течение след раждане

  • 14 664
  • 20
Здравейте, аз съм новак във форума и въпреки, че изчетох почти всички теми, не попаднах на това, което търсех,  newsm78, или не съм гледала внимателно.... Бихте ли ми казали колко време след раждане със секцио продължава т.нар. "Чистене на матката"?!?! Аз имам едно странно течение ... лигаво и с неопределен цвят... около 20-тия ден след раждането стана кърваво и продължи около 2-3 дни и после пак си стана такова... едно никакво?!?! Днес ми е 42-рия ден от раждането. Да се притеснявам ли? Да се обърна ли към лекар? Какво бихте ме посъветвали? Blush
Виж целия пост
# 1
Имах течение в продължение на 45-50 дни.През цялото време се променяше цвета и количеството.Не мисля,че е нещо притеснително,но за твое успокоение звънни на доктора си. Peace
Виж целия пост
# 2
Течението се нарича "лохии".
Използвай търсачката. Можеш да комбинираш "лохии секцио" и т.н. Мернах едно мнение - при една мама лохиите са продължили 3м (секцио).
Аз съм с нормално раждане - над 2м.
При всяка жена е индивидуално. За твое успокоение консултирай се с гинеколог.
Виж целия пост
# 3
Лохии Peace
Няма нищо притеснително, но за твое успокоение може да се консултираш с гинеколога си.
Виж целия пост
# 4
поне 40 дена, да не кажа, че аз 2м след секциото още по малко се "чистя".
Виж целия пост
# 5
Не се тревожи, това е нормално, но ако се притесняваш се обади на гинеколога си, за да те успокои. Иначе това "чистене" може да продължи още бая време- докато се изчисти организма  Hug
Виж целия пост
# 6
И аз мисля ,че не е нищо притеснително,при мен
беше горе-долу същото.Бях  ходила при лекарката
ми тогава и тя каза да не се притеснявам.
Виж целия пост
# 7
Аз се чистих около 20 дни след секциото. Мисля, че е нормално. Peace
Виж целия пост
# 8
При всяка жена е различно, аз родих  със секцио и се чистих 40 дена.
Виж целия пост
# 9
И аз родих със секцио и още ми текат тези лохии (но колкото повече тече е по хубаво,защото се чистиш) не се тревожи Peace
Виж целия пост
# 10
Аз се чистих 30 дни след секциото и на моменти съм имала точно такова течение което ти описваш.Нормално е не се притеснявай  просто  се чистиш  Hug
Виж целия пост
# 11
Родих нормално - лохии над 2 месеца имах, доста обилни при това.
До колкото знам при някои мами се случва да се слеят и с първият цикъл.
Виж целия пост
# 12
Секцио, несекцио - едно и също е. По книгите пише, че лохиите продължават средно 40 дни. При някои 20 дни, при други - 2 месеца. По цвят и консистенция - всичко може да се очаква. Опасно е, ако внезапно се появи бистра кръв - това би могло да означава кръвоизлив. Тогава - веднага на лекар.
Виж целия пост
# 13
Нормално е
Виж целия пост
# 14
Все още се чистя от така нар.лохии впреки че вече е 48 ден
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия