Мотивация за работа

  • 4 799
  • 91
Днес ми се случи следното:
На моя приятелка - фризьорка с много клиенти се наложи да прекрати бизнеса си. За да не затваря оборотния салон реши да наеме -/след почти година кастинг/-две момичета. Какво беше учудването ми днес , когато отидох да си запиша час и "мотивираните" за работа момичета най-любезно ми казаха, че не могат да ме вземат по-късно от 17 часа /аз работя до 18/, защото точно в 18 трябвало да си тръгнат. Аз също работя с клиенти и ако ми се наложи стоя докато има работа. Не мога да си обясня немотивираността на хората. Ви има ли ли сте подобни случки? И как реагирате? Мен много ме възмущават.
Виж целия пост
# 1
Ми то си зависи от доста неща.

Ако например са на твърда заплата и нищожен процент , за каква мотивация става въпрос...

А ти защо държиш да ползваш точно тяхните услуги?
Виж целия пост
# 2
Можело е ти да ги мотивираш
Виж целия пост
# 3
... защото точно в 18 трябвало да си тръгнат...

Сменяш салона и толкова.

Пък и не са длъжни да остават след работно време, може да си имат планирани ангажименти.
Виж целия пост
# 4
Аз не се възползвах от услугите им. Благодарих и си излязох, но ми стна неприятно от това колко немотивирани са някой хора /в случая дори и собствена клиентела да създадат/, а имат големи претенции.
Виж целия пост
# 5
Можело е да направят компромис и да те вместят. Аз лично бих го сторила, но не смятам, че са длъжни в никакъв случай.
Виж целия пост
# 6
Да, и моето мнение е такова, но не успях да се изразя: могат да направят компромис, обаче не са длъжни.

Виж, ако самият собственик е фризьор, със сигурност ще остане след раб. време, защото ще спечели повече пари.
Виж целия пост
# 7
Защо 1 година е продължил т.нар. кастинг? Толкова ли няма 2 фризьорки, които да желаят да работят? Или работодателят иска хем да не затваря предприятието, хем да печели, хем да не дава добри заплати, хем пък да стоят до късно служителите?
Виж целия пост
# 8
Ми то, за тази една година е можело да обучи две момичета за да се поддържа нивото на салона.

А от друга страна, тези двенките може пък да са доста добри в бранша, следователно и " наяли се", та за това не искат да припечелват допълнително Thinking Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Ти се възмущаваш,като клиент или като приятелка на собственичката? Naughty
Виж целия пост
# 10
Днес ми се случи следното:
На моя приятелка - фризьорка с много клиенти се наложи да прекрати бизнеса си. За да не затваря оборотния салон реши да наеме -/след почти година кастинг/-две момичета. Какво беше учудването ми днес , когато отидох да си запиша час и "мотивираните" за работа момичета най-любезно ми казаха, че не могат да ме вземат по-късно от 17 часа /аз работя до 18/, защото точно в 18 трябвало да си тръгнат. Аз също работя с клиенти и ако ми се наложи стоя докато има работа. Не мога да си обясня немотивираността на хората. Ви има ли ли сте подобни случки? И как реагирате? Мен много ме възмущават.

Някой път "клиента" си мисли че те е купил заедно с холдинга, в който ако имаш късмет упражняваш трудовите си права.  Laughing
Виж целия пост
# 11
Можело е да направят компромис и да те вместят. Аз лично бих го сторила, но не смятам, че са длъжни в никакъв случай.

 Peace с две ръце
Виж целия пост
# 12
В салона, в който ходя аз, винаги са ме "вмествали", оставали след работно време, идвали заради мен в неделя. Защото и от мене им зависи процентът.
Ми няма да си тръгна от тях и ще продължа да ги ползвам.
Има браншове, където не можеш да си позволиш да 'цепиш секундата' . Работата с клиенти е един от тях.
Виж целия пост
# 13
Възмущавам се като клиент. Да поясня - момичетата не са на заплата при нея. Ползват салона  й и плащат наем. А кастинга продължи дълго, защото не можа да намери хора, които ако се наложи ще дойдат по-рано, ще си тръгнат по-късно и личните им проблеми и нощни купони няма да се отразяват на работата им.
Виж целия пост
# 14
Не оставам след работно време. Имам си договор и заплата за съответните часове.

Сега прочетох, че те са на собствен оборот - е, тогава не ги оправдавам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия