото в детските градини. Когато сме си вкъщи - няма проблем да спи гол с чаршаф. Просто го проверявам от време на време. А и при по-малко братче, единия да се разбута и другия веднага лепва!

Та това е. Интересно ми е как е в другите градини
Виж целия пост
# 7
... Най-вероятно, докато е спал, коремчето му е било отвито, изстинал е, от там повръщане, обезводняване и висока Т. ...

Такова нещо не съществува, лекарката ти ще потвърди.
Симптомите ви са типични за ентеровирус, който вече е отшумял.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че няма общо повръщането със спането гол.
Нямам против, дори обратното, лятото в жегите да не й обличат пижамата, и ние така правим, пък не й вися вкъщи на главата да я завивам.

Също ни се е случвало в градината да почне да повръща, като преди това не е давала признак, че се разболява.
Единственото кофти е, че не са ви се обадили. На нас веднага ни звънят, ако на детето му е зле и искат разрешение да дадат лекарство, ако се налага.
Виж целия пост
# 9
... Най-вероятно, докато е спал, коремчето му е било отвито, изстинал е, от там повръщане, обезводняване и висока Т. ...

Такова нещо не съществува, лекарката ти ще потвърди.
Симптомите ви са типични за ентеровирус, който вече е отшумял.

Подкрепям това мнение!

По въпроса как е в нашата детска градина - на сина ми нося пижамка с къси панталони и къси ръкави целогодишно. Има родители, които зимата носят ватирани пижами с дълъг ръкав и дълъг крачол, но за мен това е излишно, защото е достатъчно топло. Когато е много горещо, случвало се е да иска да се съблече и да спи по гащи, учителките разрешават, не виждам драма. Предпочитам синът ми да спи гол, отколкото да прегрява и да се поти. С учителките сме единодушни по този въпрос и се радвам, че се съобразяват с желанията ми.
Виж целия пост
# 10
От настинка не се повръща . Просто спането гол е съвпаднало със появата на симптомите от вирусното заболяване .
Моят син спи с пижама с къс ръкав и къси панталонки в детската градина .
В нас , ако зависи от него ще е вечно чисто гол.
Виж целия пост
# 11
По темата - спят с пижами,а зимата с потник,тениска и пижама отгоре ,чорпогащник и пижама надолу.В нашата градина правеха изключение обаче за моята дъщеря,която се сърдеше да спи толкова облечена.
И аз си мисля че от настинка не се повръща.
Виж целия пост
# 12
Какво те възмущава, че не са се обадили, че детето е с висока Т или това, че спи по гащи?
Често през лятото и в горещи дни като тези групата на дъщеря ми ги оставят да спят по гащи и потници, а тези, които се потят повече и без потници. Така за мен е по-добре, отколкото да се събудят вир вода.
А днешната висока Т на сина ти и обложеният му език, определено не са вследствие на два часа спане по гащи.
Виж целия пост
# 13
Спят с каквото занесем.Предупреждават ни, когато сметнат, че дрешките са им дебели, какви са температурите в градината и ние се ориентираме според децата си.
... Най-вероятно, докато е спал, коремчето му е било отвито, изстинал е, от там повръщане, обезводняване и висока Т. ...

Такова нещо не съществува, лекарката ти ще потвърди.
Симптомите ви са типични за ентеровирус...
И аз така знам.
Виж целия пост
# 14
 Спят с каквото им занесем, зимата обличат пижамите върху фанелките, сега като е топло не знам, ама се надявам или изобщо да не им обличат пижамите или поне да им махат фанелките. Моето за момента е с мн тънка памучна пижамка в градината, но мисля да я сменя с къси гащи и фанелка.

 Болестта на детето ти не е от спането, а от най-обикновен вирус.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия