Дайте идеи за меню за кърмачки

  • 11 417
  • 7
Здравейте момичета, пускам темата провокирана от педиатърката на детето. Тя ми  каза , че трябва да внимавам какво ям , за да няма проблеми бебето. Общо взето по нейните думи не трябва да ям почти нищо всичко е или алерген или има нитрати и т.н.

Моля дайте идеи , какво мога да готвя така че и тати да не гладува  Laughing
Виж целия пост
# 1
  Не се вманиачавай толкова! Готви си това, което  готвиш обикновено.  Не прекалявай със сметана, шоколад, кремове(да речем в еклери). Алкохол- никакъв.  Вярно е , че някои бебета са силно чуствителни към храната, която яде майката. Но ти сама ще прецениш.  Повече течности( аз пия вода), плодове и зеленчуци.

  п.с.  Алкохол(30гр.) си позволих ,когато сведох кърменето до два пъти дневно, но много рядко.Моят не е претенциозен какво ям, но се изрива, когато ям еклери и яйца( ако се освиня де).  Но общо взето май все още ограничавам алкохола- според мен той е най- вреден.
Виж целия пост
# 2
Всеки ден ядях месо, много плодове, много течности (вода + сок), овесени ядки с малко орехи. Млечни продукти - поне 1 йогурт, сирене или кашкавал. Не съм яла единствено цитруси, че по принцип не ми се и ядяха, фъстъци, ягоди. Не прекалявах с млечните - както писах по-горе - йогурт, парче сирене.
За рецепти - има прекрасен готварски подфорум, влизай смело там и почвай да готвиш! Не се вманиачавай! Peace  bouquet
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395787.msg11173526
Виж целия пост
# 4
Честито бебче!  bouquet
Не разбрах, има ли бебето някакви проблеми, или според педиатъра трябват "превантивни" мерки?
Виж целия пост
# 5

Тази тема я видях, но в нея няма нищо което да отговаря на въпроса ми. Аз искам евентуални рецепти за храни с по- малко подправки, и такива които не предизвикват алергии.
Виж целия пост
# 6

Тази тема я видях, но в нея няма нищо което да отговаря на въпроса ми. Аз искам евентуални рецепти за храни с по- малко подправки, и такива които не предизвикват алергии.

Е как няма нищо, което да отговаря на въпроса ти  newsm78 Доста жени, които са писали там, да не кажа всичките, казват, че специално "меню" не спазват. И аз в това число. Ако се притесняваш да ядеш свободно всичко, просто почни да готвиш по - здравословно - пресни продукти, нетлъсти меса, варено и печено, без пържено, без запръжки на манджите, избягваш панировките или печеш панираните неща, не ги пържиш. Много плодове и много течности - вода, чай, сокове. Избягваш цитрусите, бобовите, зелето /това заради коликите/, не прекаляваш с прясно и кисело мляко и по - пикантните ястия и си готова  Peace
Тъкмо като промениш менюто на цялото семейство, после спокойно може да опиташ да приложиш педагогическо захранване.  
Виж целия пост
# 7
предимно пилешка супа,или каквато друга обичаш, но по много, аз предимно на супя карах, хем сваля6 и по лесно кг Simple Smile течности, фрешове, не степове и безалкохолни, пресни плодове без ягоди и праскови и кайсии, ако имате градинка или някои които има не от пазара 4е са с мн нитратии не се зане с какво са пръскани, ястия с чесън, но умерено чесън и лук, картофи печени, не пържениили картофена салата, месо каквото и да е чечено и варено, но не сурово, пази се от микроби, избягвай риба и яйца за да не се полу4ат алергии на детето, пълнозърнест хляб, спагети макароницаревица грах, броколи, черен дроб на скара или пържен но не е препоръчително, коприва као има от къде да намери6, мн е добре за бебто да яде6 храни които са разнообразни, кърмата все ще ти е хубава, но така и ти няма да се ли6ава6 от много не6та защото то ще си вземе каквото му трябва и накрая твоя организъм ще страда от липса на вещества, аз пиех матерна витамини и докато бях бременна и сега докато кърмяпрез ден по една таблетка
кисело мляко може, сирене, орехи и фъстъци, ядки умерено, аз много сл семки ядях 4е ме залъгват и си убивам времето докато малката спе6е, избягваи купените салами и суджуци, не нзае6 какво слагат и може да стане беля от силните подправки
4убрицата и бульоните се стараи да ги избягва6, по здравосложни и едновреме6ни манджи яж, наи просто и разбрано казано, много овесени ядки, чай от копър анасон малко за пове4е кърма
избягваи солта и солените храни, намалят млякото понеже задържат те4ности в организма, никави сметани и торти купени че имат яйца и ся в тия жеги може да стане бела с бебето, кетчуп и майонеза сащо не се препоръ4ват, зеле не - води до газове и колики на бебето, зелена салата и репи4ки са6то не
малко разбъркано изброявам но каквото се сетя пи6а
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия