Четете ли приказки ?

  • 2 806
  • 47
За да избягаме за малко от ежедневието и проблемите.
 Коя е любимата ви приказка?
Виж целия пост
# 1
 Моята любима приказка е Красавицата и звяра Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Много са: "Френски приказки", "Африкански приказки", "Приказки от хиляда и една нощ" - всички са ми много любими и  с удоволствие ги чета на дъщеря си.
Виж целия пост
# 3
Аз харесвам приказките на Валери Петров, но ми се струва, че дъщеря ми е малка за тях.

Чета й по-леки и неангажиращи приказки в стихотворна форма от типа "Лече буболече", "Шишарко", "Гъбарко", "Мързелан и Мързеланка", "Сиводрешко и Бързобежко" и т.н.
Виж целия пост
# 4
на ангел каралийчев всичките са ми любими.
Виж целия пост
# 5
При нас традицията е вечер преди заспиване да се чете приказка. За да е интересно и за двамата (5 и 2 г.) избираме повече приказки с картинки: поредицата Горски приказки, Франклин, наскоро започнах Пипи дългото чорапче, ама малкият бързо се разсейва.
Виж целия пост
# 6
Чета приказки на сина ми всяка вечер преди да заспи.
Любимата ми приказка е една, която ми разказваше моята баба навремето, но той е още много малък, за да я разбере.
Виж целия пост
# 7
снощи четох 6,
но не ми харесаха ...
Виж целия пост
# 8
Чета вечер преди заспиване. По 1, 2, а понякога 3. Поучителни са.
Скоро четох "Малечко" и се отвратих - човекоядец, който обича да яде деца, но Малечко разменил шапките на братчетата си с тези на дъщерите на човекоядеца, и той по грешка изял собствените си деца през нощта. Разбира се, спестих тези подробности на детето.
Виж целия пост
# 9
В голяма част от адаптациите на Американски, Африкански и т.н. приказки съм отвратена от езика, сюжета и развръзката. Много често така се получава, че вместо да чета приказката с кръвожданите и гадни моменти, аз я преразказвам, съкращавам и даже преиначавам. Два-три сборника имаме в къщи, които съм ги скрила, защото не ми харесват. Други приказки - много извистни от детството ми, така са ги орязали и променили, че се изненадвам на моменти, ама на пазара има много готини книжки, просто трябва да се прегледат преди да се купят.
Виж целия пост
# 10
В голяма част от адаптациите на Американски, Африкански и т.н. приказки съм отвратена от езика, сюжета и развръзката. Много често така се получава, че вместо да чета приказката с кръвожданите и гадни моменти, аз я преразказвам, съкращавам и даже преиначавам. Два-три сборника имаме в къщи, които съм ги скрила, защото не ми харесват. Други приказки - много извистни от детството ми, така са ги орязали и променили, че се изненадвам на моменти, ама на пазара има много готини книжки, просто трябва да се прегледат преди да се купят.

Май си готова за собствен сборник с приказки.  Hug
Виж целия пост
# 11
Приказките не ги харесвам заради изброените по-горе причини. Чета разказите на Емилиян Станев. Скоро почнахме да четем със синът ми "През гори и води", но се налага да търся картинки с животните, че да може да си ги представя. В детството ми катеричката Кики ми беше фаворит.  Laughing
Виж целия пост
# 12
Чета, нали си имам 2 пиленца...  Hug
Обичам поредицата за Гората.
Виж целия пост
# 13
......Обичам поредицата за Гората.


Аз също Peace
Всяка вечер чета различни книжки.

Виж целия пост
# 14
Чета, нали си имам 2 пиленца...  Hug
Обичам поредицата за Гората.

И аз я обожавам. Даже по едно време се усетих, че си купувам книжките повече за мое удоволствие. Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия