за майчинството

  • 743
  • 1
Здравейте, мили дами! Имам бебе на 6 месеца и възнамерявам като изтекат 410-те дни платено майчинство ( 90% от заплатата)  да се върна на работа.Въпросът ми е - дали мога да си прехвърля майчинството на мъжа ми ,при положение,че е военен пенсионер (те се пенсионират по-рано за прослужено време) и не работи в момента никъде.До тогава може и да започне работа,но не е сигурно.Благодаря предварително за отговорите Hug
Виж целия пост
# 1
Здравейте, мили дами! Имам бебе на 6 месеца и възнамерявам като изтекат 410-те дни платено майчинство ( 90% от заплатата)  да се върна на работа.Въпросът ми е - дали мога да си прехвърля майчинството на мъжа ми ,при положение,че е военен пенсионер (те се пенсионират по-рано за прослужено време) и не работи в момента никъде.До тогава може и да започне работа,но не е сигурно.Благодаря предварително за отговорите Hug
Може да прехвърлиш отпускът за гледане на дете до 2 години само на работещ баща, баба, дядо. Може и на работещ пенсионер.
Може да се включите в Програмата в Подкрепа на майчинството, там вече детето може да се отглежда от безработно лице или пенсионер. За съжаление в момента няма средства за програмата. Повече инфо тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371157.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия