Дали още има любов?

  • 2 414
  • 23
Здравейте!Не знам доколко моя проблем е важен,но все пак реших да го споделя и да потърся мнение.Имам хубаво  и две деца близнаци на година.Обичам съпругът си и смея да кажа,че и той ме обича,но откакто родих започнахме много да се караме.Постоянно и за всичко,за пазаруването,за боклука,за всякакви дребни и  неща.Понякога казваме много тежки думи от който мен много ме боли.Не знам как да постъпя!Не искам семейството ми да се разпадне но не мога да живея във вечни скандали.Преди някой да каже нещо искам да кажа,че комуникацията не ни е проблем ние вечно говорим,разбираме се и после пак същото.Вече не знам!
Виж целия пост
# 1
Много съжалявам при проверката на правописа сам изяла няколко думи.Извинете ме!
Виж целия пост
# 2
Почивка само за двамата макар и за два дни без битовизми
 Hug
Виж целия пост
# 3
здрасти, звучиш, сясте изпаднали в битовизми. отделете време само за себе си, но го правете системно. не звучиш, сякаш няма любов  Grinning
Виж целия пост
# 4
Има любов. Но тя не трае вечно.
После има обич, уважение и както
сама вече си открила-битовизми.
Виж целия пост
# 5
Ако двама души се обичат,това не означава непременно вечен мир и спокойствие и липса на всякакви дребни или големи скандалчета.Не се опитвай да търсиш проблеми там,където ги няма и не позволявай на битовизма да ви съсипе!Може би сте в труден период-преодолява се,уверявам те!Ти си жена,което следва да говори,че трябва да си по-мека и нежна.Покажи му с много любов на твоя мъж как се правят компромиси и те уверявам,че резлутата ще те изуми!Ние жените доста често изпадаме в истерии за няма нищо-боклука не бил изхвърлен,чиниите неизмити,прахосмукачката трябвало да се пусне......Мъжете са си предимно мъже и не бива да ги караме да се чувстват като женчовци.Много нежно и внимателно,направо тактически му покажи,че прекаленото много грижи те карат да се чувстваш прекалено изморена за качествени ласки при усамотяване.Разкрий писаната в себе си пред мъжа си и пусни в ход женски тактики-винаги действат,понеже всеки нормален мъж е зависим от добрия и редовен секс!Извинявам се,че ти го казах по този начин!
Виж целия пост
# 6
любовта ,като всяко друго нещо свършва,!
Виж целия пост
# 7
Аз мисля, че във вашето семейство все още има любов. Не позволявайте обаче битовизмите да я съсипят. При нас се получи точно това - сега сме пред развод.
Опитайте се да си разпределите домакинските задължения както решите и престанете да се карате за глупости. Съветът ми е съвсем искрен и почерпен от личен опит. Ако не направите това ще дойде момент, в който вече ще е прекалено късно, любовта между вас ще си  отишла ( или поне при единия) и тогава и да искате не можете да я съживите. Щом можете да говорите - правете го - непрекъснато, за всяко нещо, без скандали и заяждания.
Желая ви най-искрено успех.  Hug
Виж целия пост
# 8
Има любов. Но тя не трае вечно.
После има обич, уважение и както
сама вече си открила-битовизми.

Нещо такова. При различните двойки отношенията се развиват с различна скорост - къде по-бързо, къде по-бавно. Просто ако искаш да си с някой, трябва малко търпение и желание и на двамата за диалог!
Виж целия пост
# 9
Битовизмите не убиват любовта, напротив, ако двама души се обичат, преминавайки през някакви трудности и прекарвайки голяма част от времето си заедно се сближават и си стават мили още повече.
Никой не намразва себе си живеейки дори в гаден бит и сблъсквайки се със собствените си миришещи чорапи, нали?  Wink
Любовта може и да свърши, но да се обвинява ежедневието за това, никога не съм го разбирала.

За вашето семейство, не знам дали има любов, отстрани едва ли някой може да го каже, това само вие двамата можете да почувствате.
Виж целия пост
# 10
Битовизмите не убиват любовта, напротив, ако двама души се обичат, преминавайки през някакви трудности и прекарвайки голяма част от времето си заедно се сближават и си стават мили още повече.

 С това  не съм съгласна. Според моя личен опит точно битовизмите могат да убият любовта. След като за всяко нещо се вика и не може да се говори спокойно, и винаги се получават скандали. Точно тези скандали бавно и по-малко, дори незабележимо, убиват първо желанието да общуваш с този човек, а след това полека-лека и желанието да бъдеш с него изобщо, и любовта ти към него.
Разбира се това е само мое лично мнение.  Peace При нас се получи точно така ( а от началото и двамата се обичахме достатъчно силно) - може пък за другите семейства да не важи.
Виж целия пост
# 11
Битовизмите не убиват любовта, напротив, ако двама души се обичат, преминавайки през някакви трудности и прекарвайки голяма част от времето си заедно се сближават и си стават мили още повече.
...

Така мисля и аз Peace.
tania28 ,не искам да те оборвам,но ти сама казваш "..след като за всяко нещо се вика и не може да се говори спокойно..."Това не е  в резултат от  битовизмите ,нали?Може би е оправдание за някой,но аз мисля че проблема тръгва от нас самите,не от външните фактори.Може би  спокойния  тон и уважението  в дома  липсват и от  там нерешените проблеми,спорове,караници-знам ли?Все си мисля ,че ако има уважение и разбиране към партньора/не като към вещ,собственост или длъжник/всичко трябва да върви добре и любовта не може да изстине...
dessislava_rz може би умората и грижите за децата са те поизморили или изнервили?!Когато гледах децата си вкъщи и ми липсваха контактите с приятели,социалния ми живот никакъв го нямаше,а нервите ми бяха опънати до крайност.Като се върнеше мъжа ми се улавях ,че го атакувам,без да имам право...Почини си,разсей се с приятели,организирайте си двамата почивка,разходка ,кино....откъснете се за миг  от ежедневието,освежете връзката...Всичко ще е наред Hug
Виж целия пост
# 12
Битовизмите не убиват любовта, напротив, ако двама души се обичат, преминавайки през някакви трудности и прекарвайки голяма част от времето си заедно се сближават и си стават мили още повече.

 С това  не съм съгласна. Според моя личен опит точно битовизмите могат да убият любовта. След като за всяко нещо се вика и не може да се говори спокойно, и винаги се получават скандали. Точно тези скандали бавно и по-малко, дори незабележимо, убиват първо желанието да общуваш с този човек, а след това полека-лека и желанието да бъдеш с него изобщо, и любовта ти към него.


Ама чакай сега, скандалите не се получават от битовизмите, а от характера на хората и неумението им да общуват, това, че явно недостатъчно обичат, разбират и уважават човека отсреща.  Laughing
Има хора за много дребни неща вдигат скандали както и други, които преминават през страшно трудни моменти без да спрат да се обичат и да комуникират човешки.
Виж целия пост
# 13
мисля, че за дребни неща няма как да няма скарвания. обаче ако по повод дребни неща стават каранища и скандалища, причината трябва да се търси другаде (ако човек има желание да търси де).

не смятам, че битовизмите сближават. сближават катаклизмите, по-сериозните трудности. т.е или сближават, или точно обратното. в случая на авторката, мисля че просто са му изпуснали края в някакъв момент и са се натрупвали причини и причинки, поводи и поводчета. ако обаче имат желание и са решени да си върнат нормалните отношения, е възможно все още.
Виж целия пост
# 14
Раждането на дете е кризисен момент за семейството. Пък 2 наведнъж. Ти си по цял ден с децата, той - на работа, малко се разминават нещата. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия