Строеж в забава

  • 2 714
  • 23
Привет на всички Simple Smile

От Декември трябваше да съм новодомец, но както се очакваше, строежа го бавят. Акт 14 мина още Август месец (2008), тогава и го платихме на 100% и сега......колко месеца след това, ситуацията е почти без промяна. Няма акт 15 или 16, целият блок дори няма още дограма и почти не се работи по него. Всеки път като отида има един пазач и 3-5 работници.
От фирмата ме уверяват, че Акт 14 ще има блока до края на годината?!?!?!
По договор трябва да ми плащат неустойки при забава, в размер на един месечен наем, но те отказват!?!

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как се справихте със ситуацията?!
Чудя се дали да заведа дело срещу тях, струва ли си въобще или да чакам покорно?!
Ами ако се забавят с години?!  Като гледам с какви темпове сега работят, това е много вероятно.
Все пак моят заем и наем си вървят и аз търпя загуби Sad

Ще съм благодарна ако получа различни мнения  Hug
Виж целия пост
# 1
Много неприятна ситуация, още повече, че с тази криза това се случва с доста закупили новостроящи жилища. Незнам какво да те посъвествам, освен да се допиташ до добър адвокат и той да ти разясни какво може да се направи в случая. Само да вметна, че заведеш ли дело срещу тях (ако все още не е заведено де), строежа се запорира до прекратяване на делото. А иначе досега никога не съм чувала строител да плаща на купувач въпросното обещетение, което по договор му се полага при забава... Sad Успех!
Виж целия пост
# 2
Съди ги вече е минала полвин година тия дела много бързо ги минават и ,ако не готов ап. поне ще почнат да ти пшлащат наем !!не е малко
от примерно 20 ап. който бавят на теб само да плащат пак бълха ги ухапала
давай
Виж целия пост
# 3
Много неприятно, да ти кажа минаваме през подобен проблем година и половина към две отиват си скъсихме живота и нервите  #2gunfire
Бих те посъветвала да се обърнеш към добър адвокат с договора и тогава да вземете решение да ли да  съдите строителя  Peace
Виж целия пост
# 4
Ужасно неприятна ситуация. Предполагам, че са им резнали финансирането или са налели пари в друг обект, от който нищо не могат да продадат.
Това, което можеш да направиш, е:
1. Адвокат. 2. Да намериш и останалите собственици. 3. Да проверите дали има тежести върху сградата/апартаментите. 4. Да видите дали строителната фирма притежава някакви други имоти, вече адвокатът ще си прецени дали може да възбранява нещо, да праща покани и т.н. 5. Да заплашите строителя с даване на публичност на проблема, но вероятно ефектът няма да е кой знае колко съществен.
Успех.
Виж целия пост
# 5
Много неприятна ситуация, още повече, че с тази криза това се случва с доста закупили новостроящи жилища. Незнам какво да те посъвествам, освен да се допиташ до добър адвокат и той да ти разясни какво може да се направи в случая. Само да вметна, че заведеш ли дело срещу тях (ако все още не е заведено де), строежа се запорира до прекратяване на делото. А иначе досега никога не съм чувала строител да плаща на купувач въпросното обещетение, което по договор му се полага при забава... Sad Успех!
Допитала съм се до адвокат, но тя ме оставя аз да взема окончателното решение. За сега то е - дело!
Преди това, аз съм им пратила нотариална покана, но и отговор на нея нямам.
Да, и аз не съм чувала строител да плаща на купувач, но според мен това е така, защото хората, за жалост, масово не си търсят правата и предпочитат да си спестят главоболията и да чакат Sad.
Но мен ме притеснява факта, че аз съм им платила 100% от цената и те сега нямат никакъв стимул да бързат да го довършат - не плащат неустойки, не очакват и вноски от мен.....
Виж целия пост
# 6
Съди ги вече е минала полвин година тия дела много бързо ги минават и ,ако не готов ап. поне ще почнат да ти пшлащат наем !!не е малко
от примерно 20 ап. който бавят на теб само да плащат пак бълха ги ухапала
давай


Точно това се чудих......да не се заточат сега едни дела с години.....
Виж целия пост
# 7
Ужасно неприятна ситуация. Предполагам, че са им резнали финансирането или са налели пари в друг обект, от който нищо не могат да продадат.
Това, което можеш да направиш, е:
1. Адвокат. 2. Да намериш и останалите собственици. 3. Да проверите дали има тежести върху сградата/апартаментите. 4. Да видите дали строителната фирма притежава някакви други имоти, вече адвокатът ще си прецени дали може да възбранява нещо, да праща покани и т.н. 5. Да заплашите строителя с даване на публичност на проблема, но вероятно ефектът няма да е кой знае колко съществен.
Успех.

Ами те почват да строят нов обект, т.е пари очевидно имат. Явно доста строители процедират така - строят бързо до акт 14, за да могат да вземат парите на хората, за да ги вложат в нови обекти. След това вече се бавят и чакат постъпления от новите обекти...., но пък ние длъжни ли сме да плащаме заеми и наеми през това време, а те да са ненаказани.....!?!?
Трябва да има някаква санкция, да ги стимулираме да бързат да го довършат и този стимул може да е само финансов Wink.
Имам много добър адвокат, тя дори е изготвила предварителен ни договор, на чиято база сега претендирам за тази неустойка. Строителите са канени нотариално, имало е и разговори с тях, но отказват да плащат!
Просто ми беше чудно има ли хора минали през това......да бъдат обезщетени при забава?!

Мерси  Hug
Виж целия пост
# 8
Потърси друго мнение на по компетентен адвокат.
Как така ще ти каже ти да вземеш решение, то е ясно де.
Ама какви са минусите плюсовете казала ли ви е, какви са изходите от такива дела и т.н. ще се стопират ли нещата по строежа ако се заведе дело и такива неща
Пак ще се повторя потърси друг адвокат, ако може да е мъж  Mr. Green

Аз както писах по напред точно от жени в тази област все нещо не са направили както трябва все неразбрали и ......
УСПЕХ ти пожелавам  Hug
Виж целия пост
# 9
Здравей.
Работя в строителна фирма т.е. съм от другата страна, но съветът ми е да си потърсиш правата по съдебен ред. Действително тези дела бързо се решават. Има собственици на строителни фирми, които правят всичко възможно да не се стигне до съд или ако се стигне гледат да  манипулират нещата по втория начин.

Поне при нас на доста хора им опростиха последните вноски заради забавяне на строежа, но след като съответните купувачи направиха всичко възможно да се разбере, че предприемат адекватни правни действия. Ако само им пишеш писма и ги заплашваш със съд нищо няма да стане!
Директно си пиши искова молба до съда, или си намери адвокат да действа по въпроса ти.
Виж целия пост
# 10
Имам много добър адвокат, тя дори е изготвила предварителен ни договор, на чиято база сега претендирам за тази неустойка. Строителите са канени нотариално, имало е и разговори с тях, но отказват да плащат!
Ами естествено. Адвокатката ти само до нотариална покана ли е стигнала? Май наистина си намери друг. Половинката ми е адвокат и го питах какво се прави в случай, че не последва нищо след нотариалната покана - и според него вариантите са два: завеждане на дело или директно издаване на заповед за изпълнение /съответно като влезе в сила - изпълнителен лист/.
Като си вземеш изпълнителен лист - отива съдия-изпълнител и му запорира съответните средства или имущество.
 
Действай, не знам какво има да му решаваш толкова!
Виж целия пост
# 11
Имам много добър адвокат, тя дори е изготвила предварителен ни договор, на чиято база сега претендирам за тази неустойка. Строителите са канени нотариално, имало е и разговори с тях, но отказват да плащат!
Ами естествено. Адвокатката ти само до нотариална покана ли е стигнала? Май наистина си намери друг. Половинката ми е адвокат и го питах какво се прави в случай, че не последва нищо след нотариалната покана - и според него вариантите са два: завеждане на дело или директно издаване на заповед за изпълнение /съответно като влезе в сила - изпълнителен лист/.
Като си вземеш изпълнителен лист - отива съдия-изпълнител и му запорира съответните средства или имущество.
 
Действай, не знам какво има да му решаваш толкова!

Аз вече съм решила и имам уговорка с адвокатката, идната седмица да заведем делото. Просто се чудех дали има смисъл, нервите и парите и дали си струва, защото по блока/апартамента има още много какво да се работи......понеже не съм чувала досега на някой да му се плащат неустойки при забава. 
Аз съм платила на 100% апартамента и няма какво да ми опрощават Sad.
Страхувам се да влизам в подобна конфронтация със строителя, защото нашите взаимоотношения ще ги има още дълго време. Просто се чудех дали постъпвам правилно.
Мерси за съвета и куража  Hug
Виж целия пост
# 12
При нас положението е сходно...
След месец е пусковия срок на обекта -Акт 16 а все още всичко е на груб строеж. Дори акт 14 нямаме. От строителната фирма продължават най-нагло да твърдят, че всичко е по план и ще се забавят "само" 2-3 месеца  Close По мнение на главния инжинер на обекта (неофицялно мнение), тъй като обекта е голям ще е необходима още 1 година, за да се завърши.
Не бих се наела да съдя строителя (фирмата е една от двете големи в града), защото по всичко личи, че ще имаме още дълго време взаимоотношения, а и защото собственика ще си плати за съдиите а на нас ще ни останат само главоболията!
Не съм чула на някого да са платили неустойка за забава на срока, а и предполагам хората само искат да си вземат документа за собственост (та дори и след години) и да се приключи проблема.
Както и аз!
Виж целия пост
# 13
Не бих се наела да съдя строителя (фирмата е една от двете големи в града), защото по всичко личи, че ще имаме още дълго време взаимоотношения, а и защото собственика ще си плати за съдиите а на нас ще ни останат само главоболията!
Не съм чула на някого да са платили неустойка за забава на срока, а и предполагам хората само искат да си вземат документа за собственост (та дори и след години) и да се приключи проблема.
Както и аз!
Охо, плащат и още как! Щом ти пише в договора неустойка еди-си колко процента при забавяне, ти си в абсолютното право да си я получиш. Може и без дело - искай си от районния съд заповед за изпълнение, ето това http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B … D0%BD%D0%B8%D0%B5
Виж целия пост
# 14
Здравей,
Ние сме в подобно положение и съм много разочарована от пасивността на всички.Търси си правата.Заведи дело.И не прави нищо без предварително да се консултираш с адвоката си. Ако трябва търси адвокат ( не всеки е компетентен ).НЕ оставяй нещата да се решават от самосебеси. Който се е хванал на хорото ще го играе.Просто не трябваше да купуваме на зелено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия