Синът ми яде на час и половина нощем?!

  • 1 270
  • 20
Мили майки,форумът е чудесен и тук всеки може да намери съвет и успокоение,аз също имам нужда спешно и от двете,защото вече съм на ръба на нервна криза от притеснение и преумора,затова моля да ми помогнете Sad
Ситуацията е следната. Синът ми направи 4 месеца онзи ден.Досега е само на кърма,от две седмици започнах да му давам сок от ябълка и морков,но с лъжичка и по много малко,вода не пие,като цяло яде на 3 часа,кърмя го на поискване,но нощем си правеше пауза,най-често ядеше вечер в 8 и после чак сутрин към 4. Но преди около 2 седмица започна и нощем да си яде на 3 часа,което не ме притесняваше,но от 3 дни насам нощите ми станаха кошмар,буди се и яде понякога на всеки час или през час и половина.Първата ми мисъл беше,че не ми стига кърмата,но после я отхвърлих,защото през деня продължава да суче на 3 часа,не по-често.После реших,че е болен,но да чукам на дърво детето през деня се смее,хапва,гука,е може би е малко по-кисел от обикновенно,но нищо сериозно,отдавам го на това,че и той с това ядене не се наспива като хората.Друг факт,който може да е просто съвпадение е,че ми дойде за първи път цикълът и първата безсънна нощ беше точно след появата му. Не знам какво да си мисля и какво да правя.Не са и зъби прегледах му венците.Вече съм изчерпана емоционално и физически,защото не мога никак да се наспя,а като го гледам нощем как плаче сърцето ми се къса,защото ако не получи гърда да суче реве истерично и аз му давам,макар че да знам,че стомаха му трябва да почива.Стига се до там,че през деня му става тежко и само се оригва и от време на време повръща.

Извинявам се за хаотичния пост,но съм преуморена и притеснена,моля ако някоя от вас има идея какво става с моето бебе и как да се справя с това да ми отговори!!!
Предварително ви благодаря сърдечно!!!!!! Hug
Виж целия пост
# 1
Според мен причината да се буди нощем и то толкова често е ,че е гладен,по всяка вероятност кърмата не му достига,поне при мен с голямата проблемът беше такъв.Защо не го заведеш на пробно кърмене  newsm78
Виж целия пост
# 2
Защо не си зададеш  въпроса в Кърмаческия?Там има много компетентни хора,които отговарят винаги.
Но аз си мисля ,че не е заради недостиг на кърмата.Просто тя се усвоява по-бързо или пък някои деца сучат за успокоение.
Виж целия пост
# 3


 Доколкото разбирам е станал неспокоен когато си започнала да му даваш сок ThinkingПлодовите киселини изострят коликите при бебетата, а те са най-силни нощем.В такъв случай трябва да спреш даването на сок за две седмици и да разбереш дали той е причината за неспокойствието на детето.За 1-2 дни няма да даде разултат, трябва да се изчака 14 дни.

 
Виж целия пост
# 4
Първо бих му спряла сокчетата, за да видя дали пък няма да престане да нервничи нощем. Второ, ако нещата не се успокоят, бих заменила вечерното хранене с адаптирано мляко без да се колебая.
Виж целия пост
# 5
При много жени кърмата намалява по време на цикъл, затова сигурно суче по-често нощем.
Виж целия пост
# 6
Аз също смятам, че най-вероятно сока е причината.
Пробвай да го спреш за известно време.
Кърмените деца не се нуждаят от сокове, пюрета и тн. до 6-месечна възраст.
Така поне съветват педиатрите тук.
Аз самата въпреки, че вече сме на АМ, няма да давам нищо до тогава.
Виж целия пост
# 7
Нашата педиатърка,на която имам голямо доверие каза да давам сокчета след третия месец.
А и като се замисля май неспането не започна веднага след като започнах със соковето.А и не съм много редовна с тях,имаше 5 дни,през които бях болна и не му давах,освен това последните дни,когато яде нон стоп нощем също не съм давала сокче. А и ако го боли коремът нали ще се свива и ще плаче,би било редно и през деня да го боли.Ох,не знам и аз.

мързел ако не ми достига кърмата защо през деня е спокоен и не яде по-често?

LLBB-bubeto и аз имам чувството,че суче за успокоение,но от какво се успокоява,какво го мъчи?  Sad
Виж целия пост
# 8
да не са зъбки?
Виж целия пост
# 9
Първо соковете наистина дразнят стомаха.Аз лично не виждам никакъв смисъл в даването им.
Може да се успокоява от газове,колики,зъби,да му е топло и милиони причини,които не можем да разберем.Пък и кърмачетата усвояват доста по-бързо кърмата.Това са си мои размишления по въпроса,не съм специалист.
Виж целия пост
# 10
Нашата педиатърка,на която имам голямо доверие каза да давам сокчета след третия месец.

 И аз имам доверие на нашата, но като я послушах и дадах на големият ми син сок и стана кошмар TiredБезсънни нощи, рев и носене на ръце.Самата тя ми каза да ги спирам за 14 дни и после пак да пробвам.Спрях ги, оправи се и повече не повторих.За това с брат му не направих същата грешка.Нищо, че не ги даваш редовно.И няколко капки са достатъчни за бебешкия стомах да предизвикат нежелани реакции.Не е задължително да го боли и през деня.Ти си майката и ти преценяваш, ние само даваме съвети от опит, успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Има периоди, в които децата искат да сучат по-често. Знаеш, че колкото по-често суче детето, толкова повече кърма имаш. Детето ти расте и има нужда от по-голямо количество кърма. За да стимулира производството, то си иска по-начесто. Прави го през нощта, защото тогава количеството пролактин (хормонът, отговарящ за лактацията) се отделя в най-голямо количество.
Това, съчетано с идването на цикъла ти, води до по-честото хранене. Ще отмине, спокойно.

П.П. Не искам да се меся в начина по който гледаш детето си, но също мисля че е доста рано за сокчета.
Виж целия пост
# 12
за мен не е чудно, моят син имаше период, в който се е хранел и на половин час. Не че толкова е гладен, но като ревнеше, ставах и го кърмех малко, за да се успокои!Ще отмине този кофти период, само здрави нерви и позитивна нагласа Peace
Виж целия пост
# 13
.......Друг факт,който може да е просто съвпадение е,че ми дойде за първи път цикълът и първата безсънна нощ беше точно след появата му. Не знам какво да си мисля и какво да правя.Не са и зъби прегледах му венците.....

Не е съвпадение, честото сучене е свързано с идването на цикъла. Просто тогава производството на кърма намалява и на бебето не му достига, затова суче начесто. Преминава за няколко дни, долу горе след свършване на цикъла, може и по - рано. Решението е да не ограничаваш детето, давай му да суче когато поиска, стискай зъби и се въоръжи с търпение, всичко ще премине след 2-3 дена и нещата ще влязат в релси. За сокчетата, каквото си решиш, не мисля че ще са проблем, тъй като бебето е на 4 месеца и отгоре, още повече че симптомите са започнали по - късно  Peace Все пак, за да може да се нахрани хубаво бебето и да не заемат соковете излишно място в стомахчето, може да ги спреш за тези няколко дни  Peace Виж тук една тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=381376.0 Виж колко майки са писали, че преди цикъл са с точно с тези оплаквания, аз също съм така, няма страшно, всичко ще се оправи за няколко дни  Peace
Виж целия пост
# 14
Ми... какво да ти кажа, освен добре дошла в клуба  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383311.0

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия