За месец и половина - 3-та ангина

  • 5 896
  • 15
Здравейте,
направо го съсипахме това детенце  Cry. За месец и половина ни хваща трета гнойна ангина. Всичките са последвани от Оспен антибиотик.
Когато беше на три извадихме третата сливица, защото стигаше до апнея нощем. Сега твърдят, че има рецидив на същата сливица, а другите две като се възпалят почти се залепят една за друга.
Вече съм склонна да опитам всякакви алтернативни, бабешки методи за засилване на имунната система ли и аз не знам. Не може през седмица да сме на антибиотик.  Sad

П.С. Сигурна съм, че има такива теми и да си призная от сега не съм търсила. Пък може да има нещо ново.
Виж целия пост
# 1
Може,зависи кой ви лекува.Секрет стерилен за антибиограма взеха ли?Защото за мен свава дума за неизлекувана една и съща инфекция, а не за три пъти ангина.Незнам колко е голямо детето,но Оспена изобщо не е средство за избор при ангина.
Виж целия пост
# 2
Може,зависи кой ви лекува.Секрет стерилен за антибиограма взеха ли?Защото за мен свава дума за неизлекувана една и съща инфекция, а не за три пъти ангина.Незнам колко е голямо детето,но Оспена изобщо не е средство за избор при ангина.
Peace
Виж целия пост
# 3
Вие направо ме втрещихте, как Оспенът не е средство за ангина досега на колкото доктори сме ходили всички ме съветват първо да опитаме с лек вариант от цефалексиновата група антибиотици и горещо препоръчваха Оспен. В случай, че не се влияе от него тогава нещо широкоспектърно и силно.
Секрет от гърло и нос сме взимали предната седмица и нищо не се изолира.
Виж целия пост
# 4
Никога не се дава един и същи антибиотик два пъти в разстояние на 3-4 месеца. Как така за месец и половина 3 пъти ви изписват един и същи АБ? newsm78
Виж целия пост
# 5
задължително антибиотикограма Peace , оспена лекува стрептококи, но след 3 път сигурно вече са резистентни
Виж целия пост
# 6
И аз мисля, че 3 пъти Оспен е прекалено. Сменете доктора  Peace
Виж целия пост
# 7
Не само е прекалено, а направо детето си е "абонирано" и организмът му е категорично резистентен. Направо незнам какво да те посъветвам. Най-добре намерете лекар, който е познат и няма да се отнесе лековато към случая. ooooh! баси и лекарите има в държава!
Виж целия пост
# 8
Наистина не е хубаво да се дава един и същ АБ толкова често.
Консултирай се и с друг педиатър и направи гърлен и носен секрет.
А най- добре и антибиограма.
За засилване на имунитета аз давам клеева тинктура в прясно мляко.
Доволна съм, може и да е съвпадение, но няколко месеца след като
започнах да давам тинктурата спря да ми боледува детенцето.
Виж целия пост
# 9
Оспен, Оспен, ама не и три пъти за два месеца. Да не говорим, че Оспен и Оспамокс са доза водичка- толкова са резистентни децата ни към тях. Файда от тях няма никаква.
Виж целия пост
# 10
Със сигурност 3 поредни пъти не се дава един и същи АБ.Това вашия лекар не го ли знае?За толкова кратко време май наистина е нещо недоизлекувано от първия път.Консултирахте ли се с друг лекар?
Виж целия пост
# 11
Според мен лечението е неадекватно. Първо пусни един гърлен секрет. АБ се изписва след антибиограма. А лечението с един и същи АБ даван за период от месец и половина е недупостимо за мен.
Виж целия пост
# 12
Не е бил даден правилният антибиотик от началото. При нас се получи същото - гнойна ангина, антибиотик ЦЕК + още някакъв. След седмица - рецидив и пак АБ - Аугментин. След две седмици нов рецидив и Клацид. И нищо. Педиатърът, когото викнахме, каза, че нито един от тези антибиотици не е подходящ за гърло и сливици. Трябвало е да предпишат Зинат и всичко е щяло да мине и замине.
Виж целия пост
# 13
Не може през седмица да сме на антибиотик.  Sad

Че може,може,за съжаление! Cry
Едно на ръка,че както казаха и другите майки са ви предписвали три пъти по ред за 1,5 месеца един и същ антибиотик/това всеки лекар трябва да е запознат,че е недопустимо/.Второ,третата сливица много често прораства отново.Трето,ако детето е наследствено обременено/както например беше моята дъщеря / боледуването от ангина може да е безкрайна поредица .Ние най-често боледувахме по два пъти на месец,ако прескочим един месец беше "радост" у дома.Дано успеете да закрепите имунитета на детето,за да не се хронифицират нещата.Ако това обаче стане ще има голяма полза от тонзиликтомия.
Виж целия пост
# 14
Оспен, Оспен, ама не и три пъти за два месеца. Да не говорим, че Оспен и Оспамокс са доза водичка- толкова са резистентни децата ни към тях. Файда от тях няма никаква.

Абсолютно вярно!!!  Peace Пълни боклуци са  Stop

Сменете педиатъра! И обмислете ваденето на всичките сливици, особено ако детето има проблем с болки в ушите и чести хреми  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия