д-р Китанова - Шейново

  • 3 149
  • 1
Здравейте!
Тъй като термина ми е тези дни, моля да ми напишете вашите впечатления за тази лекарка от Шейново. Някоя от вас раждала ли е при нея и доволни ли сте?
Много ви благодаря предварително!!!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Накратко-не се притеснявай! Sunglasses

Добра е,нищо че не е от "прочутите",освен че е в час с модерната акушер-гинекология ,я практикува успешно.

3в1=професионалист+Човек+зачитащ мнението на бременната.
Моят опит:благодарение на д-р Мадлен Китанова имам 5г. дъщеря-родена нормално при тегло 3,750кг ,при все че съм късогледа -10диоптъра,алергична съм към някои стандартни лекарства и че от началото до края на бременността имах хидронефроза и разни други по-леки "нещица",които мотивираха част от по-закостенелите гинеколози да заявяват че има "абсолютни показания за секцио".
Диагностицирано беше и че бебето ще е над 3,500кг-аз съм 167см и доста "грацилна"според вездесъщите акушерки в Шейново.
Китанова съвестно проследи бременността ми и  обсъдихме всички възможни варианти  за раждане . Бях вътрешно убедена,че нормалното раждане с "подпомагане" няма да е опасно за ретината ми,че ще се справя,а и че до мен ще бъде човек, на който мога да държа ръката в предродилното и ще ми помогне професинално,емоционално,дори физически.В деня на раждането извадих късмет-беше събота и тя беше дежурна,а аз отидох първо контролно в12на обяд с 4 см разкритие и стихнали контракции,помолих я да не се терзая в предродилно сред ревовете ,а да се прибера да си взема багажа и с по-зачестили контракции да се върна,в 15:30 постъпих със 7см разкритие.  В периода на последните 5 мин от изгонването д-р Китанова свърши по-съществената част,защото аз не биваше да напъвам здраво заради очите,което е почти невъзможно на тоя етап(раждалите без упойка знаят Embarassed).След няколко невероятно отработени движения връз моя тумбак (има такава акушерска техника),се появи прелестно бебе.Нямах натъртени ребра или синки,от които приятелки,раждали в МД се  оплакваха.Епиозотомията,която ми направи само с локален анестетик зарастна чудесно.
Единствено с таткото ще съжаляваме Cry ,че не бяхме заедно тримата,когато бебка се роди,защото преди 5г,а май и все още в Шейново ,когато има и друга раждаща ,макар в предродилно,бащата не се допуска в родилна зала.От15:30 до 17:45-часът на раждане не можа да бъде  с нас,след като ми бе помогнал с гушкане по време на контракциите,почнали в 3 сутринта,държа огледалото докато се гърчех под душа,за да се избръсна и понесе ноктите ми по дланите си.Тежката врата на Шейново се затръшна под носа му и беше заключена,като в казармата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия