заспива по време на хранене и не яде!

  • 4 417
  • 11
Здравейте!На 21 5 ни се роди момиченце!Имаме някои притеснения относно нашата малка Миленка!
Първо- аз не кърмя,а я храня от шишенце с биберон!Но обикновенно започва да се храни и заспива,а като заспи спира да яде и много трудно можем да я събудим за да си довършем хапването!А и млякото го подгряваме!Кърмата ми намалява и меша млякото с адаптирано мляко на нан!

Второ-Подсича се между краченцата,и колкото и да я мажа- не минава! newsm78

По двата въпроса можете ли да ми дадете някакви съвети?
Виж целия пост
# 1
Щом слагаш АМ в никакъв случай НЕ СЕ подгрява мляко! На кутията пише! Каквото изяде, изяде. Другото се хвърля.
За подсичането - заведи детето на педиатър, може да са гъбички.
Виж целия пост
# 2
И ние сме така с яденето , но аз я кърмя на поискване . За подсичането има най-разлизна козметика , но доколкото знам тя е превантивна . Ако вече се е подсекло не съм сигурна какво помага най-много.
Виж целия пост
# 3
Здравейте!На 21 5 ни се роди момиченце!Имаме някои притеснения относно нашата малка Миленка!
Първо- аз не кърмя,а я храня от шишенце с биберон!Но обикновенно започва да се храни и заспива,а като заспи спира да яде и много трудно можем да я събудим за да си довършем хапването!А и млякото го подгряваме!Кърмата ми намалява и меша млякото с адаптирано мляко на нан!

Второ-Подсича се между краченцата,и колкото и да я мажа- не минава! newsm78

По двата въпроса можете ли да ми дадете някакви съвети?
Защо ли ми звучи като написано от шестокласничка?
Виж целия пост
# 4
Ако не плаче скоро след хранене значи й стига, не я насилвай. Но ако е гладна я буди да си дояде, знам ли, то всяко бебе си е различно. А за подсичането има много козметика, но не я ползвай само при свършен факт- има и превантивни кремчета, а ако и това не помага:
За подсичането - заведи детето на педиатър, може да са гъбички.
Виж целия пост
# 5
За подсечено - цинков крем на Нивея. Мажеш след всяка смяна на памперс, също така при всяка смяна миеш със сапун и вода! И за в бъдеще - мий по-често детето и го мажи с бебешко олио. Така мазният слой предпазва кожата от допира на мократа пелена.
Не използвай мокри кърпи! Особено е важно при момиченцата.
На мен ми се изтърка ръката да давам тази препоръка, но май повечето майки предпочитат да минат набързо с мокрите кърпи, а да не мият децата си. Не можете да си представите какви проблеми можете да навлечете на бедните бебоци. Не казвам, че е задължително всяко немито бебе да получи инфекция, но когато стане това, лечението е гадно и дълго.
Колкото до яденето - и моите деца като съвсем мънички заспиваха, докато ядяха. Пощипвах ги по бузките, по ушенцата, изправях ги да се оригнат и пак продължаваха да ядат. Хубаво е, ако не цялата, то поне голяма част от дозата да се изяжда.

Постът на irenaani ме въведе в някакъв размисъл относно сериозността на питането на авторката. Май наистина е пързалка.
Виж целия пост
# 6
Аз малката я дохранвам от самото начало. И също се притеснявах, че заспива по време на хранене. Каквото и да правех, не можех да я събудя. Затова я оставих тя да си казва кога е гладна. ЗА две седмици влезнахме в някакъв ритъм. Пък и малката ще си каже кога е гладна. Ти първа ще разбереш. За подсичането говори с педиатър, но вероятно са гъбички и ще ти предпишат имазол и пиоактин. Проблема може да е и от памперсите
Виж целия пост
# 7
За подсечено - цинков крем на Нивея. Мажеш след всяка смяна на памперс, също така при всяка смяна миеш със сапун и вода! И за в бъдеще - мий по-често детето и го мажи с бебешко олио. Така мазният слой предпазва кожата от допира на мократа пелена.
Не използвай мокри кърпи! Особено е важно при момиченцата.
На мен ми се изтърка ръката да давам тази препоръка, но май повечето майки предпочитат да минат набързо с мокрите кърпи, а да не мият децата си. Не можете да си представите какви проблеми можете да навлечете на бедните бебоци. Не казвам, че е задължително всяко немито бебе да получи инфекция, но когато стане това, лечението е гадно и дълго.
Колкото до яденето - и моите деца като съвсем мънички заспиваха, докато ядяха. Пощипвах ги по бузките, по ушенцата, изправях ги да се оригнат и пак продължаваха да ядат. Хубаво е, ако не цялата, то поне голяма част от дозата да се изяжда.

Постът на irenaani ме въведе в някакъв размисъл относно сериозността на питането на авторката. Май наистина е пързалка.
[/quot

1-во не е авторка а автор!И мерси,че ме изкарахте малоумен! Peace
И все пак благодаря за съветите
Виж целия пост
# 8
Добре бе готин, щом си мъж как ти намалява кърмата, че не мога да се сетя, или това за което се сещам гледам да не си го и помислям.
Виж целия пост
# 9
кефиш ме!!!А не ти ли минава през главата мисълта,че може да съм семеен! Joy
Айде да се трие темата,че малко се дразня
Виж целия пост
# 10
кефиш ме!!!А не ти ли минава през главата мисълта,че може да съм семеен! Joy
Айде да се трие темата,че малко се дразня
Абе той и мъжът ми е семеен, ама не съм чула да казва, че му намалява кърмата.
Виж целия пост
# 11
Прекалено е мъничка още.Щом заспива,значи не е гладна.Съветът ми е да не я будиш  за хранене първите дни,тя сама ще се буди,когато е гладна.Твоят режим според този на детето.
За подсичането повече  и на често -Бочко или Пенатен!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия