Въпрос за цикъла и кърменето

  • 867
  • 13
Здравейте момичета Hug
Значи положението е следното- с малката се кърмим на поискване откакто се е родила. Цикъла ми дойде когато тя беше на 10 месеца, после на същата дата когато детето стана на 11мес и сега ми закъснява с 11 дни. Rolling Eyes Правих тест излезна отрицателен, но ме притеснява, че толкова ми закъснява- винаги съм била с редовен цикъл. Sad
Няма как да отида на гинеколог до другата седмица- мъжа ми е в командировка, а родителите ни са в провинцията.
Ако ми пишете дали след като сте кърмили и ви се е възстановил цикъла дали е бил редовен в началото, или и при вас е имало закъснение ще ми бъдете от голяма помощ. Hug
Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
bumbi,  нормално е в началото цикъла ти да бъде нередовен, все пак ти още кърмиш.
Виж целия пост
# 2
Моето дете беше на 6 месеца, когато ми дойде цикъла. Преди да родя ми беше редовен като по часовник, но сега забелязвам, че ми идва на по-големи интервали и е по - различно отпреди / има си и хубава страна - вече не ме боли и не пия болкоуспокояващи/. Не знам дали с времето нещата ще се нормализират, но е нормално да ти прескочи дори месец-два. И аз при най-малките симптоми търча за тест за бременност  Laughing, но според мен всичко е в реда на нещата.
Виж целия пост
# 3
Ами на мен ми се възстанови цикълът,когато Габи беше на 1г2м и започнах да я кърмя само сутрин и вечер(и нощем).Оттогава е много редовен,но нали я кърмих рядко...мисля,че е нормално да закъснява.
Виж целия пост
# 4
Здравейте!Ние също се кърмим на поискване.На мен цикъла ми дойде  два дена след като ми свършиха лохиите,т.е.,след 50 дена,само за ден.После след 10-на дена отново,ве4е нормално,след което ми намаля дори кърмата(има такава вероятност,доколкото съм 4ела и 4увала)и оттогава досега,ни вест,ни кост.Според мен е напълно нормално,да не се е нормализирал при положене,4е кърмиш още.
Малко объркано и спрекалено подробности,но се надявам да сте ме разбрали Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Благодаря много момичета   bouquet
Майка ми само ме шашка по телефона Sad
Успокоих се, че е в рамките на нормалното Simple Smile
ПОздрави на всички и благодаря още веднъж!!!
Виж целия пост
# 6
 Stop, в тази връзка може ли да питам нещо и аз ( понеже с големият син вече не помня) , има ли вероятност да се забременее,когато се е кърмило. Аз вече почти нямам кърма, но все още не ми е дошъл цикъла, а  имам съмнение ,че неотдавна се "изпуснахме" със скъпия....май ще трябва да си купя тест за бременност...
дано не ви е прозвучало супер наивно Embarassed
Виж целия пост
# 7
Stop, в тази връзка може ли да питам нещо и аз ( понеже с големият син вече не помня) , има ли вероятност да се забременее,когато се е кърмило. Аз вече почти нямам кърма, но все още не ми е дошъл цикъла, а  имам съмнение ,че неотдавна се "изпуснахме" със скъпия....май ще трябва да си купя тест за бременност...
дано не ви е прозвучало супер наивно Embarassed

Има вероятност от забременяване да, дори да нямаш цикъл, може да имаш овулация и забременяване е напълно възможно  Peace
Виж и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398962.0
По принцип кърменето може да замести контрацепцията ако са изпълнени няколко условия:
1. Бебето ти не е навършило 6 месеца
2. Кърмиш на поискване
3. Имате паузи между храненията не по - големи от 3 часа
и пак не е гарантирано на 100 %
Виж целия пост
# 8
Stop, в тази връзка може ли да питам нещо и аз ( понеже с големият син вече не помня) , има ли вероятност да се забременее,когато се е кърмило. Аз вече почти нямам кърма, но все още не ми е дошъл цикъла, а  имам съмнение ,че неотдавна се "изпуснахме" със скъпия....май ще трябва да си купя тест за бременност...
дано не ви е прозвучало супер наивно Embarassed
Mисля 4е скоро 4етох такава тема за кърменето и забременяването newsm78.И да,има вероятност.Подобре си направи едно тест4е Wink.
Виж целия пост
# 9
благодаря ви, да , май съм за тестче.....
Виж целия пост
# 10
благодаря ви, да , май съм за тестче.....

Определено. Peace

Да кажа и аз за цикъла - изцяло на кърма сме. След раждането и лохиите /38 дни/ ми дойде на 54-тия ден. От тогава нямам цикъл. Аз също си правих тест и е отрицателен. Говорих и с моята докторка и тя потвърди, че цикъла се регулира едва след като се спре да се кърми бебето. Peace
Виж целия пост
# 11
Лохии имах 60 дни  ooooh! Цикъл ми дойде когато малкия направи точно 6 месеца. Малкия вече е е на 7 и отгоре, още не ми е идвало. Явно е нормално да е нередовен цикъла, ама се каня да си направя и аз един тест, за всеки случай  Blush
Виж целия пост
# 12
Цикълът ми дойде доста късно, година и 2 месеца след раждането, но пък ми е абсолютно редовен. Направете по един тест за всеки случай и дано резултатът е какъвто го искате. Wink
Виж целия пост
# 13
Stop, в тази връзка може ли да питам нещо и аз ( понеже с големият син вече не помня) , има ли вероятност да се забременее,когато се е кърмило. Аз вече почти нямам кърма, но все още не ми е дошъл цикъла, а  имам съмнение ,че неотдавна се "изпуснахме" със скъпия....май ще трябва да си купя тест за бременност...
дано не ви е прозвучало супер наивно Embarassed

Изобщо не се подвеждай, от това че кърмиш и нямаш цикъл. Мъжът ми е точно такъв пример - свекърва ми е кърмила и понеже е смятала, че няма страшно не се е пазила - и ей ти на - изненада! Аз пък забременях без изобщо да имам цикъл - бяха ми открили, че яйчниците ми не работят добре и дори ми предстоеше лечение. Ние не се пазихме и случката се случи! Резултатът - бебе като слънце, живо здраво, ревливо, любопитно..... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия