Операция по спешност, упойката плаща ли се?

  • 3 953
  • 26
Момичета спешно ми е, иначе нямаше да пускам тема.
На наш познат дъщериката са я оперирали по спешност в Пирогов от спукан апандесит.
Искат му 200лв за упойката, за операцията незнам да са му искали пари,но за упойката казва че му искат 200лв.
Въпроса ми е,наистина ли се заплаща упойката, такива ли са сумите които искат за упойка и здравната каса не поема ли тези неща, детенцето мисля е на 7 годинки.
Ще съм ви благодарна ако споделите информация,и знаете нещо по въпроса.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Чиста проба муфтене е това. Приятелката ми я оперираха по спешност в Бившата Тина Киркова през нощта преди 10 дни и не и взеха една стотинка, плати само някакви смешни пари за легло на вечер. Лекарите почнаха да се подиграват с нас. Да живее безплатното детско здравеопазване.
Виж целия пост
# 2
Егати, знаех си, че нещо не е читаво тука. ooooh!
Е може и за малко детенце и то прието по спешност да искат пари бе Shocked,егати хората.
Виж целия пост
# 3
....
Въпроса ми е,наистина ли се заплаща упойката, такива ли са сумите които искат за упойка и здравната каса не поема ли тези неща, детенцето мисля е на 7 годинки.
...

Здравната каса поема и операцията и упойката.
Не би трябвало да им искат пари, още повече, че детето е прието по спешност.
Единствената сума, която могат да им поискат, е таксата за болничен престой в зависимост от дните, в които детето ще е там. Ако има придружител, също могат да поискат да заплатят за това, но за упойка при операция по спешност - категорично НЕ! 
Виж целия пост
# 4
Карч, не! Нищо не се плаща!
Моята дъщеря също я оперираха по спешност в Пирогов.
За престоя на детето също не се плаща.
Плаща се само за придружител, ако има такъв.
Виж целия пост
# 5
нищо не се плаща
Виж целия пост
# 6
Карч, не! Нищо не се плаща!
Моята дъщеря също я оперираха по спешност в Пирогов.
За престоя на детето също не се плаща.
Плаща се само за придружител, ако има такъв.

Точно така е. Peace
Виж целия пост
# 7
Както вече са ти казали - нищо не се заплаща, освен пари за престой на възрастен. Просто някой некоректен лекар, използва това, че се касае за детеи се опитва да измъкне паричките от родителите.
Виж целия пост
# 8
Мой близък го оперираха спешно скоро. Всичко се поема от касата. Плати само престоя за определените дни.
Виж целия пост
# 9
Много съм ви благодарна момичета да знаете,кофтито е че бащата иска от нас парите и май май послъгва като гледам...Затова се осъмних и се допитах до вас,защото се съмнявах и е кофти ако за сметка на детето си лъже.
Виж целия пост
# 10
Много съм ви благодарна момичета да знаете,кофтито е че бащата иска от нас парите и май май послъгва като гледам...Затова се осъмних и се допитах до вас,защото се съмнявах и е кофти ако за сметка на детето си лъже.
Сега помоли някой мод да я премести темата в ДиС,
защото подготвям дълъг пост по адрес на таткото   Close ooooh!
Виж целия пост
# 11
Много съм ви благодарна момичета да знаете,кофтито е че бащата иска от нас парите и май май послъгва като гледам...Затова се осъмних и се допитах до вас,защото се съмнявах и е кофти ако за сметка на детето си лъже.

Здравната каса поема всичко, нищо не се плаща.

Аз не мога да проумея как може да има такива родители, които да спекулират със здравето на децата си.
Виж целия пост
# 12
....
Въпроса ми е,наистина ли се заплаща упойката, такива ли са сумите които искат за упойка и здравната каса не поема ли тези неща, детенцето мисля е на 7 годинки.
...

Здравната каса поема и операцията и упойката.
Не би трябвало да им искат пари, още повече, че детето е прието по спешност.
Единствената сума, която могат да им поискат, е таксата за болничен престой в зависимост от дните, в които детето ще е там. Ако има придружител, също могат да поискат да заплатят за това, но за упойка при операция по спешност - категорично НЕ! 
Здравната каса поема всичко, нищо не се плаща. Peace

Виж целия пост
# 13
разбира се, че нищо не се плаща.Не им давайте пари.Сега сигурно ще искат и пари за свалянето на конци!!!!
Докато има хора които да дават ще има и лекари, които да искат.

А може и да бележите парите и..........да го видиме този лекар по новините....... Mr. Green #2gunfire
Виж целия пост
# 14
Много съм ви благодарна момичета да знаете,кофтито е че бащата иска от нас парите и май май послъгва като гледам...Затова се осъмних и се допитах до вас,защото се съмнявах и е кофти ако за сметка на детето си лъже.
Не е задължително да лъже. Може и наистина да са му поискали, макар че Пирогов се води институт за спешна помощ и не би трябвало. Но нищо не е в състояние да ме учуди. Отидете да плащате заедно с таткото. Така ще разбереш дали те работи или не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия