Започвам нова тема, защото като наченах да пиша в старата, ми изписа любимото "Внимание: в тази тема не е писано повече от 120 дни.Не е желателно подновяването на толкова стари теми. Ако не сте сигурни, че желаете да подновите темата, препоръчваме да започнете нова тема, като може да дадете линк към тази, която е породила въпросите ви или провокирала коментара ви."

Отговорът ми бе провокиран от няколко факта, най-силният, от които - девойката, която идва да ми помага с отрочето мисли да се ваксинира и не е намерила актуални коментари за тази ваксина във форума. Ще ми се тук да се коментира всичко, свързано с първоначалната профилактика срещу РМШ (за цитонамазки, горене на ранички и прочее инфо бол) и защо да се ваксинираме всъщност!

Самата аз си сложих ваксината преди да забременея, като не съм пропускала прегледи и цитонамазки никога. Мога да кажа, че ефектът от чисто психологическа гл.точка е отличен - ходя далеееееч по-спокойна при гинеколога си. От физическа - до момента, да чукна на дърво, нямам и не съм имала проблеми с положителен, високорисков ЧПВ. Simple Smile

За да не съм голословна, всеки, който се интересува от темата може първо да види сайта на Националната кампания срещу РМШ ( в която партньор е и бг-мама) - www.zateb.info, който, по мое мнение, е доста полезен от към инфо. Simple Smile

Ще се радвам тук да обменяме опит и да задаваме въпроси, на които наистина не е отговаряно и, по възможност, да не излизаме от добрия "форумски" тон на писане. Темата няма за цел да става бойно поле "За и против ваксините", а по-скоро защо е полезно и хубаво да се ваксинираме, от какво ни предпазва това и т.н. Simple Smile Т.е. - нека бъдем максимално позитивни и "отворени" едни към други! Simple Smile  Hug С каквото мога, ще помагам ... Simple Smile   bouquet
Виж целия пост