Спешен въпрос за платения отпуск!!!!

  • 982
  • 6
Върнах се на работа на 25.05.2009 г след  две годишен отпуск по майчинство.Фирмата ме задължава да ползвам 22 дни платен отпуск юни,защото имам много натрупан платен отпуск.
  Притеснявам се ,че имам само 5 работни дни месеца предхожащ отуската и ще ми се изплати на база майчинство.
Така  ли е и има ли вариант нещо да се направи???
Въпросът ми е спешен,защото докрая на деня трябва да дам молбата.
Момичета,помагайте!!!!! Praynig Praynig
Виж целия пост
# 1
Никой ли не знае??? : Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от полученото среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни т.е базата няма да ти бъде обезщетението за майчинството, а заплатата която си получавала преди него. И по точно месеца преди да излезеш в майчинство в който имаш отработени най - малко 10 работни дни.
Виж целия пост
# 3
anii_ta ти го е обяснила много точно, ако нямаш актуализация на заплатата след като си се върнала на работа, не губиш нищо.Ако обаче са ти увеличили заплатата е добре да поработиш още малко преди да излезеш в отпуск
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви много момичета!!!!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Ако не е късно да добавя, че нямат право просто ей така да те задължават да ползваш полагащия ти се платен годишен отпуск, з бил натрупан.
Виж целия пост
# 6
Могат, имат право- виж кодекса
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия