Тъмно петно на венеца

  • 2 401
  • 5
Здравейте! Вчера забелязах, че на сина ми са бу избили новите 4 кътника (последните 4 от 20-те зъба). Едва пробили са. На венеца горе от външната страна в дясно забелязах тъмно петно с диаметър около 2-3 мм. Там трябва да избие друга част от зъба. Помислих, че е храна, не е, баща му днес го е видял, там си е. Виждали ли сте подобни петна на вашите деца? Аз мисля да го надблюдаваме няколко дни и ако няма промяна да го заведем на лекар. Все пак ще ми е интересно да разбера има ли други такива случаи и ако да - какво е това?
Виж целия пост
# 1
о, да! бях се побъркала от ужас, защото моят син имаше такова още на второто-третото никнене на зъб (не помня вече, беше отдавна). заведох го още същия ден на бебешки зъболекар, казаха ми да успокоя топката - това е кръв, която като пробие докрай зъбчето изтича. съвсем мъничко е, няма нищо притеснително. после синът ми имаше още едно такова петно.  Peace

има и втори вариант, който е по-рядко срещан - зъбче, което пониква с тъмен цвят, дължи се на насищане с желязо, но пак не е опасно. във вашия случай не е това, защото тогава цялото зъбче е тъмно.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Много ти благодаря, успокои ме много! Наистина част от зъба е избил, от вътрешната страна на венеца и е бял, значи не е второто.  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 3
за нищо, но ти пак си го следи, де.   bouquet
Виж целия пост
# 4
 Здравей Лилянчо  Simple Smile

Най-вероятно това е малко кръвоизливче получено в резултат на пробива на зъба -нормално е ще е мине .Друга причина  може да бъде ако  детенцето  ти има  срущулежащото зъбче  от долу или съответно от горе и  ако е хапвало нещо по твърдо да е  наранило  и без това нежния и раздразнен венец .
Виж целия пост
# 5
Благодаря и на теб  Hug и ние мислихме за тези два варианта, дано избие скоро и наистина се окаже това, че хич не си представяме как ще ходи на зъболекар, едва успяваме по веднъж да ден да му видим зъбчето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия