да пътувам ли

  • 2 937
  • 22
в края на 2-ри месец сам ниамам проблеми/болки/ само ми се гади от време на време, лекарите /д-р Георгиев Т.  Киркова, Сидеров-V градска/ твърдят 4е мога да пътувам /софия-бургас/, даже да се къпя....
някой минал ли е през подобна дилема
Виж целия пост
# 1
Ами аз ходих на море в 3-ти месец, ходих наплаж , къпах се без проблем и така. Трябва да внимаваш със слънцето и да ходиш на плаж сутрин и в късния следобяд, не в най-големите обедни жеги, да не стоиш изложена на слънце дълго време. Внимателно и лекичко и не би трябвало да имаш проблеми.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Давай смело! Щом си с безпроблемна бременност, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 3
Разбира се,че можеш да пътуваш!Аз в 8. месец пътувах 400км (в едната посока),за да отида на сватбата на моя приятелка Wink
Виж целия пост
# 4
Според мен няма никакъв проблем да пътуваш.
Почини си това лято защото другото може да нямаш тази възможност. Laughing
Виж целия пост
# 5
Всеки ден от бременността си  Wink Wink
Пътувах веднъж до Кардам-бяхме кръстници в края на третия си мсец и мисля, че пътят е 100 пъти по-лош от пътя Сф-Бс.
После ме хванаха едни неоснователни страхове и никъде не мърдах (а нямах основателна причина). Щом докторите казват, че няма проблем-ти си знаеш най-добре, но не се поддавай на излишна паника, защото и това е опасно.
Пътувай спокойно и внимателно.
Късмет.
Виж целия пост
# 6
пътувай сега,че после ... Grinningаз пътувах над 1000 км до  Атина с кола-ходих на олимпиадата в трети месец. наложи ми се и няколко пъти да пътувам със самолет-не е имало проблеми.единствено след 7 месец почнаха да ми поотичат краката и беше много гадно-не издържах повече от час да пътувам.а за морето-поне на мен се отрази много добре,плувахме си с беба Grinning
Виж целия пост
# 7
Меото мнение е,че можеж да пътуваш,а и след като нямаш проблеми....Аз лично на 30.07.05 се ожених точно на морето-ето до там 450км,след това на 01.08 трагнах за Варна-100км и малко,на 05.08. пак се върнах на Сл.Бряг и 2 дни по-късно обратно за София...Да не викам дявола ама дори дисконфорт не съм чувствала,нито на партито нито по време на пътуването.Много е важно и с какво ще тръгнеш,заради вибрациите и друсането.Моя приятелка пометна в 6 месец на връщане от морето,обаче пътуваше с  джип нисан патрол 1992 год.адски друсаше
Къпах се в морето,ходих на плаж следобед  без проблеми Party
Дано да съм ти била от полза Hug
леко бременеене и ако тръгнеш да си изкараш супер
Виж целия пост
# 8
Аз пътувах и през 3 и през 7 мия. Е втория път беше малко неприятно. Мисля, че трябва да избягваш само в последните месеци. А за плажа - кпах се в морето и в 9-тия. И се чувствах страхотно. Нали плуването е най-доброто упражение за бременни! Peace Laughing
Виж целия пост
# 9
аз съм в 11 г.ст и лекарката ми каза ,че по добре да не пътувам до края на 3 месец и ,че най благоприятния период за път е през второто тримесечие.това току що го прочетох и в една книга за бременни АЗ СЪМ БРЕМЕННА на Мари-Клод Дьолае.затова аз личо ще пътувам след средата на септември ако всичко е наред до морето защото колкото и да обичам морето мнооооооооооооооооооооооого повече си обичам бебока и не искам да поемам рискове.ако ти обаче решиш да пътуваш прави си почивка от време на време Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Всичко е много относително..Аз например, също бях добре в третия месец и се хванах да ходя на бал на мой братовчед от Варна до Смолян.И какво да ти кажа,като се върнах на другия ден ми се скъса част от плацентата и пометнах.Дори докторката се изуми,защото и резултатите ми бяха перфектни.Принципно съм чела ,че и смяната на надпомската височина може да доведе до помятане в ранните месеци на бременността,така че по-добре сис той на дупето и не рискувай.
Съжалявам за мрачните новини,но мисля,че морето може да почака до догодина,като си имате вече едно хубаво и сладинко бебче Grinning
Виж целия пост
# 11
много ти съчуствам Tizija Hug
Виж целия пост
# 12
Аз ходих на море в 5-я месец. Нямах никакви проблеми, пекох се, къпах се. Никакви оплаквания не съм имала и след завръщане.  Sunglasses
Но гледам ти си още в първите месеци. Незнам какво да те посъветвам. Гледам и мненията са различни.
Виж целия пост
# 13
Има даже един такъв момент,че от дупките по пътищата или недай се Боже, от стресова ситуация при карането се предизвикват контракции на матката ,които също могат да доведат да отхвърляне на още незакрепилия се плод.
Извинявай, мила че ти чертая черни краски,но мисля ,че е по-добре да си
предпазлива сега,вместо послед а се обвиняваш ако стане нещо лошо Thinking
Виж целия пост
# 14
При първата ми бременност пътувах на всеки две седмици до края на шестия месец с влак /Пловдив-Варна/. Нямах проблеми уж. През 7-мия месец се оказа, че имам малко разкритие. Ако нямаш контракции, може би пътуването с кола няма да е такъв проблем. С втората бременност обаче ме предупредиха, че при пътуване на по-голямо разстояние трябва да пия но-шпа предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия