Приучаване на гърне и кошмари - да продължавам ли да настоявам?

  • 3 549
  • 48
Малката е на 2г.2м. от миналата седмица свалих памперса и се мъчим с гърнето.Знае какво да направи, но не се усеща винаги Rolling EyesГоре долу през 1ч. я слагам сега като сме вкъщи, иначе навън я издържам но досега не е пишкала така.Проблемите ми са няколко първо: вече не иска да сяда на гърнето.Второ: заради това сънува кошмари и моли насън да не я слагам на гърнето.
Незнам да спра ли за известно време или още повече ще  я объркам.Или да взема памперс гащи и пак да я пробвам, но да забавя темпото.Забравих да напиша че, не и се карам като се напишка ,само и казвам че вече не е бебе и трябва да пишка на гърнето.Всякакви идеи и мнения ще са ми от полза Praynig
Виж целия пост
# 1
Щом сънува кошмари, прекрати опитите. След месец опитай пак, но не на гърне, а на седалка върху тоалетната чиния.
Виж целия пост
# 2
corset  ако пробвам на тоалетната няма ли да е проблем като септември ги слагат на гърне в яслата.
Виж целия пост
# 3
За да се стигне до такива резултати просто нещо е объркано в подхода, желанието от страна на искащия е дошло в повече. При такива случаи просто гърнето се прибира и се чака хлапето да го забрави, като се мисли за промяна в начина- теми има много по въпроса.
Можете да опитате и с тоалетна и детска седалка- възрастта е съвсем подходяща вече. И никакви приказки и разговори на темата "гърне". Едно е да се говори за "гърнето", друго- детето просто да се остави по гащи, което си е нормално за 2 г. и горница и топъл сезон и да се преобува, а не да се кара постоянно да ходи по нужда. Чака се само да започне да се усеща, а това не става, когато се пита или слага по гърнета на определени от някой страничен, включително и родител, интервали.
Големият син си ползваше точно гърне и за него не беше никакъв проблем, когато тръгна на градина /беше на 2 г. и 8 м./, не на ясла, да ползва тоалетната там. ниски са, удобни. Вкъщи продължи да си иска гърнето. Едва ли ще пречи. До септември има три месеца все пак.
Виж целия пост
# 4
Значи е по добре да я остава по гащи и да не настоявам да чакам тя да поиска гърнето така ли?
А темите съм ги изчела че и в архивите се рових.От там най вече разбрах че няма универсално нещо което да работи  при всички. Confused
Виж целия пост
# 5
В яслата ги слагат на гърне, колкото да им създават навик, но не им махат памперса. Не за друго, но не им се занимава да преобуват ако детето се напишка. В детската градина вече искат памперса да е свален.
Виж целия пост
# 6
Смени гърнето и опитай пак, без ти да я слагаш, а тя да си го търси.Ако и така не стане, добре е да спреш.
Виж целия пост
# 7
Лала, сега спри да я караш и прибери гърнето. Обаче намери книжки, на чиито илюстрации има дете, което е в тоалетната или в банята - показано е кое за какво служи, как детето си мие ръчичките после, мие се дупето и т.н. Децата обичат водата. Ако не намериш подходяща книжка - нарисувай й. Децата обичат възрастните да им рисуват истории, да им разказват, да им правят смешки. Другото е да даваш награда при всяко казано "пиш" или "ако" - лакомство /бонбон, близалка или нещо, което детето обича/. Ако мислиш, че с адаптирана седалка ще е по-приемливо също може, но това няма да улесни детето, когато не си наоколо, т.е. винаги ще има нужда ти да го качиш на седалката, а не по собствено желание да се изходи.
Виж целия пост
# 8
Детето е наясно за какво служи гърнето и за какво се използва- дотук о.к.
Защо обаче сънува кошмари и моли на сън да не го слагаш на гърне? Опитай се да си отговориш на въпроса къде сте сбъркали със самата процедура по приучването.
Тоалетната чиния, както са те посъветвали, е наистина удачен вариант, но лично аз не бих го предложила на този етап.
По добре отложи тоалетното обучение за известен период от време- седмица-две и виж дали има подобрение и продължава ли детето да сънува кошмари. Ако вече не- покажи за какво служи тоалетната чиния.
Много деца прескачат гърнето и се научават направо на нея.
Успех!
Виж целия пост
# 9
Според мен прибери гърнето за сега. след месец вземи друго, в друг цвят (има разни евтинки по 3-4 лв. това че са по-плитки за сега не е такъв проблем).
Не мога да преценя дали сега да сложиш пак памперс. Но щом знае какво се прави на гърнето, не я натискай непрекъснато да седи на него и дори да я издържаш прекалено често навън.
По-добре да се напишка 2-3-10-20-30 пъти в гащите, ти и кажи спокойно, без да се караш, следващия път на гърнето да седне. А като го направи, аплодисменти, целувки, прегръдки - знаеш как е  Wink Заложи на положителната емоция и се настрой все пак да переш известно време. За навън вземай 2-3 резервни комплета гащи, панталонки, чорапи и едни гумени сандали тип джапанки  Peace
Успех  Hug
Виж целия пост
# 10
Благодаря за идеите за сега мисля да остава тоалетното обучение да купя ново гърне като я заведа сама да си избере.И просто ще пера напикани гащи. Laughing Чудя се този тип музикални гърнета дали ще е интересен или много задълбавам Thinking
Виж целия пост
# 11
Значи е по добре да я остава по гащи и да не настоявам да чакам тя да поиска гърнето така ли?
А темите съм ги изчела че и в архивите се рових.От там най вече разбрах че няма универсално нещо което да работи  при всички. Confused

Да, така мисля. Сега е топло, детето- голямо и имате три месеца до яслата. Просто не се споменава нищо за това пусто гърне, ако искаш и за тоалетната. Просто питай от време на време дали му се пишка на детето, като не- не го събувай и не го насилвай, когато се напишка е достатъчно да го оставиш мокро за 5 минути, за да разбере поредността- чувството, което изпитва, когато му се ходи- не го удовлетворява извън гащите /ако ще и на тревата да е/- мокро е. Не е задължително въобще да иска гърне, може просто да ти каже, че й се пиша.
Ако толкова много чак е травмирано и памперса му остави за 1-2 седмици и след това махайте гащите и карайте, без гърнета, те не са задължителни. Носех с децата по някой друг чифт долни и горни гащички навън, научиха се за има- няма пет дни.
Между другото моите деца са почнали с възможно най- простите гърнета, никакви музики, нищо, което да отвлича вниманието на детето и да го кара да мисли, че този уред служи за нещо друго, освен за удовлетворяване на естествените нужди.
Сега прочетох, че сме писали заедно. Да си избере гърне също не е лошо, но изчакай, доколкото разбирам на дъщеричката в момента изобщо не й до това да чува за него.
Виж целия пост
# 12
Хохо, аз дето толкоз се пених в защита на ранното приучаване. Първото го научих на 1г.10м/за седмица/, ама второто не ще. Кат не ще, да сере в гащите. Ако искам някой да ми препикава пространствата около саксиите, веднага ще си взема котарак, и без това си мечтая. Днес навършва 2г, преценявам, че не е готова и отлагам за неопределено време. Тва е от мен.
Виж целия пост
# 13


Ми то добре е че можеш.моето изпращаше противоречиви сигнали Crazy

Да ви е честит празника и весело изкарване Hug
Виж целия пост
# 14
Благодаря!
Забравих да кажа, че всичко копира от сестра си/на 5.5г/, изключая ползване на гърне и тоалетна по предназначение. Хич не се ядосвам вече, здраве да е.
Успех ви желая! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия