Нормално ли е да е толкова палав?

  • 996
  • 21
Здравейте искам да ви попитам как са вашите дечица на разходките?Моето детенце е 1год и 2 месеца и като ходим навън не мога да го спра.Всички други майки си стоят по пейките и си приказват с часове докато децата им си играят около тях а аз не мога да го оставя за секунда моят разбойник.Вярно че е малък но и други майки има доста с деца на тази възраст и не са така.Моя Вики като хукне и само напред,не се обръща даже да види къде съм.Хубаво че е толкова безстрашен ама на мен ми се взима акула да тичам след него,да го викам или казвам НЕ!Не и ела не иска да разбере.Имаме голям парк срещу нас и там има много деца и пързалки и люлки и той като хукне е много бърз изостана ли не мога да го настигна.Пробвала съм да стоиа и да чакам да се върне но не.Вижда ме къде съм и продължава.Стигал е доста надалеч и не се  връща накрая вече е опасно и трябва да тичам след него а бяга като се наближа до него.Нова съм в квартала и ми се иска да се запозная с някои майки да си поговоря но не мога да се спра да заговоря някой.Как ги научихте какво значи не или ела??Той не се и заиграва още с другите  деца.Казвам ви буквално по 2-3-4 часа гледам от терасата че майки с деца на негова възраст си седят по пейките и си пят кафе на раздумка.И в къщи не мога да му обясня да не пипа уредбата,TV,DVD и VHS,компютъра,мобила всички с копчета е любимо и казвам НЕ махам го от там и така много пъти.Накрая го слагам в кошарката му(нещо като наказание ама то си има играчки в нея и е до мен)Бях опаковала всички техники в хартия или покрира с нещо ама той вече се усеща и къса и отвива.Как научиха думичката НЕ вашите сладури.Казвам я по 100 пъти на ден и когато подейства(ако се спре или отдалечи)веднага похвалвам и казвам браво.Много се радва тогава но си продължава скоро след това.

Май станаха много въпросчета и много дълго дано някой му се чете   Shocked Wink

  bouquet
Виж целия пост
# 1
.
Виж целия пост
# 2
Според мен си имаш темпераментно детенце. Какво по-хубаво от човек, който знае какво иска?
Виж целия пост
# 3
Успокоих се , че не  съм само аз така. Мартина е на същата възраст почти и е точно копие на твоте детенце. Страшно дива е всичко пипа, чупи разпилява. Не си играе толкова с играчки, и ако се заиграе е за около минута. В парка не мога да седна и минута, пък камоли да пия кафе или нещо друго. Гоним се с часове. Предполагам че просто децата ни са такива с характер и темпераментни, но да са ни живи и здрави това ще го преживеем. Поне са контактни и игриви а не някой срамежливи, които не мърдат от там където ги оставиш.
Виж целия пост
# 4
Все едно аз разказвам...
Виж целия пост
# 5
Вярно че си е темпераментен,голяма тръшкане не земята става като не му се даде нещо. smile3514А и много помни,не забравя да го забаламосаш с нещо друго,знае какво прави и не се поддава на манипулация Simple SmileНа разходките ако искам да го държа за ръката или да направлявам посоката pocva да пищи ако му взема нещо се тръшва на земята.Придава  инати. smile3533Той от малък  много активен от 4-5 месечен скачаше по половин час в мен.Проходи на 10мес и 3 седмици и то направо пробяга не проходи  running Сега вече бяга по-бързо от мен.А за разбиране разбира ме но не му пука май.Вече казва доста думички и си водим малки разговори,къде е кучето или птичето и той посочва правилно,дай топката... и изобщо разбира много така че не че не знае какво е но не му изнася.  umnikuuНяма страх от нищо и това много ме радва но не знам как ще се оправям аз Simple Smile  smile3511Много е самостоятелен.Само 2-3 пъти през живота му е протягал ръце да го взема иначе все иска сам и да не му се бъркам smile3534
Виж целия пост
# 6
 А ама кой ми смени заглавието на темета.И така ли можело?Е добре и така става, разбира се от пръв поглед за какво става дума.Само дето не получих предупреждение поне.  newsm09   newsm10
Виж целия пост
# 7
При мойта щерка силата не помага - разбрах го отдавна. Дори да я плясна, дори да е силничко, стиска зъби и отстоява позицията си. Като излязох от стаята я погледнах тайничко, да не ме види - разтърка там където съм я ударила, но сълза не пророни. Не помня колко голяма беше, но аз разбрах - със сила не става. Сега сме на политика и пазарлъци, заплахи за изхвърляне на любими играчки.

И именно това ми харесва у нея - не отстъпва ако е убедена в надмощието си, въпреки че още няма 4 години. Дори юрка батко си.
Виж целия пост
# 8
Ох, и нашата е същата тича без спир, пипа навсякъде. Обаче аз и намерих цаката. Като излизаме отиваме на пясъчника и пързалката. Седне ли там 1 час може да не ме потърси. Много и е интересно.
Вкъщи за да не пипа това което не може да се скрие и премести.
Например чиниите от шкафа почвам да обяснявам, че ако я изпусне ще има ух-ух. Или нещо подобно и тя се отказва. За сега минава номера.
Какво да се прави децата са едни малки изследователи.
Виж целия пост
# 9
И ние сме същите.И аз все се ядосвам и се карам,ама полза няма-кой ли ме слуша.
Виж целия пост
# 10
По-големи сме от вас, но откак проходи - сме точно както описваш!
Ние сме зодия Скорпион, с това си го обяснявам, а също така и с името Вики (само че моята е госпожица).  Simple Smile
Доста неща изчетох за значението на името Виктория - настръхна ми косата!  #Crazy
Успех с малкия палавник!  Grinning
Виж целия пост
# 11
Аз съм зодия скорпион и бях много послушно и срамежливо дете.А Вики е близнаци и като четох зодията му пишеше че ще е точно така,кълбо от въздух което не можеш да хванеш Wink а какво си чела Kissa за името Виктория?
Виж целия пост
# 12
Абсолютно същата картинка сме, че май и по- зле! За мое съжаление и каката бе така палава. Ако знаеш, как съм "завиждала" на майките, които кротко си седят (даже и кефенце си попийват). Нито с каката, нито сега с малкия мога да направя някаква нормална разходка. Единствения вариант да седна е, ако евентуално заспи, но и това не му се удава лесно в количката. До такава степен ми е трудно ходенето по улиците с количката, че гледам да го избягвам доколкото мога. Проблемът не е толкова, че иска да ходи, ами ако го пусна, се затичва (не мога да го стигна), започва да лази по земята, да лапа боклуците, да гони бездомните кучета, изобщо страшна работа. На мен ми е просто невъзможно да го гоня и количка да бутам.
Ако това ще те успокои, при каката нещата се нормализираха малко след като навърши 2 годинки, надявам се и при малкия да е така.
Иначе просто си изкрейзвам...
Виж целия пост
# 13
Все едно аз разказвам...

същата работа и при мен.Имам чуството,че по-голяма хулиганка от моята няма.
Виж целия пост
# 14
Е значи не съм само аз,мислех че само аз бягам като халтава из парка.

А в количката горе долу слуша въпреки че му е почти невъзможно да заспи и от там идва проблема поцва да мрънка.Аз си излизам с него без количка нали сме срещу парка иначе трябва да зарежа количката някъде и да обикаляме,и това се е слуцвало да стои някъде на другия край на парка
 tantrum
Ама никoй не си презна че ми е сменил заглавието на темата
 Innocent  newsm47
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия