Заслужава ли този човек повече да ми бъде приятел?

  • 4 888
  • 89
 Здравейте. Наскоро изпаднах в много деликатна ситуация и не знам какво да правя.
С жена ми живеем при родителите й, с които принципно сме в добри отношения, но те са някак как да кажа...малко надменни хора. Едно време са били от "Голямото добрутру" и това донякъде обяснява тяхното високомерното, наставническо поведение. Преди седмица, мой много близък приятел се завърна от гурбет в чужбина и му предложих да пренощува в къщи. Вечерта естествено с моя приятел излязохме на заведение и от дума на дума, неусетно сме попрекалили с алкохола. Абе направо си се натряскахме до козирката. Прибрахме се някак си и си легнахме тихо и кротко. Проблемът обаче дойде малко по късно. Организмът на моя приятел не издържал и решил да се освободи от погълнатите отрови. Неспособен да контролира действията си, момчето одрайфало целият хол, в който беше настанен – дивана, персийският килим, че дори и любимият гоблен на тъща ми – “Тайната вечеря”. Отвратително на пръв поглед, нали? Да, но не е само това. В последствие, моят приятел почувствал нужда да “разтовари самосвала” както казва един мой вуйчо. Тотално дезориентиран, вместо на обичайното място, нашто момче свършило тази работа в банята на пода, след което разнесло “чакъла” из целият коридор. По-късно през нощта, тъща ми се събудила да си изпие лекарството и се натъкнала на целия този ужас. Единствено хола светел и тя влетяла там, но какво да види – телевизорът бил включен на XXL, а моят приятел лежал безпомощно чисто гол, със кльопнала патка в ръка…

Това е историята с две думи, но проблема е, че сега всички ми се цупят на мен. Тъща ми дори ми заяви в очите, че този човек не може да ми бъде приятел и ако го считам за такъв, то аз съм бил същата свиня като него. Жена ми и тя кудкудяка наоколо, а тъст ми дори си отиде на вилата за няколко дни. Въпроса ми е, заслужава ли този човек наистина да ми бъде приятел и прави ли са да реагират така?
Виж целия пост
# 1
мале,пич,здраво си го закъсал. ooooh!
Виж целия пост
# 2
Първо- Заслужава, защото предполагам, че той не е вечно пиян!
Второ- Цялата история ми се струва,че е доста поукрасена, защото е невъзможо един човек да сътвори всичко това сам, колкото и да е пиян.
Виж целия пост
# 3
Много си го закъсал Tired
Прави са да се ядосват Wink
Ти най-добре си знаеш дали ти е приятел или не, това не зависи от едно напиване Peace

Виж целия пост
# 4
Охх, хем ми стана смешно....хем си представям каква е била гледката и ужасената физиономия на тъщата...))))
Кофти е случката, но....предполагам човека поне се е извинил и се е хванал да помогне в почистването.
А дали ще е твой приятел....това го преценяваш единствено ти.
Виж целия пост
# 5
Според мен приятелството не се определя от това дали някой е повърнал или се е насрал.

Но тук въпросът иде малко като в свекървинските теми. Прави са хората да се сърдят - това е техният дом.
Виж целия пост
# 6
кво да кажа--ужас Sick

ако минеш само със сърдене
добре ще е Whistling

най-малкото което трябва да направиш
килима занасяш на автомивка за изпиране
и лично ти изтъркваш банята и,
 без ХХl  канал за  доста дълго време Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 7
Ако историята е истинска....да ти кажа честно и аз не бих искала да виждам в дома си този човек отново, въпреки че не съм от "големото добруутро. То бива пиене, ама вашето е било много яко.
Иначе на въпроса ти заслужава ли, ти ще си решиш. Все-пак не мисля, че трябва да го зачеркнеш заради тази история. Ама ми е любопитно, за пръв път ли го виждаш този твой приятел в такава светлина?
Виж целия пост
# 8
тая сцена дори в трейнспотинг ми се струва, че беше в по-лек вариант. нямам съвет по темата, защото не смятам, че е сериозна.
Виж целия пост
# 9
Пиянски истории.
И на мен няма да ми е приятно някой
да ми омаже къщата, но чак пък да
ти се цупят на теб, в крайна сметка
не си ти "героят". А защо да не ти бъде
приятел, вие като се видите само се
напивате ли?
Виж целия пост
# 10
А защо да не ти бъде
приятел, вие като се видите само се
напивате ли?
а де...и аз това питам
Виж целия пост
# 11
Защо пък да не ти бъде приятел?!
Ама точно това ли трябваше да прочета преди сутрешното кафе/много гадничко/ Sick
Виж целия пост
# 12
Аз пък да кажа, че темата е майтап, но ако не е дай координати на тоя авер ако някой ден закъсам с тъщата.  smile3532
Виж целия пост
# 13
 Joy Мнооогоо развинтена фантазия, мдаа!
Виж целия пост
# 14
Искрено ме развесели  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия