Слюнкоотделяне при бебе!

  • 9 694
  • 25
Здравейте, дъщеря ми е на месец и половина и от време на време отделя много слюнка и започва да се задавя. Знаете ли от какво се случва това. Давам й водичка, не е с биберон когато се случва. А това ме притеснява да не се задави докато отивам да й правя АМ например. Какво да правя? Чудя се дали да звъня на педиатърката да я питам.
Виж целия пост
# 1
Тръгнали са да й растат зъби.
 Peace
Виж целия пост
# 2
Зъби са.
Виж целия пост
# 3
И моят син започна много от рано да се лигави,но зъб излезе чак на 11м,така че просто си се лигави детето...
Виж целия пост
# 4
Надали са зъби, все пак е на месец и половина.

Моя юнак е на три и по същия начин много слюнка отделя.
Гледам да не го изпускам от очи, защото в началото много се давеше и почти винаги го слагам настрани.
Виж целия пост
# 5
Надали са зъби, все пак е на месец и половина.

...
Зъбите започват да растат от костта, която е значително дълбоко във венеца.
Освен това растат на периоди. Доста време може да мине,
докато пробият повърхността на венеца.
Това, че рано е започнало да се лигави детето,
в никакъв случай не е показател, че рано ще му пробие зъбче.
...а иначе, за протокола-
познавам бебе, което се "озъби" на 2 месеца и половина.
Виж целия пост
# 6
Нормално е при бебетата да се отделя повече слюнка, защото те все още трудно контролират преглъщането й.

В началото слюнката на бебето е малко, но към четвъртия месец количеството се увеличава. Така бебето се подготвя не само за никненето на зъбите, но и за предстоящото захранване. И тъй като нямат изграден навик да поглъщат слюнката, чувството е, че извира водопад от устата им.


Ето целият текст:
http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_1064_0.html
Виж целия пост
# 7
Зъби са, но не се знае кога ще избият. Така и на малкия ми сън, от 2-ия месец започна, а първото му зъбче излезе на 7месеца.
Виж целия пост
# 8
Хех, нормално е, и аз се чудех кво е тва чудо в началото. Но давенето...Йоан се дави, само когато му е запушен носът и му текат сополи.
Виж целия пост
# 9
В този пеpиод и ние започнахме на слюноотделяме.Зъби още нямаме.Нормално е и ще се увеличават.Както са писали и мамите преди мен не е признак за поникване на зъби.
Виж целия пост
# 10
Аз вече не помня какво точно ми беше казала педиатърката. Че е нормално. Че при бебетата по-късно започвало да се регулира слюнкоотделянето.
При зъбоникнене и дъвчене - задължително.
Виж целия пост
# 11
И Ясмина все се плюнчи и прави балончета.
За давене - не се дави, но мисля, че е нормално.
Виж целия пост
# 12
... Че при бебетата по-късно започвало да се регулира слюнкоотделянето.
При зъбоникнене и дъвчене - задължително.

При нас това регулиране продължи до 3 година. Никъде не тръгвах без лигавче и кърпички.
Виж целия пост
# 13
При дъщеря ми процеса на слюноотделяне също започна много рано, а първото зъбче се появи на току що навършени 4 месеца, доста раничко, но при всяко детенце предполагам е различно. Много бебета се лигавят, но зъбки доста по-късно им избиват Peace
Виж целия пост
# 14
При нас се плюнче от 15-тия ден. По-скоро го свързах с храненето-дали не му е дошло много или пък не се е оригнал. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия