Мнения и отзиви за яслените групи в 10 ОДЗ София

  • 472
  • 3
Здравейте, мами!  Flutter
Можете ли да ми поразкажете за 10 ОДЗ изобщо или поне за яслените групи?
Надявам се, че сме извадили късмет, че бяхме класирани за едната яслена група на първото класиране. Малко се притеснявам, че бебчето ми още е мъничко, а не зная почти нищо за условията и персонала в това ОДЗ.  Thinking
Моля Ви, които от Вас знаят или могат да ми кажат подробности, да ми пишат! Heart Eyes
Благодаря Ви за вниманието!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей!

Аз май съм първата, която ще сподели мнение, но имам пресни впечатления точно от яслените групи. Те са две, но в самото начало течеше все още ремонт и бяха на сборна, така че имам впечатления от целия персонал, който се грижи за децата.
Аз лично мога само добри неща да кажа за сестрите и лелите. Детето ми имаше ужасна адаптация - с много болести в началото, плач сутрин и през деня, около 3 седмици стоеше само на една пейка и около 1 месец не ядеше нищо в градината. Успяхме да превъзмогнем това благодарение не само на нашите усилия, а и на съвместната работа с персонала. Нито един път не му дадоха насила нещо да яде, предлагаха му от всичко, но яде това, което желае. Не го правиха въобще на въпрос пред него или нас. Леля Снежа ми е звъняла през деня да ме успокои "добре е, не се притеснявайте" или "елате да го вземете, много му е мъчно за вас". Детето ми в момента ходи с огромно желание на градина, като наближим сградата почва да вика от радост, тази седмица е в къщи, поради гнойна ангина и всяка сутрин плачи да го водя там.
Страничните ми наблюдения /синът ми е от "големите"/ относно по-малките деца е, че тях ги обгрижват още повече, не правят проблеми за памперси, бодита, биберони и др. подобни.
Условията са нормални, не супер луксозни, но е чистичко и топло, храната също е сравнително добра и съобразена с възрастта на децата.
За съжаление на нас ни се налага да се местим в друга градина от септември и вече се притеснявам дали малкият ще свикне в новата и как ще е приеме.
Това се сещам засега, ако имаш още въпроси на линия съм.
Виж целия пост
# 2
Здравей, bubka!  bouquet
Много ти благодаря, че си ми писала! Твоите думи много ме успокояват, защото моето момченце е направо лепнато за мен и незнам как ще стават нещата с яслата. На 18 месеца сме и вярно, че до септември има още време, но той доста се инати особено за гърнето. Направо съм се видяла в чудо. Имам и едно голямо момченце и някакъв опит от преди. Само че отпреди 15 години... Освен това с баткото ми е било адски лесно, беше изключително дете и можеше всичко за неговите две годинки тогава. Нито с харненето, нито с гърнето... Бе въобще много лесно се научаваше на всичко и много бързо. Докато тва мънинкото е съвсем друго и бая зор виждам с него. Баткото и много лесно тръгна на ясла, с такава неописуема радост... няма да повярваш. Още от първия ден остана до вечерта и никога не го взех по-рано, преди следобедния сън. Много много се радваше и на децата и на сестрите и лелите. Никога не е заплакал, никога. Но и яслата ни беше супер. Не бляскава обстановка, но всичко направено с желание и любов към децата. А сесртичките направо страхотни! 28 ясла, ако имаш представа.
Та разбираш сега защо толкова се замислям.
Дано твоя човек лесно приеме промяната, стискам палци, защото знам колко е прекрасно детенцето ти да е усмихнато и спокойно!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
И сигурно стана ясно Диана П.=simvol Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия