Близки ли сте с брат си/сестра си?

  • 9 406
  • 104
Аз имам брат. Често си мисля, че двамата не сме особено близки.
Не сме се карали, нямало е драми между нас.
Просто сме много различни като характер, като виждане за нещата.
Друго обяснение е според мен, че аз отидох да уча, той си остана при
родителите ни, тоест живяли сме разделени и сега се виждаме по няколко пъти
в годината. Е, сигурно не е само това причината, не знам...
Става ми тъжно понякога, мислейки си за времето, когато родителите ни няма да
са сред нас, питам се дали изобщо ще поддържаме някакви отношения с него...

Вие сте...
Виж целия пост
# 1
Имам брат.
Близки сме до толкова, до колкото имаме братски взаимоотношения.
И двамата сме семейни- обяснимо е.
Сигурна съм, обаче, че винаги ще си останеме брат и сестра.
Виж целия пост
# 2
Аз имам сестра...Като бяхме по-малки..винаги се карахме, дори сме стигали и до бой...Сега сме разделени..аз живея с мъжа си на едно място, тя с нейния на друго...обаче връзката между нас си я имаме и честно казано...сега се разбираме много по-добре, от колкото до като бяхме по-малки и до като живеехме заедно...(преди все нещо не можехме да разделим...абе с две думи...нямаше ден, в който да не се скараме за нещо...)...но сега нещата са други...явно като не живеем вече под един покрив...и това по един или друг начин е подобрило отношенията ни... Blush
Виж целия пост
# 3
Близки сме до толкова, до колкото имаме братски взаимоотношения.

Какво точно имаш предвид, би ли пояснила?  Hug
Виж целия пост
# 4
Обичам брат си по детски наивно. Обичам го с цялото си сърце. Колкото и да ме е ядосвал, каквото и да е изричал - винаги съм му прощавала и взаимно никога не сме били злопаметни. Определено мога да кажа, че сме си близки и абсолютно винаги съм могла да разчитам на него, както и той на мен. Ако мога да избирам - отново пак си пожелавам същият брат.
Виж целия пост
# 5
Обичам брат си по детски наивно. Обичам го с цялото си сърце. Колкото и да ме е ядосвал, каквото и да е изричал - винаги съм му прощавала и взаимно никога не сме били злопаметни. Определено мога да кажа, че сме си близки и абсолютно винаги съм могла да разчитам на него, както и той на мен. Ако мога да избирам - отново пак си пожелавам същият брат.

Браво на вас! Винаги ми става мъчно, когато някой не поддържа добри отношения с брат си или сестра си. Аз имах по-голям брат, с който бяхме много близки и много се обичахме. Почина преди 15 години и винаги много ще ми липсва. Ценете братята и сестрите си и се обичайте, те са ви едни от най-близките хора.
Виж целия пост
# 6
Имам сестра - много сме си близки, държим много една на друга и се разбираме прекрасно, въпреки че имаме голяма разлика в годините  и живеем в различни градове - чуваме се и се виждаме редовно. Винаги много съм се гордяла със сестра си - страшно умна е, красива, добра - обичам я безумно много. Даже ми се ще в някои отношения да приличах и аз повече на нея (тя пък се гордее с мен Simple Smile ).  Мисля си, че и нашите имат голяма роля в това да са ни такива отношенията, винаги ни учиха, че двете сме си най-близките хора и някой ден ще разчитаме една на друга, много държаха всичко да си делим и споделяме по равно - дотолкова, че се е случвало сестра ми да ми носи половин мекичка от следобедната закуска в детската градина, да има и за мен Simple Smile И досега сме си така - много пъти едната ако си купи нещо, взима и за другата. Споделяме си много и се търсим за съвет. Абе, с две думи - страшно съм благодарна, че имам такава прекрасна сестра.
Но честно казано съм се замисляла дали ако имах брат или бяхме две момчета щяха да са ни същите отношенията  newsm78
Виж целия пост
# 7
Анелия, много точно си обяснила това, което чувствам и аз. При нас, аз съм по-голяма с две години и винаги съм го обгрижвала, помагала и т.н. В момента живеем в различни държави и много ми липсва.
Виж целия пост
# 8
Имам брат - най-близкия ми човек на света. Основната причина да не замина да уча навън навремето, когато това не беше въпрос само на пари, а беше престиж и постижение, е той / и после родителите ми, разбира се/. И двамата сме семейни отдавна, той е по-малък от мен. До преди да родя детето си, винаги споменавах в молитвите си първо него - преди себе си, преди съпруга ми. Сега е на второ място. Не мога да представя живота си без него. И като зная колко силна е връзката между нас, и като знам, че винаги, винаги мога да разчитам на него, съм твърдо решено да осигуря и на детето си това. Дано да мога.
Виж целия пост
# 9
  Обожавам сестра ми! Не се чуваме много често, но определено имаме някаква си наша близост, за която не са нужни думи.
Виж целия пост
# 10
Имам и брат, и сестра, и братовчедка, за която мога да твърдя, че ми е не по-малко близка от сестра ми.
Живели сме дълги години всички в една къща, като големите италиански фамилии от старите филми Simple Smile.
Когато се родиха двете девойки (почти на една възраст са) баща ми загина и животът ни доста се пообърка, наложи се с брат ми бързо да пораснем, сестра ми и братовчедка ми ги чувствам като родни деца, на практика взаимно се отгледахме.
Трудностите или разделят, или сплотяват - приказката за това, че кръвта вода не става явно за нас е измислена, продължаваме да живеем заедно, вече в отделни апартаменти, но в една сграда и за щастие все така добре се разбираме.
Силната ни връзка не пречи на личния ни живот, но определено е катализатор за отсяване на фалшиви хора, те трудно виреят на такава почва.
Оценявам каква рядкост са отношенията, които имаме и се надявам, а и всекидневно полагам усилия да си останат такива и в бъдеще.
Виж целия пост
# 11
Близка съм със сестра си! Прекалено близка даже-тя ми е като детенце Hug
Бих искала да съм толкова близка и с брат си,но не се получава Confused
Виж целия пост
# 12
Обичам брат си по детски наивно. Обичам го с цялото си сърце. Колкото и да ме е ядосвал, каквото и да е изричал - винаги съм му прощавала и взаимно никога не сме били злопаметни. Определено мога да кажа, че сме си близки и абсолютно винаги съм могла да разчитам на него, както и той на мен. Ако мога да избирам - отново пак си пожелавам същият брат.

Все едно аз съм го писала..   bouquet
Виж целия пост
# 13
Имам по малък брат. Много сме близки, въпреки разстоянието което ни дели. Чуваме се всеки божи ден, а в България градихме бизнес заедно. Знам ,че заради мен ще премине през огън, както и аз за него. А като малък го биех всеки ден, но после той най-много ми липсваше.
Виж целия пост
# 14
Обичам сестра си, на 4 етажа над нас живее , помагаме си ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия