Подсечено дупе

  • 20 034
  • 63
Здравейте мили мами,

На два месеца сме и дупето е подсечено. ПРобвах да мажа с Weleda, Sudocream i SebaMed, но няма подобрение. Мястото му е зачервено и има нещо подобно на обрив. Не съм го водила при педито засега. Ако някоя мама е имала или има подобен проблем, моля за съвет. Имало някакво кремче, което го правели по рецепта в аптеките, някой да знае как се казва? Мерси.
Виж целия пост
# 1
Акъде точно е обривът? Около ануса или по - навън?
Виж целия пост
# 2
На нас ни помагаше едно кремче на Мустела от лечебната серия. Също така и потапях дупето във вода, в която съм направила разтвор от тетра и при всяка смяна на памперса миех дупето и не го обтривах с влажните кърпички Peace
Виж целия пост
# 3
Миличка вземи си Бочко.Аз с дъщеря ми само  това съм ползвала и съм страшно доволна.Струва около 2 лв.Няма да съжаляваш.Само дано не е гъбична инфекция от някакъв антибиотик.
Виж целия пост
# 4
Случвало ми се е няколко пъти да има зачервено дупе , и даже със ситни пъпчици .Аз го приписвах на честото акане , и мисля че с миене след всяко акане ще се подобрят малко нещата .Не го трии , а можеш да го мажеш с кремче ( аз ползвах Судокрем  и на Бочко )за подсичане , но е хубаво и да го пооставяш малко да подиша това дупе , тъй като е доста топличко и може и от това да не минава . А също , замисляла ли си се за памперсите ?????????? Може и от тях да е .
Виж целия пост
# 5
От Бочко съм най-доволна ,макар лятото да имахме случай ,в който и той не помогна.
Питах в една аптека и ми дадоха специален медицински крем за подсичане.Изхвърлила
съм кутийката ,но беше много ефикасен и не много скъп-около 5 лв.
Виж целия пост
# 6
Не всяко зачервяване по дупето е подсичане!.Щом не минава с разни кремчета може да е памперс дерматит - това е запарване от памперса.Виж тази снимка - http://www.adhb.govt.nz/newborn/TeachingResources/Dermatology/Na … ash/NappyRash.JPG
Ако изглежда подобно на това е запарване.Оставяй дупето по 30 мин на въздух при всяко сменяне на памперса и може и да не мажеш с нищо дори.Аз като забележа нещо подобно и я оставям така по голо дупе и на другия ден всичко й е минало. Peace
Виж целия пост
# 7
Мерси за бързите отговори. Не може да е реакция от лекарства, защото не е пил нищо. Ползвам Pampers i Huggies, но като получи тези обриви минах само на Pampers. А тези ситни пъпчици са около анусчето. Откакто се появиха (забелязах ги преди два дена) спрях мокрите кърпички и го мия на мивката при всяко преобуване. Ще пробвам с Бочко. Миличкото, сигурпно го боли и сърби....
Виж целия пост
# 8
dareland,

При него мястото е само около ануса, не прилича много на снимката, но ще пробвам да го оставя да "подиша" по голо дупе.

Бaмбина, явно за това кремче става въпрос. Ще ида сега до няколко аптеки да проверя, а и да си вэема Бочко.
Виж целия пост
# 9
Kita,

след като изпробвах знайни и незнайни кремове, реших да опитам с преварен зехтин. След 2 намазвания вече сме с бяло,пухкаво дупе Simple Smile

Просто има деца с много капризна кожа.

Опитай да превариш зехтин на водна баня около час и го мажи при всяка смяна на памперса. Ще видиш ефекта сама.
Виж целия пост
# 10
Ние имахме ситни пъпчици , излязоха на от памперси Памперс.След смяната сме нямали проблеми.Не използвам по принцип кърпички освен навън.Мажа с Бочко , Судокрем и отскоро Рачев ако е необходимо.
Виж целия пост
# 11
Бочко със смрадлика. Върши чудеса
 Peace
Виж целия пост
# 12
Не всяко зачервяване по дупето е подсичане!.Щом не минава с разни кремчета може да е памперс дерматит - това е запарване от памперса.Виж тази снимка - http://www.adhb.govt.nz/newborn/TeachingResources/Dermatology/Na … ash/NappyRash.JPG
Ако изглежда подобно на това е запарване.Оставяй дупето по 30 мин на въздух при всяко сменяне на памперса и може и да не мажеш с нищо дори.Аз като забележа нещо подобно и я оставям така по голо дупе и на другия ден всичко й е минало. Peace
Моита дъщеря беше същата като на снмката и се оправяше само с антибиотик/крем/
Виж целия пост
# 13
И моето бебе е с подсечено дупе( около ануса има пъпки или по точно като малки ранички)- със сигурност махни мокрите кърпички, само го мий на мивката, иначе кремове Бочко, Дефламол и от този правеният крем я  мажа.Смея да твърдя,че ни минава, но при нас проблема е ,че тя яде много и много ака(на всяко ядене) от там били и пъпките.Дано се оправите бързо.
Виж целия пост
# 14
Кита, когато малката беше на два месеца се появи и при нея същото, за което казваш ти- при нея стана след смяната на памперсите, при нея помогна това, че наистина я оставях при всяка смяна на памперса на въздух, като я миех, във водата слагах отвара от смрадлика и я мажех с това кремче на Мустела, което е за подсеченото, оправи се накрая, но при нея бяха нужни около 7-8 дни.
Дано бързо се орави бебока Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия