Целодневна форма на обучение

  • 7 877
  • 48
Здравейте на всички първолаци!
За мой срам, едва сега започнах да тъся информация за това явление "целодневна форма на обучение" (ЦФО) от 1-4 клас. На есен сме първи клас, аз едва сега проявявам интерес към това. Задавам си много въпроси и един от тях е: Каква е разликата между ЦФО и традиционната - до обяд и след добяд - занималня? Какви са предимствата и недостатъците на тази новост (аз я наричам новост, защото открих инфо по темата от миналата година).
Виж целия пост
# 1
Моят син току-що завърши първи клас точно с такава форма на обучение. Ние сме в Трето основно /бивше Ангел Кънчев/. До обед децата са с класната си, после ги поема възпитателката им. Човек може да си каже, че разлика със занималнята няма, но не е точно така. Двете учителки работят като екип, всичко което има да се подготвя, затвърждава, упражнява и надгражда се решава от двете учителки, като класната е водеща. Децата са в класната си стая, не се правят комбинации с други класове. За мен за първи клас беше много удачна форма и по принцип е добре за начален курс. За съжаление в нашето училище е само в първи клас и догодина минават към нормалния режим на учене.
Виж целия пост
# 2
В 98 НУ в Илиенци е така и в понеделник съм на родителска и ще се поинтересувам по-подробно
Виж целия пост
# 3
http://www.bgreporter.com/index.php?n=read&id=9701
Ако наистина стане така ще е СУПЕР. Много ми харесва
Виж целия пост
# 4
a кои са училищата в София предлагащи ЦФО?
Виж целия пост
# 5
http://www.bgreporter.com/index.php?n=read&id=9701
Ако наистина стане така ще е СУПЕР. Много ми харесва

Не смятам, че в момента в България има наличен свободен паричен ресурс способен да осигури нужното качество на подобно начинание.
Иначе по цял свят системата за целодневно обучение особено в началните му нива дава доста добри резултати.
Писали сме и друг път по темата.

За мен един перфектен учебен ден \ в целодневен формат\ би включвал:

Първи блок - задължително сутрешен 4 часа от важните предмети \БЕЛ,Математика,ЧП,ЧО\ - не е задължително всеки ден да има от всеки предмет.

Блок спортни занимания - игри на открито, ако времето позволява или пък на закрито.

Следва втори блок 2 -3 часа занимания с музика и изкуство по избор на учениците, събрани в групи по интереси.

Като тук за по-малките ученици би могло да има редуване, през ден занимания с изкуства и през ден със спорт, за да могат да имат повече време за почивка.

Обяд

Следобедните занимания да включват пак два блока.

Първият от тях : Упражнения за затвърждаване на взетия сутринта материал и време за самоподготовка.
Вторият: Чуждоезиково обучение.
С възможност следобедните нива да бъдат разменяни според групите на учениците по езици и според възрастта на учениците.


Виж целия пост
# 6
Би ли дала линк към другата тема за ЦФО?

А кои училища са по тази система - не зная.
Виж целия пост
# 7
http://lhs35.interbgc.com/parvi%20klas.htm
Виж целия пост
# 8
 107 ОУ е с  целодневно обучение.
 Аз съм доволна. Peace
Виж целия пост
# 9
Фантичка, моля те кажи повече за предимствата на тази форма на обучение. Каква е разликата с традиционната? Какви са тези допълнителни СИП-ове и ЗИП-ове - те не съществуват ли в другата форма на обучение или с в повече? Може би като започнем ще разбера на практика, но ако можеш да разкажеш за предимствата и недостатъците на ГФО и ако се окаже това по-доброто за нашите деца, защо да не натисмен малко, за да се въведя навсякъде в България?
Благодаря ти
Виж целия пост
# 10
 Хубавото е,че целият клас си върви от началотона деня до края.
 Моята дъщеря не знае що е думата домашно,такива не се дават. Или поне не в този вид , в който ние сме свикнали. Има повече игра, в следобедния блок имат много извънкласни занимания, от които детето може да избира.
 
Виж целия пост
# 11
Моята дъщеря не знае що е думата домашно,такива не се дават. Или поне не в този вид , в който ние сме свикнали. Има повече игра, в следобедния блок имат много извънкласни занимания, от които детето може да избира.

Фантичка - звучи преказно просто. Жалко, че ми е толкова далеч 107-мо.
Племенницата ми е вече 6-ти клас в 107-мо и имам много добри впечатления от подготовката им.
Виж целия пост
# 12
аз пък съм против.  Crossing Arms
Моята щерка, без да е точно по ЦФО изкара такъв 1-ви клас. По 9-10ч. я нямаше в нас.
И това за дете на 7-8г. - мне... Върл противник съм.
Виж целия пост
# 13
 Защо точно си против, освен че детето го няма в къщи ?
 При нас това не е проблем, тъй като и нас ни няма през деня.  Thinking
Виж целия пост
# 14
Дъщеря ми учи по тази програма и съм доволна Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия