Здравейте другари по съдба! Предварително се извинявам ако повтарям тема (и ако е така моля модераторите да прехвърлят темичката ми където трябва ,защото малко се позагубих из форума в търсене на "КОНИЗАЦИЯТА"). Предстои ми конизация-една цитонамазка,една биопсия ,един резултат - Пап 3А. Лекарката,която ми направи изследванията е категорична-конизация! А тя е специалист с много добро име и цар на хистероскопии и лапароскопии. (минах и през това преди години). Аз обаче се поразрових,попрочетох из нета и се позачудих. Първо дали да не посетя и друг гинеколог (но кой ли Thinking ) ,а и някъде срещнах че има различни методи за конизация-скалпела реже сигурно и надълбоко, а с електрическа примка-щадящо, но МАЙ не толкова добро като резултат. Почти съм сигурна че ако операцията ми я направи лекарката при която ходя, ще бъде с електрокоагулация азщото именно в тази област тя е най-силна. Но дали този метод е най-добрия??? А и ако споделите коя от вас при кой лекар е правила такава операция и какви са последствията от нея, ще ви бъда благодарна.Доколкото знам при пластики(а конизацията май завършва с пластика) шийката става твърде нееластична,и може да има трудности и проблеми при бременност.
Виж целия пост