С малки деца на кафе??

  • 7 691
  • 179
Здравейте,мами!

Искам да ви питам ходите ли с малките си едногодишни дечица на кафе? Струва ми се мисията невъзможна, но виждам по разните кафенца,ресторанти и т.н. хора с малки деца. Явно е до дете, и има деца, които могат да стоят сравнително мирно. Mr. Green
Ние изобщо не си и помисляме да го направим, но не знам дали това не е грешно?? Thinking
Не си мислете, че ми е супер належащо ходенето на кафе и ресторанти. Wink И без кафенетата мога,но пък от време на време не е лошо да се освежи човек. Mr. Green

Вие ходите ли? Ако да - споделете вашия опит!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Не, не ходя.Ако съм с децата, съм в градинка или парк и съм до тях. На кафе-без деца.
Виж целия пост
# 2
Миналото лято ,когато малкия беше бебе винаги ходих с него на кафе.
Но тази година това е невъзможно,защото не се спира и за минута .
Виж целия пост
# 3
Ходех и продължавам да ходя с малката на кафе.
Миналата година беше по-лесно, не можеше да ходи и що годе можеше да я забавлява човек в количката, или да я приспи и спокойно да си пие кафето.
Сега е доста по-трудно и се задържам 15-20мин общо седнала.
Ако човек има желание обаче, всичко може.
Не разбирам някой като каже - ама аз не мога да седна с детето на кафе. Ами може, само че никога не стоиш спокойно, ако е по-голямо (година и половина и нагоре), вечно гледаш на всички страни и сядаш от време на време за по някоя глътка.
Виж целия пост
# 4
Няма проблем за кафето.Тя общо взето си намира с какво да се заиграе край мен.Само и удрям по един поглед да не направи нещо опасно за нея или да вземе нещо от земята да лапне.Така,че спокойно сядам за около половин час.
Виж целия пост
# 5
Ходя.
Заведението е с хубава детска площадка и сядам на маса точно до ръба на пясъчника.
Детето, пък умира да е заровен в пясъка и така аз имам 20 спокойни минути.
Виж целия пост
# 6
На открито - да, на закрито не, освен на на кафето пред блока, но там има много деца и детска площадка. Иначе е ад, не е от децата, които ще седят на едно място и няма да притесняват другите  ooooh!

Но се е случвало - веднъж в ресторант, на майка ми на рожднеия ден, но там имаше танци и т.н., имаше занимание  Laughing и 2 пъти на купон на бгмама  Joy единия път беше ровила и яла от шопската салата на една съфорумка (след това разбрах), а втория я хванах с 2 бутилки вино, във всяка ръка по една  ooooh!

Но всичко си зависи от детето, познаваш си го, ако знаеш, че ще седи до теб, води го, не мисля обаче, че изпускат нещо като не ходят.
От възрастта също, като са в количка, какъв е проблема? Освен, ако не се пуши ...
Виж целия пост
# 7
Когато синът ми беше бебе, цяло лято си ходихме и по кафета и по ресторанти. По-късно, когато проходи, преустановихме тези посещения. Сега пък това е немислимо и всички, които имат палави деца го разбират.
Мира, за мен пиенето на кафе е удоволствие. Предпочитам да го пия 15 мин на спокойствие СЕДНАЛА, отколкото 1 час в бягане на присядащи глътки.
Виж целия пост
# 8
Не, не ходя. Абсурд е дори да си го помисля. Не си вземам и кафе в пластмасова чашка в парка, ако съм сама с детето. Евентуално този лукс си позволявам, когато сме с баща му. Миналото лято си ходехме и по кафета, и на заведения вечер.  Сега най- много да се прибера без дете,ако си отклоня вниманието да платя сметката примерно, като го знам как за минути ми се скрива от погледа и се отдалечава, без въобще да се сети, че има майка. А стоенето в количка е мисия невъзможна, ако количката не се движи.
Виж целия пост
# 9
С големия съм ходила, беше спокойно дете, но малкия....леле мале, жив дявол. Заради него отказахме кръчмите  Grinning. Добре, че сме в къща с двор и сядаме през цялото лято отвън, иначе не знам какво щях да правя. Почти на три години е, но изобщо не мога да седна за миг, постоянно търчи нанякъде. Понякога се принуждавам да влача големия с нас, че поне и двамата да го гоним ако се наложи.
Виж целия пост
# 10
В БГ е проблем, малко са заведенията пригодени за майки с деца .Иначе тук повечето кафенета и ресторанти са с детски кътове ,по желание ти дават и детско столче за храна.
Виж целия пост
# 11
Ходех  и продължавам и сега да ходя с малкия на кафе...Въпреки, че не е от най-послушните...все пак се справяме някак...а и когато сме на кафе...той си играе и е много кротък...(е не всеки път...ама в повечето случаи....) Flutter
Виж целия пост
# 12
Синът ми е с широк обсег на действие; откакто е пропълзял, а впоследствие проходил на кафе или кръчма спокойно не сме сядали.
Не е като да не сме правили опити, но всичко завършваше с грандиозен провал. Ако не обърне чашите, бърка в пепелника, сваля покривки, после тръгва по масите, хапва, каквото го почерпят и в следващия миг е на вратата за навън или в кухнята или зад бара. По принцип не му се сърдят, даже му се радват, но аз си знам какво ми е с това вечно търчане.
Така че вече на кафе не сядам, предпочитам да си организирам срещите в градинки или на детски площадки
Виж целия пост
# 13
Ходим, откакто са се родили, в едно заведение до нас с хубава детска площадка. Носих и още нося по една чанта с кофи и лопатки и бутилка с вода, за да направим мокър пясък...
И се заиграваха много.
Еее, синът ми падна, на годинка като беше, във фонтана, та скачах да го спасявам, удари го два -три пъти люлката и падна няколко пъти от пързалката, ама така е като е палав. Никое друго от децата от компанията е нямало такива преживявания.  Mr. Green

Малкият там лазеше под масите на 6-7мес.,за ужас на някои други клиенти...Там и проходи.  Mr. Green
Откарвахме там по половин ден на едно кафе... Wink
Ама бяхме няколко майки с деца на една и съща възраст, родени през няколко дни.

Вечер пак там ходим семейно на бира... beer3
Само че, вече сме с едно хлапе, каката отказва да излиза с нас, предпочита с приятелки.
Виж целия пост
# 14
Избягвам. С голямата съм ходила няколко пъти, ама е била съвсем малка и спи, да речем. С малката същата работа. Сега, голямата е голяма, спира ме единствено димилникът/на закрито/. Малката вече е на 2, ама пак не я водя, само веднъж я оставих в детския кът към кафето- голям кеф! Като цяло моите не са/бяха от тези, които дето оставя- там ще намеря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия