еднакви БТ и телесна температура *Б*

  • 12 788
  • 41
Момичета, искам да ви питам следното нещо: при вас припокриват ли се БТ и телесната температура през втората половина от цикъла?
Ако разбира се-мерите и двете!
Досега съм имала понякога малко завишена температура, но чак пък равна с базалната! Rolling Eyes
Вече 13 дни ми е 37 - 37.1....Може би се надявам това да е знак за нещо по-различно като състояние от предменструалното....
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Аз не съм пробвала Thinking Какво те притеснява? Не знам дали телесната трябва да е по-ниска...илие нормално да е толкова newsm78
Виж целия пост
# 2
Просто се чудя дали е нормално..не ме притеснява!По-скоро ме надява Embarassed
Виж целия пост
# 3
Ами дано да е това причината Grinning Ако не си настинала или нещо такова, което да предизвика висока телесна температура, мисля че всичко си е наред Flutter
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти, Стефани! Явно никой друг няма желание да сподели опит! Cry
Виж целия пост
# 5
Дази,
Аз съм мерила само БТ, но знам че само тя показва реално дали има ову или не. Телесната и БТ би трябвало да се различават може с малко. А ти защо мериш и двете, някой ти каза ли? Моя доктор каза само БТ.
Виж целия пост
# 6
Не ги меря двете. Просто този месец усещам, че съм топла и помислих, че се разболявам!Нямах никакви оплаквания..Затова почнах да я меря, и така - се учудих, че е еднаква!
Но сигурно няма никакво значение!Или най-вероятно при всеки е индивидуално...
Виж целия пост
# 7
Знаеш ли мислия си дали не си тръгнала да се разболяваш и да ти се е разминало и затова така да се е получило.  newsm78  Защото ако си настинала това ще се отрази и на БТ
Виж целия пост
# 8
Гери е права, за съжаление Sad

Dazy като ти гледам лентичката си на ден 18 от месечния цикъл. Много е рано да се каже дали си бременна. По - скоро сега си най-вероятно 4 дена след овулация (по стандартен цикъл)

А повишена телесна температура по пвринцип не вещае  нищо добро, и ако си бременна е опасно (но това е според мен - нека и другите да кажат)
Виж целия пост
# 9
О, тази лентичка е стара, колкото света! Embarassed
Всъщност ми е 26-ти ден от точен 28-дневен цикъл!
И имам такава температура точно от 15-16-тия ден. Вече повече от 10 дни. Confused
Надявам се искрено да не съм болна, нищо не ме боли!
Виж целия пост
# 10
Аз имам подобен проблем- БТ-37.10; телесна -37.00. Незнам какво ставаи при мен на края на цикъла съм- днес е 35ден от незнам  Mr. Greenколко си дневен цикъл. Не се притеснявам, щото чувстван неразположение- отпадналост и пр. -----дали пък не са симптомииииииии Mr. Green. Дейзи стискам палци да е това което искаш!

Виж какво ти открих http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=38902.0
Виж целия пост
# 11
Здрасти ДЕЙЗИ, аз лично съм чувала, че може при бременност да  се покачи  телесната температура над 37.00 градуса, така че СПОКО!!! при всеки е индивидуално, а дано при теб това е сигнал за постигнат успех този месец!!!  smile3521
Виж целия пост
# 12
О, благодаря, момичета!Толкова бях обнадеждена, че си направих тест - за пръв път в живота Rolling Eyes(гледам да не се вманиачавам).На 26-тия ден ми отчете една едничка чертичка!И ми попари надеждите!
Температурните еднаквости продължават, а имам чувството, че ще ми дойде от 3-4 дни!Всички ПМС синдроми са налице!
Дано surecheck-a se okaje ne dotam chuvstvitelen Embarassed
Успех на всички мили момичета, които жадуват за бебе!
Виж целия пост
# 13
Дейзи,
Аз имах БТ от 36.9 и 37.0, в продължение на 10 дни след овуто и си направих тест в деня в който трябваше да ми дойде и видях двете чертички.
Изпращам ти последната ми графика за да я разгледаш: http://www2.fertilityfriend.com/home/a43b0
Аз също си мислех, че ще ми дойде, защото ме набуляваха яйчниците и гърдите, но не ми дойде  Joy
Дано причината за повишената температура да е  newsm30   Praynig  Praynig  Praynig
Успех  Heart Eyes
Виж целия пост
# 14
Просто този месец усещам, че съм топла и помислих, че се разболявам!Нямах никакви оплаквания..
И аз понякога имам същите усещания през втория период от цикъла.  При мерене на телесната ми температура се оказва, че е около 37 градуса. Знам със сигурност че не съм била болна, настинала и т.н., но не знам на какво се дължи. С две думи, това може да е признак на бремемност, но може и да не е. Така че се въоръжи с търпение и си направи нов тест при закъснение. Успех!
Виж целия пост
# 15
О, Гери, чул те  Господ!
Но след тоз отрицателен тест, ентусиазмът ми се попари! Sad
Но пък надеждата остава!!!До последно!
Моите ПМС са много силни този месец и много продължителни!Обикновено коремът ме боли в деня, в който ми идва!А сега ме мъчи от 3 дни.....
Остават още 2 дни и всичко ще се разбере! Embarassed
Виж целия пост
# 16
Аз съм си правила този експеримент-меря БТ и след това телесната. Обикновено телесната ми температура е 0,2 по-ниска от БТ. Този месец също имах висока телесна температура-37,2  три дни преди да ми дойде. На следващия ден спадна и по това разбрах, че бебе няма да има. Само да уточня, че този месец си мерих телесната температура вечер към 18-19 часа.
Според мен е нормално да има разлика между телесната и базалната по простата причина, че се мерят на различни места. Така както има разлика в самата БТ, когато се мери анално и вагинално. Мисля, че логиката при сравнението на БТ с телесната трябва да е същата.
Виж целия пост
# 17
И аз го имах този въпрос преди месеци, ама никой нищо конкретно не ми отговори. Факт беше, че при БТ 37,3 имах телесна 37-37,1 без да се чувствам топла, когато е настинка се осещам, дори да е само с 0,2 градуса покачена. А и някъде бях чела за едно момиче, което си мери температурата под мишницата, имам предвид тази за графиките дето.
Виж целия пост
# 18
На мен винаги телесната температура през втората половина на цикъла ми е над 37 градуса. Не съм се сещала обаче да я сравнявам с базалната. Още не съм бременна, а съм се надявала да е така точно поради тази причина - температурата. Стискам ти палци!
Виж целия пост
# 19
И на мен все ми е горещо, даже започва още от овуто и продължава до М.
Даже си мисля, че се разболявам и пия витамин С като луда, а от няколко месеца и ми горчи в устата и ми е гадно, но не може да настивам по едно и също време.
дано при теб това състояние се увенчае с успех.
Стискам палци и ни информирай ако искош.
Виж целия пост
# 20
Благодаря, момичета!От всичко, което прочетох - у мен се насади трайно убеждението, че всичко е строго индивидуално. Явно при някои жени Телесната температура също се задържа висока по време лутеалната фаза - успоредно с базалната. Тъй че - вече не вярвам, че това е някакъв щастлив знак   Sad
Но при мен специално не се е случвало, повишавала се е по някое време, но чак постоянна Shocked- не!
Както и да е- ще ви уведомя, то така ме боли корем, че и този път май няма да ми се размине!
Виж целия пост
# 21
Dazy, в една статия за БТ пишеше, че ако тя се задържи висока след овулацията и усилено бебеправене повече от (мисля че) 10 дни - нямаш нужда о тест за бременност - в теб расте мъничък живот Simple Smile
късмет!

П.С. ако се разтърся мога сигурно да я намеря тази статия - пиши ми ЛС ако те интересува.
Виж целия пост
# 22
Аси, за съжаление нищо не расте в мен. Дойде ми точно на 28 ден, както си му е редът, даже ми продължи само 2 дни, което не ми се е случвало никога в живота. Sad
Тъй че - надеждата"висока телесна температура" също замина в коша на умрелите надежди. Cry
Преживях голям стрес и може би той е причината за всички тези аномалии..а и продължавам да съм подложена на него. Cry
Късмет на всички!
Мойто място май вече е в един друг форум..
Виж целия пост
# 23
Dazy,миличка,не се отчайвай. ConfusedТрябва да бъдеш смела.Мисли си,че има и по-сериозни неща,и дано скоро имаш повод за щастие. Praynig Praynig PraynigИ трябва да се успокоиш.Всички тук са така,когато им дойде. CryЕдин ден ще бъдеш много щастлива,ще видиш!!! Hug
Виж целия пост
# 24
Dazy, в една статия за БТ пишеше, че ако тя се задържи висока след овулацията и усилено бебеправене повече от (мисля че) 10 дни - нямаш нужда о тест за бременност - в теб расте мъничък живот Simple Smile
късмет!

П.С. ако се разтърся мога сигурно да я намеря тази статия - пиши ми ЛС ако те интересува.
Аси, това изобщо не е вярно.
Нормално е след овулацията да се задържи висока температурата, независимо дали има бременност или не.
Ако има бременност температурата се задържа висока обикновено до около третия месец.
Ако няма -  спада ден-два преди М. или в първите дни на М.
Виж целия пост
# 25
съжалявам, че съм дала погрешна информация тогава - опитвам се да намеря тази статия, която ме подведе. извинявайте.

а ти, Dazy, не губи надежда. стискам палци другият месец да не срещаш досадната леля.
успех!
Виж целия пост
# 26
Дейзи, не зная от колко време опитвате, но правила ли си някакви изследвания?
Виж целия пост
# 27
Момиче, от 7 месеца опитваме, ама с прекъсвания заради разни лечения!Отлагам правенето на изследвания, ама май ще трябва.
Е, разбира се, правили сме си микробиологии, хламидии, такива неща.
Ще трябва да се заема по-сериозно, но сега не ми е до това.
Ако можеш да споделиш ценен опит, моля, пиши ми ЛС.
Мили момичета, никога не съм се отчайвала, но сега ми се насъбрало.
Благодаря ви за милите думи.  На всички вас!
Бог да е с вас!
Виж целия пост
# 28
Dazy,миличка,не се отчайвай. ConfusedТрябва да бъдеш смела.Мисли си,че има и по-сериозни неща,и дано скоро имаш повод за щастие. Praynig Praynig PraynigИ трябва да се успокоиш.Всички тук са така,когато им дойде. CryЕдин ден ще бъдеш много щастлива,ще видиш!!! Hug Hug Praynig Hug
Виж целия пост
# 29
Я тук да споделя откритието си , че след ову  явно телесната ми температура се повишава също като БТ . Нямам предвид , че са с еднакви стойности .
Но нали миналия цикъл ви информирах за повишена телесна температура и сега реших да проверя дали е било само тогава , но не .  И сега е по - висока . До преди овуто най - високата и' стойност беше 36.7  От 2и ден след ову започна да се повишава като варираше през деня 36,9 - 37  , а днес вече варира м/у 37.2 - 37.4- 37.5  Само не чуствам да ми е така горещо като миналия цикъл , вероятно тогава жегите спомагаха за кофти усещането .
Ето , рапорт даден ! Laughing
Виж целия пост
# 30
Морена, БТ всъщност е BBT -basal body temperature, т.е базалната температура на тялото в момента на събуждане. Използва се за определяне на овуто, защото така се избягва влиянието на външни фактори. Иначе трудно би се засякла разлика от 2-3 десети (въпреки че при теб ясно се вижда). Това си е телесна температура-измерена орално, анално или кадето и да е - това е температурата на тялото.

Виж целия пост
# 31
Привет на всички!
Температурата мерене аксиларно и анално се различава.Анално- с 0,5 по-висока.
Проверете термометрите добре.Разликата от 0,2 може да е ако термометъра не измерва точно.(не може да отчете другите 0,3 )
Споделям го от личен опит.Непрекъснато се съмнявам в термометрите и ги сравнявам(имам вече над 20).Забелязала съм че след 7-8 месеца,започват да отчитат по ниски ст'ти.
В момента ползвам дигитален,но и на него не вярвам(ако ме усъмни нещо , меря  веднага и с живачен-руски,като най-точен,поне така казват)Два пъти ми показа по-ниска темп-ра.
След овулация телесната темп-ра се повишава от прогестерона,съвсем нормално е.Но разликата около 0,5 пак се запазва.
Вечер телесната температура е по-висока .
Виж целия пост
# 32
И аз да питам. При около 10 дневно закъснение, БТ - 37.0-37.3, телесна Т - 37.0-37.1 почти постоянни, това може ли да е признак на евентуална бременост ?
Виж целия пост
# 33
може, но може и да не.
тест правила ли си? при такова закъснение би трябвало да отчете  Thinking
Виж целия пост
# 34
В събота правих с първата, но се появи една сууууууууупер бледа черта.
После пак направих, но бяха - . Чудя се отрицателни резултати могат ли да имат общо с честото уриниране ?
Днес пак направих, но не с първата урина, а с доста по-късна и пак беше - , но честото уриниране си го има.
Сигурна съм, че нямам гинекологичен проблем, възпаление, кисти и т.н.
Съвета на лекаря е да чакам  smile3511
Виж целия пост
# 35
Пробвай след ден-два нов тест с първа урина или си пусни кръвен.Дано резултатът те зарадва.
Виж целия пост
# 36
За съжаление чакане му е майката, рав е лекаря
Но момичетата винаги дават един съвет на нетърпеливките - кръвен тест  Laughing
Виж целия пост
# 37
Правих и кръвен преди няколко дни, отрицателен. Rolling Eyes
Но нито цикъл нито признаци да ми идва, нищо.
Всеки казва да чакам егати в 21-ви век да не могат да разберат има ли бременност няма ли Crossing Arms

П.П. Сори просто това чакане и тая Т ми скапват всички сили и нерви  smile3518
Виж целия пост
# 38
Мила, аз имам 5-дневно закъснение, същата телесна температура, но само вечер, понякога даже 37.5 стига.
Тази сутрин за първи път правих тест - отрицателен.
И продължавам да чакам. Права си за 21-век, но това е положението. Нервите не са най-добрия съветник, казвам ти го от опит. Просто се настрой, че каквото ще става, ще става и толкоз  Peace
Виж целия пост
# 39
Svetli в библиотеката доста интересни неща прочетох и сега съм решила след като не може да се гарантира 100% че има или няма бременност да отхвърля другите възможности за тая Т. Та утре съм при личната да видим да не е някои вирус, макар, че нямам признаци да съм болна ама все пак ...
Ще изключвам различите възможности докато остане само една.
Виж целия пост
# 40
Svetli в библиотеката доста интересни неща прочетох и сега съм решила след като не може да се гарантира 100% че има или няма бременност да отхвърля другите възможности за тая Т. Та утре съм при личната да видим да не е някои вирус, макар, че нямам признаци да съм болна ама все пак ...
Ще изключвам различите възможности докато остане само една.

Правилно решение си взела  newsm10
А аз ти стискам палци, да разбереш резултата, преди да успееш да изключиш всички възможности  Wink и дано той да е  preggo , ако това искаш, де  Wink
Виж целия пост
# 41
clara от твоята уста в Божите уши  Praynig
За съжаление днешния тест пак беше  EFN, но пък си пуснах пълна кръвна картина и урина, та утре ще е ясно дали не е грип или бъбреци абе въобще има ли друга причина. Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия