Проблем с бибероните Нук и АМ Хип1 пробиотик.

  • 6 138
  • 11
Здравейте,мами  Grinning !


Имам следния проблем.На бебо му взехме шишета на Нук от тези с широките биберони против колики.Адаптето е Хип 1-пробиотик (новата формула,която ще обсъдя по-долу  ooooh! ).Прочетох,че този Хип бил по-гъст от другите млека.И ето,че май се убедих в това .През биберон на Нук размер "S" това мляко почти не тече.Следователно взех биберон с размер "M" (по-голяма дупка).Така всичко е ОК,но доста бързо си изпива млякото,за има няма и 5 минути.Нищо лошо (особено за мен  Laughing ) ,но яде по доста мляко-120 мл,че понякога и не му стига и иска да го дохранвам.Но педито каза в никакъв случай повече от 120 мл за тази възраст (той си яде по толкова от около 15 дневен).
 Другият проблем е,че след като си купих допълнителен биберон "M",отделно от шишето.....се оказа,че силиконът от който е направен е някакси "по-мек" от този на биберона,с който си вървеше шишето.И като го засмуква,стои неестествено в устата му,някакси се смачква по средата,а не стои изтумбен и съответно потокът,който тече се променя.И тече мнооого по-бавно, отколкото с другият биберон,който е абсолютно същият вид и размер,но стои по-твърд.Възможно ли е да се е случила лоша партида биберони (което за мен е абсурд,предвид,че е немска марка и все пак става въпрос за бебета )  newsm78

Все пак реших да сложа за проба от бибероните с по-малка дупка,размер "S",да видя дали ще се задоволи с по-малко мляко.Резултатът е,че го пи това мляко сигурно един час,на няколко пъти (и пак си изпука 120) и ревеше за още.Направих му разбира се.Но поне се убедих,че това количество,което си яде не е заради голямата дупка и времетраенето на храненето,а явно толкова иска.

Последният проблем е,че това мляко нещо са го развалили и се чудя дали да не мина на Лактана Био  Thinking Нещо се спичаше бебо от нег и се гърчеше,едва от 2 дена насам вече ака нормално.

След този дълъг пост (за който безкрайно се извинявам) искам да изведа няколко въпроса:


1.Лактаната по-рядка ли е и евентуално ,ще преминава ли без проблем през биберона  НУК с  по-малкия размер ?
2.Или да разреждам млякото повече(хем да не пълнее) и да пробвам с най-малката дупка?
3.Или пък да продължавам да си давам Хипа с голямата дупка и толкова  newsm78


Да кажа,че бебо е наддал 500 гр за 10 дена,което било ужасно много според педи.Но пук е толкова кльощавичък  Laughing Роди се 2850,сега е 3500  newsm78
Виж целия пост
# 1
Ох, какво да ти кажа.....
Първо, не намалявай количеството и в никакъв случай не прави по-рядко млякото! Но и не давай по-голямо количество. За тази възраст наистина си е добре.
Второ - да, поразвалиха го ХИП-а, аз имах късмет да давам от стария до към 11 месеца и толкоз.
Трето Mr. Green - ами твоя воля е да пробваш с Лактана-та, но не е гаранция, че няма да предизвика някакви проблеми. При моята дъщеря докара силни спазми, гърч, рев, абе...лошави работи.
Иначе тя е рядка, ще минава през най-малката дупка.
За бибероните на НУК съм чувала, че така се смачкват, но лично не съм ползвала
Виж целия пост
# 2
Хип-а наистина е поразвален -имам късмет ,че се заредих със старата единичка до 6 месец ,тогава вече ще сменям на 2-ка и ако не го хареса ще пробвам друго мляко  Peace
На мен Лактана много ми харесва на вкус и ни оправи запека,лошото е че малката го пиеше с голям зор,просто не й се понрави вкуса и за това минахме на Хип.
Количеството ,което даваш е ОК.Хип се пие с по-голяма дупка на бибите.НИе сме с шише Авент и каучуковите биберони на Чико-рамер 0+ ,но с двойна пропускливост и си тече екстра  Peace Щом даваш с по-голяма дупка и малкия не се дави,значи всичко е ОК.
Виж целия пост
# 3
Охх,момичета,успокоихте ме  Hug

Проблемът е,че с дъщеря си открих розовия Хип,след смяната на ВСИЧКИ млека без Лактаната (тогава не беше толкова известна и рядко се намираше).И просто се родих с Хип-а.Засищащо,вкусно,никакви храносмилателни проблеми ....наддаваше по-скромно (че с един Нутрилон един месец се беше поизтървала).....и тъкмо си имах мляко фаворит...и те взеха,че го развалиха  Tired

И сега незнам.... добре му се отразява уж Хип-а....има някакви съвсеем леки колики,може би за около 2 минути на вечер и си мислех,че с Лактаната може да изчезнат и нали уж е с 4 пробиотика,предполага се,че е по-хубава....ама знам ли как ще му се отрази  newsm78 Знам,че не е хубаво да се сменят млеката,но все пак може и да пробвам една кутия как ще е положението и тогава да реша на кое мляко да се установя  newsm78

А с по-голямата дупка не се дави...но пие доста интензивно и накрая,започва да му поизтича от устата.Но пък друг път  (когато е зверски гладен, например след разходка) изпива всичко до грам без и капка да му изтече от устата или пък да се дави.Което ме навежда на мисълта,че зпочва да му тече от устата,когато вече се лигави и не му се пие толкова ..... но пък след 10-тина минути реве за още мляко,което означава,че не се е бил нахранил... и въобще понякога много ме разиграва  Laughing Но това се случва рядко.През другото време всичко е наред.Яде и заспива.

Още веднъж благодаря за отговорите   bouquet Ако с Лактаната нещо не се получи ще продължа да давам Хип с голямата дупка  Laughing
Виж целия пост
# 4
Хайде пак да се включа по темата за хипа Laughing и Ради много го харесва, но старата формула, новата го запече.Правя му грамажа, записан на кутията за възрастта му, млякото го давам с авентските шишета и бибероните с две дупки.Няма проблеми, пие си млякото за 10-15 мин. Peace
Виж целия пост
# 5
1.Лактаната по-рядка ли е и евентуално ,ще преминава ли без проблем през биберона  НУК с  по-малкия размер ?
2.Или да разреждам млякото повече(хем да не пълнее) и да пробвам с най-малката дупка?


Тъй като храня с Лактана мога за нея да кажа:
1. Лактаната минава и през най-малката дупка ние сме с шишета Чико и бибероните са ни с най-малката дупка (0+) дори сега минахме на Лактана 2 и отново си яде със същата биба без проблем.
2. АМ се прави единствено както е указано на кутията така че не разреждай повече от колкото трябва.
Виж целия пост
# 6
И аз също бях попаднала на по- меки биберони.Иначе и нашите шишета са Нук и млякото е Хип.Аз разлика между двете млека не намирам.Беба май също не намира разлика, защото си го пие.Когато преди близо два месеца купих от новия Хип много се притесних дали ще го приеме, защото нормализира изхождането.Сплескването на биберона и при нас се получава, защото беба си е доста лакома и силно засмуква.Проблемът го решавам, когато много се сплеска бибата, леко издърпвам от устата.Биберона се пълни с мляко като се чува бълбукащ звук, пак и го давам, и така до следващото сплескване.За количеството: на тази възраст и беба изяждаше по толкова.За сведение сега изяжда по 180 мл./5 пъти.Тежи 8 кг и е 68 см.И аз непрекъснато се притеснявам, че е много, ама като е гладна.Сега се чудя на 6 месеца дали да не минем на Аптамил.Май засища повече, а четох, че Хип2  запича.П.П.Аз минах на размер М от третия месец.И беба си изяжда млякото за 5-10 минути.
Виж целия пост
# 7
И аз също бях попаднала на по- меки биберони.Иначе и нашите шишета са Нук и млякото е Хип.Аз разлика между двете млека не намирам.Беба май също не намира разлика, защото си го пие.Когато преди близо два месеца купих от новия Хип много се притесних дали ще го приеме, защото нормализира изхождането.Сплескването на биберона и при нас се получава, защото беба си е доста лакома и силно засмуква.Проблемът го решавам, когато много се сплеска бибата, леко издърпвам от устата.Биберона се пълни с мляко като се чува бълбукащ звук, пак и го давам, и така до следващото сплескване.За количеството: на тази възраст и беба изяждаше по толкова.За сведение сега изяжда по 180 мл./5 пъти.Тежи 8 кг и е 68 см.И аз непрекъснато се притеснявам, че е много, ама като е гладна.Сега се чудя на 6 месеца дали да не минем на Аптамил.Май засища повече, а четох, че Хип2  запича.П.П.Аз минах на размер М от третия месец.И беба си изяжда млякото за 5-10 минути.

Охх,незнам  Rolling Eyes С най-малките биби тече ужааасно бавно и бебо се отказва по няколко пъти,за да си почива,но така или иначе пак изяжда всичко ,но след половин час  ooooh! И след това пак си се буди след 3-4 часа.
С по-голямата дупка "М" го яде за 5-10 минути и после пак след 3-4 часа иска.Така,че май по-добре да си му давам с голямата дупка  Rolling Eyes
 
  А днес мъжът ми донесе от Метро от стария Хип1 и аз се облещих  Shocked .Уж и там нямаше (ние от там си взимаме АМ-то),а сега имаше малки кутии  Thinking Надявам се,че не е проблем ако става такова омесване с двата вида Хип.Сега тъкмо ще видя как ще се отрази стария Хип на бебо и ако има разлика (тоест,ако ака по-често от веднъж на ден и няма никакви колики) ще разкарам новия Хип и ще мина на Лактана  Laughing
Виж целия пост
# 8
Метро май имат количества от стария Хип, защото често нямат от големите кутии.На мен от малката опаковка веднъж ми се случи да стои на топченца.Сигурно е било случайно, но повече не съм взимала.Между другото вода давам с биберон размер s, защото с размер м много се олива.Щом го пие по-лесно, давай си млякото с другия размер.
Виж целия пост
# 9
Лактаната е по рядко мляко от Хипп.Не разреждай млякото според мен а смени Хипп с Лактана био или смени шишетата.Много подходящи са на Авент с трите позиции  Peace
Виж целия пост
# 10
За бибероните на НУК и аз забелязах че имат разлика, когато купих шишетата бяха с по-мек силикон, когато ги смених обаче бяха с по-твърд. В началото малкия започна да пие млякото по-бавно, но много бързо свикна с тях, сега трябва пак да се сменят дано улича от по-мекичките че явно са му по-удобни. За АМ аз давам Селия, то също е по-гъсто но сме нямали проблем засега, бибероните са от 0-6 месеца с М отвор.
В началото и аз исках малкия да яде Лактана, обаче той изобщо не я хареса и затова я смених но тя определено е по-рядка, така че не би имало проблем да я даваш и с малкия биберон.Друго което може да направиш е да разшириш малко отвора на биберона, моя позната така прави
Виж целия пост
# 11
И на меен ми се случвало бибероните да са с по-твърд или по-мек накрайник, но не сме имали проблеми. За размерите в магазина ми обясниха, че s е за вода, m за мляко, а l гъсто мляко или каша в шишенце.  За времетраенето на цикъла не знам, наблюденията ми са че и на гърда се наяжда  за 5 минути и после се забавлява. А какво значи развалиха млякото така и не ми става ясно. Не ви  харесва на вкус ли или какво. Хипп 1 и 2 ние ядяхме от стария сега 3 е от новата серия плюс, но старата не сме я опитвали. Ако става дума за неразположения, то може да са в периода на адаптация към новата формала.  Нали казват, че преминаването на ново мляко може да доведе  до неразположения, а новия Хипп се явява един вид нова формула.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия