Много, ама много болезнена овулация.

  • 3 732
  • 11
Четох, четох, четох за овулацията, ама такова чудо не видях.

Значи малко предистория. От около 5 години седмица преди да ми дойде имам много силни спазми ниско долу (където се предполага, че са яйчниците). Обикновено се случва нощем и от болка се будя и чак ми се повдига.
тези спазми продължават около 10 минути и са 2-3 на брой, след което забравям напълно за тях. Кървене никога не съм имала.

Както напоследък разбрах, всъщност точно тогава ми е овулацията.
Този месец няколко часа след тези ми болки, правихме секс с любимия и не успях дори да довърша започнатото, защото отново се повториха - този път наистина със страшна сила, просто имах чувството, че умирам. След 12 часа - същата история... просто ужасно. Как да бебеправим в подходящия момент като така ме боли, че се гърча и само мисълта някой да ме докосне ме побърква.

Случвали ли се е на някой от вас подобно нещо?
Виж целия пост
# 1
Ами бих те посъветвала да се консултираш с лекар, защото такива силни болки не са нормални,
иначе и аз напоследък имам болки: преди няколко месеца започнаха точно около овулацията на продължиха 2 цикъка на приливи и отливи (боли ме само отляво),и затова бях решила че е възпаление, но не ми откриха нищо нередно. успокоих се и този месец точно в деня на ову-то - страшни болки (особено при контакт) и на другия ден нищо... и аз не знам вече ooooh!
Виж целия пост
# 2
А не взимате ли Но Шпа момичета ?
Виж целия пост
# 3
абе честно казано не взимам никакви лекарсва - за всеки случай:) Embarassed
пък и не съм си в България и не знам тук има ли Но Шпа или какъв е местния му еквивалент Embarassed
сега обаче съм при лекар от български произход и ще го питам...
Виж целия пост
# 4
Ани стига да намериш аналог там , не се притеснявай да взимаш . Но Шпа не пречи , още повече , че все още нищо не е станало , а трябва тепърва да става , а ако не сексувате заради болките , кел файда , че не пиеш нищо, нали  Wink . Пък и се пие шпато  и при бременност .
Виж целия пост
# 5
След като родих,овулацията ми стана болезнена,но определено не толкова колкото ти описваш.Най-добре да се консултираш с лекаря си.
Виж целия пост
# 6
пък и не съм си в България и не знам тук има ли Но Шпа или какъв е местния му еквивалент Embarassed
сега обаче съм при лекар от български произход и ще го питам...
Питай лекря си, да. Тук в Испания се дава Nolotil capsulas, много  помага, има бързо действие, взима се най ве4е от бременни защото е безобидно. Помага при вси4ки спазмолити4ни болки на гладката мускулатура и най ве4е на матката.
Виж целия пост
# 7
Иги, и аз забелязвам че май и при мен стана така миналия месец,а гинеколожката ми каза, че е нормално да ме боли защото съм имала неспукани 2 фоликула, но чак пък толкова,и аз се чудя защо ми са такива силни болките при условие че всичко ми е наред?Ще видя как ще бъде този месец и пак ще отида на лекар.Дано всичко при мен е било заради тези неспукани фоликулчета,да не би и при теб това да е причината.Ходи ли на лекар?
Виж целия пост
# 8
Аз 6 години не правих секс в тези дни по същата причина - болки.
От една години като минат болките или още преди тях правя секс.
За мен това са неспукани фоликули, но на мен ми се случва само, когато овуто е с десен яйчник. Причината, според лекарите е скъсен десен параметър, от некадърна операция на апендикс.
С прости слова -- с този яйчник е малко вероятно да забременея.
Тичай на лекар.
Не е хубаво толкова зверски да те боли.   
Виж целия пост
# 9
Аз нямам неспукани фоликули. Забелязала съм също, че ако не вечерям точно около тези дни, не ме боли така.

Този месец, обаче си ме боли вече цяла седмица... дали пък това не е...
уф... пусти надежди.... Wink Simple Smile

И освен това от понеделник имам някакво много странно разстройство... вече 5 дни... а в неделя срещу понеделник ми беше овуто.

И четох в "Ранни признаци на бременнност", че на едно момиче така и е било ... разстроено... и ... пак тези надежди... утре или вдругиден трябва да ми дойде и чакам с нетърпение да не ми дойде... Wink Laughing

Виж целия пост
# 10
момичета мерси за съветите, ще проуча нещата тук
Виж целия пост
# 11
При мен е по същия начин. Имам страшни болки по време на овулацията и три години по тази причина не можех да забременея - просто не можех дори да си представя да правя секс по време на овулацията. След това реших въпроса - един -два дена преди нея и бебето стана. В момента съм първия ден на четвъртия месец. Надявам се и при теб да стане скоро и да не чакаш като мен 3 дълги години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия