???домашно приготвен сок

  • 5 345
  • 29
давате ли домашно приготвени сокове? ако да от какво? колко време могат да стоят? на каква вазраст почнахте да ги давате? newsm78
аз направих от череши, но не знам колко време може да стои, затова питам. Rolling Eyes
ако има подобна тема моля да ме изжините ,че се повтарям.
Виж целия пост
# 1
Основно давам домашни прясноизцедени сокове, купени е пил броени пъти. Правя ги основно от портокали и мандарини, защото обожава този сок, по-рядко от ябълка, морков.
Сок в домашни условия можеш да направиш от много плодове, (а и от зеленчуци става, стига да ги хареса детето).
За първи път предложих фреш (и изобщо сок!), когато синът ми беше на година и 2 месеца, което е около препоръчителната възраст за включване на сокове в детското меню.
Сокът, веднъж изцеден трябва да се консумира веднага, в противен случай витамините биват унищожени и смисълът на сока отпада.

П.П. Пропуснах да ти кажа, че сокът винаги се дава на гладно, 10-тина минути преди хранене.
Виж целия пост
# 2
Да давам домашно изцеден сок (фреш) ако не всеки ден то поне през ден от ябълка, круша, морков, портокал а сега вече и домашни череши. Прясно изцедения сок е добре да се консумира до 20мин. след приготвянето му.
Започнах да му давам фреш след като навърши 9 месеца, в началото по-рядко а сега почти ежедневно. Давам сока само и единствено сутрин на гладно преди закуската. Peace
Виж целия пост
# 3
Сокове не купувам, т.е. пият се само домашно приготвени и пресни - консумират се веднага след като ги направя. Човечето чака с нетърпение до сокоизстисквачката, за да си го вземе. Давам между храненията, никога непосредствено преди или след хранене, за да може да се усвоят по-пълноценно полезните вещества.
Виж целия пост
# 4
Аз давам от 6 мес, защото преди това получаваха колики от тях. Ако няма колики може и по-рано. От всичко може без ягоди и киви и внимателно с портокал, кайсии (бели ги преди да ги сложиш в миксера) и екзотичните плодове. Аз най-често давам от ябълка, морков, портокал, мандарина, круши.
А за стоенето - не е хубаво изобщо да престояват. Трябва веднага да се пият, защото витамините им са много нестабилни и се разрушават. Няма да навредят, но и няма да са полезни. В краен случай, ако се налага трябва да са в тъмно, стъклено шише, без достъп на въздух и в хладилник.
Виж целия пост
# 5
Давам от тримесечна възраст, предимно ябълка и морков. Останалите плодове просто ги намачквам и така ги хрупка. А черешите не разхлабват ли?
Виж целия пост
# 6
мерси за отговорите, определено ще ми е от полза вашия опит.
да разхлабват черешите, ама малката така или иначе има проблем с изхождането и затова и давам череши и круша.
Виж целия пост
# 7
И аз давам само прясно изцедени домашни сокчета-от ябълки,моркови,череши....Давам ги непосредствено след приготвянето им Peace
Виж целия пост
# 8
Ние сме на 3м. и 4 дена и започнахме със сокче от ябълка - обелваш, измиваш и настъргваш на на пластмасово ренде, за да не се губят витаминитие. Прецежда се през тензухче и се започва с по една лъжичка два пъти на ден между храненията, като всеки ден се увеличава дозичката, за да свикне малкото коремче с новостите. Така докато се стигне по половин чаена чаша на ден. Междувременно може да се започне и със захранване с плодово пюренце.   chef
Виж целия пост
# 9
Давах веднага.Приготвях малки количества.Почнах да давам на около 7м.
Виж целия пост
# 10
Прясно изцедения сок е добре да се консумира до 20мин. след приготвянето му.

 Peace

Не давам, защото синът ми не ги харесва и не ги иска  Sad
Виж целия пост
# 11
Давах в началото домашни, сега вече купени и рядко му правя.
От всякакви плодове \и от зеленчуци съм правила\.
Ако не го изпие веднага, не го предлагам повече.
Виж целия пост
# 12
Давам единствено домашно приготвени сокове, веднага след като ги приготвя.
Ако остане го изхвърлям.
Виж целия пост
# 13
И аз съм от мераклийките да правя домашен сок, ама малкото не иска! Така и не заобича да пие сок. То и яденето на плод като цяло е една борба ooooh!
Виж целия пост
# 14
Аз давам от съвсем мъничка- първо започнахме с ябълка- настъргана на ренде, прецедена през тензух. При по-голямо бебе може да даваш от почти всички плодове и някой  зеленчуци /аз давах цвекло- разхлабително е, домат, морков/, а и да правиш миксове. На 6 месеца вече давах почти всичко, като разбира се е хубаво да търсиш сезонните. Не се правят от ягоди, малини, къпини, киви /всички със семенца/ и до колкото знам от мъхестите праскови, от тези сголите можеш да правиш и сокче и нектар. След първите месеци сокоизтисвачката е много удобна- прецеждаш за бебче и останалото фрешче за теб Laughing. Не е хубаво да престоява, губи си витамините, евентуално за разходка можеш да сложиш шишето в кутия за шише да е на тъмно и хладно, но пак много бързо трябва да се консумира. Ако е малко бебе- това отпада. При по големи деца по -добре цели плодове, е и  фрешчета също Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия