на море в 29-та г.с.

  • 1 415
  • 6
Според вас мога ли да отпраша за морето за четири дни като съм бременна в 29-та г.с.
Още повече, че имам огромен корем. Миналата седмица ходих на преглед в "Св. София" и ме питаха дали съм за приемане, а лекарката като ме погледна и каза, че сигурно съм  в осми месец. Как се пътува от София за Иракли в такова положение, какво трябва да имам наум, за какво да се подготвя?.Мога ли да се къпя и пека на слънце? Трябва ли да си взема картона от лекарката за всеки случай?
Виж целия пост
# 1
И аз съм с голям корем и в тази седмица, но моята докторка ми разреши да ходя на море, да плувам и да се пека обилно намазана  с крем.
Само пътуването каза да е с кола и да спираме често, ако се наложи, да не се стягам с колана и май това е!
Приятна почивка Grinning
Виж целия пост
# 2
хм...
Аз ходих на море бременна, точно на Иракли, но бях едва в 3-тия месец и бях почти без корем.
Принципно съм привърженичка на ходенето на море с коремче, но точно Иракли надали е най-подходящото място - все пак най-близкият медицински пункт е в Слънчев бряг, т.е. на около 30 км., а пътят до там знаеш какъв е. Вярно, скоро поставиха нов асфалт и вече не са същите кратери по пътя, но пък са нон-стоп завои, което не позволява по-бързо шофиране.
Ако бременността ти е безпроблемна, ако нямаш оплаквания и се чувстваш сигурна, може да отидеш, но все пак си е риск (мое лично мнение).

Трябва много да внимаваш с водата там - само минерална вода, не яж таратори и други подобни, които се правят с непреварена местна вода.

На плаж - рано сутрин и следобяд, когато слънцето не е толкова силно. Пий много течности (най-добре мин. вода) и стой само под чадъра и с шапка.

Внимавай с влизането във водата, особено ако има по-силни
вълни. Когато морето е спокойно може да плуваш колкото искаш - полезно е и за теб, и за бебока, но при вълнение - внимавай много, там понякога има много мръснишко мъртво течение, а и е опасно някоя вълна да не те блъсне в коремчето.
Вземи си задължително папаверин или но-шпа.

Кога ще ходиш там?
Виж целия пост
# 3
И аз мисля че можеш да се печеш по малко ,а за къпането -лекарите направо си го препоръчват, защото е полезно за мускулите, а и на теб ти става по леко и на кръста и на корема:)
само много се пази по време на пътуването, никак не е добре да се друсаш много дълго,правете чести почивки и си носи непременно но-шпа в чантата:)
Весело прекарване ти желая  и много слъце:lol:
Виж целия пост
# 4
Благодаря много за окуражителните мнения и за изчерпателната информация, която ми давате.Много сте мили...Ще гледам да изпълнявам всички съвети...Заминаваме в четвъртък, така че имам време да се настройвам...Много съм Grinning , че ще помириша морето
Виж целия пост
# 5
Внимавай да не изгориш. Докторката ми каза може и на море и на солариум но да не изгаряш. Било много опасно. Поелавам ти приятно прекарване
Виж целия пост
# 6
Абе не знам как я мислят тия лекари с изгарянето , ама то си е мисия невъзможна да не изгориш в тая пещ. Аз имам една баня , ама съм изгоряла на потник от ходенето по улиците - е как да се спася  Laughing ?! Confused:  Sign Exclamation
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия