? за ананаса

  • 595
  • 7
Мацки,да ви питам нещо.С татито сме си взели един пресен ананас и беба ни гледа много любопитно докато го режеме,та се чудя мога ли вече са й дам да го пробва или й е рано и трябва да чакам до годинка.Незнам всъщност той алерген ли е ?
Виж целия пост
# 1
Първо ЧЕСТИТ 8-МИ МЕСЕЦ НА ВИКИ   bouquet  bouquet  bouquet

Някъде четох, че трябва да се изчака с даването на плодове и зеленчуци, които не виреят по нашите места, но не помня до кога.
Аз съм давала вече на Габи купени пюрета с ананас и за сега нямаме проблем /да чукна на дърво/.
Виж целия пост
# 2
Аз също съм решила да му дам пресен ананас, но преди това го пробвам от известно време с такъв от бурканче. Засега няма проблем и следващия път, когато купиме ананас, и дребко ще намаже.
Мисля, че е по-добре да му дадеш първо готов, за да видиш дали няма да има реакция.
Виж целия пост
# 3
Ананаса е цитрус, а те не се препоръчват преди годинката.
Той иначе се приема най-добре от всички цитруси  Wink
Виж целия пост
# 4
Ананаса не е цитрус Naughty
Цитруси са: Портокал, грейпфрут, лимон, мандарина.
Виж целия пост
# 5
Аз съм давала, не е имало проблем.
Виж целия пост
# 6
От преди няколко месеца давах плодов десерт от бурканче с ананас.Скоро му дадах и от пресен плод.Сама трябва да решиш дали да му дадеш.Може да пробваш с една малка лъжичка.
Виж целия пост
# 7
Според тукашните педиатри на тази ивъзраст може да се дава ананас. Все пак ти си решаваш кога да го предложиш на бебето.  Ако много се притесняваш изчакай
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия