Дозиране на АМ и количество за бебе на 40 дни

  • 1 872
  • 12
Здравейте мами, имам няколко чуденки и незнам какво да правя newsm78
Първо : Как определяте количеството на АМ. Примерно ние сме с Аптамил 1 и го правим 120мл + 4 лъжички и така се получава 140мл нали така? Това като 120 ли се смята или като 140. Ако реша че ще и давам 120 , да оставям ли 20 в шишето?

Второ: От последната консултация до днес по съвет на педито давахме по 110мл , като редуваме 1 хранене кърма и 1 АМ, защото ми е малко кърмата и след всяко хранене следваше жесток и неукротим рев. Придружен с връщане на глътки от току-що изяденото и т.н. Затова днес рискувах и на своя глава дадох на бебка всичките 140мл и да чукам на дърво от тогава спи непробудно и изглежда супер  #Crazy Мислите ли че проблема е в количеството при положение че в момента е ~4700г, а се роди 3900.
Ако се окаже че се скъса да реве от глад ще има #2gunfire

Ще помоля само да не ми съветвате да си стимулирам кърмата , защото повече няма на къде . Изпила съм литри лактогонни чайове и прочие и нищо не помага, дори мисля да я спирам защото и това цедене също ме убива. Час и отгоре за 100мл не си е работа.
Виж целия пост
# 1
Стимулирането на кърмата не става с мерене на количеството и даване на АМ, а с хранене на поискване самос кърма (без чаойве, вода и каквото и да е  др.) и без да гледаш часовника, оставяш да суче, когато и по колкото иска.

За АМ, спазвай пропорцията - 30 мл. вода на 1 мерителна лъжица сухо вещество (или каквото пише на кутията, не съм купувала отдавна, но предполагам още е така).
А дали ще е 100, 120 или 150, това ще каже детето ти, ние няма как да знаем, всяко бебе приема различно количество.
Виж целия пост
# 2
давай на бебчето колкото иска.Бебетата са различни.((((((едни ядат през 3ч.,а други през 2ч.
Виж целия пост
# 3
Давай му да яде колкото иска ,не го мъчи  Peace
Щом даваш 120 мл + 4 лъжици и това прави 140 мл значи е 140 мл.
Виж целия пост
# 4
Количеството мляко си го определя бебчо. На вашата възраст пиеше по 100-120 мл мляко. Единствено съм спазвала пропорцията на 30 мл вода 1 мерителна лъжичка Ам и въобще не съм се интересувала кое дете колко мляко пие на съответната възраст.
Виж целия пост
# 5
Ясно , за количеството разбрахме и от многото добри отзиви от днес сме на Лактана Био 1 . Само че сега се яви нов казус. В инструкцията пише да се разтваря на 55 градуса с половината вода и после да се добави другата половина. Как се справяте с тази алхимия, че на нас ни озадачи доста. Не че е невъзможно , но ако има по-лесен начин защо да се тормозим   Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Има по-лесен начин,сипваш цялото количество вода и после сухото вещество.Водата да е по-топла,а не гореща  Peace
Виж целия пост
# 7
Винаги съм се чудила на тези правила, дето ги налагат педиатрите.Все трябва да се вземат впредвид и килограмите на бебето, а не само месеците.Дъщеря ми е в нормата, но на седем месечно бебе.Как да давам количество за 5 месеца.Това означава да си стои гладна и да плаче.Пробвала съм.Инструкцията за разтварянето на Хип е същата.Слагам цялото количество вода, добавям млякото и разбърквам.Понякога водата не е чак толкова топла, но пак става.
Виж целия пост
# 8
Здравей Riasol,

аз имах същият проблем с кърмата, капеше ми само (секцио съм, а и е физиологично сигурно) и имах около 50-60мл (за 2-3 часа), започнах с АМ и кърма смесено хранене и ме беше много страх, че ще го отбия. Обаче бъди упорита. Влизаш в банята и горещ душ  на гърдите (колкото можеш да търпиш), после слагаш бебо на гърда, да суче ако трябва 1 час. После слагаш студени компреси (да не ти се подуят зърната) и мажеш с гел за гърди. Пиеш веднага мляко или чай на ХИП за кърмачки и всякакви течности. Като ти се поналеят гърдите топли компреси с хавлиени кърпи (пак колкото издържиш), ако бебо спи, започваш с помпата да цедиш (моят ядеше на често), пак слагаш бебо на гърда, пак студени компреси, пак мляко, чай, течности и т.н. И така до припадък. Няма нощ, няма ден. Изобщо не вярвах, че ще успея, но реших, че съм длъжна, заради сина си да опитам. И след 1м, оооо чудо, бебо започна да не иска АМ и да си "допива" от него все по-малко количество. Постепенно увеличаваше сученето, а намаляваше "дохранването". От 3-4 седм не иска АМ и си чака кърмата Sad.
Аз в друга тема споделих, че онзи ден, нямаше как да го накърмя. Предложих АМ, буташе биберона с език и си изчака кърмата  Wink

Успех и не се отказвай!

П.С. Забравих да ти кажа, че моето беше и по-тежко, защото нямах добре оформени зърна и тези процедури правех, за оформяне. Абе, кошмар, но си струва.

Стискам палци  Wink



Виж целия пост
# 9
На тази възраст дъщеря ми ядеше на 3ч по 90-120мл. АМ.
Виж целия пост
# 10
Каква е тази педиатърка?Как така ще му ограничаваш яденето  Shocked Естествено,че реве от глад,ти сама си видяла,че след като се е нахранило по-щателно е заспало веднага бебчето.

Моето бебе е на 1 месец и ядеше до вчера по 130 мл,днес обаче си изяде 150  Mr. Green (Случвало се е и друг път да си хапне повечко),но никога не му налагам ограничения.Това означава да реве до утре  Crazy Иначе синът ми е доста слаб,но за 20 дена си беше качил 750 гр,за което съм много щастлива  Heart Eyes

Давай си му на детето ,колкото иска  Peace

А  АМ се приготвя като към средно топла вода(която може да се пие нормално) се добавя сухото вещество.Аз лично след всяка лъжичка разтръсквам шишето,тъй като сме с Розов Хип,а той малко става на буци,ако се сложи наведнъж сухото вещество,но пък иначе е чудесно мляко(старото де)  Laughing
Виж целия пост
# 11
Здравей Riasol,

аз имах същият проблем с кърмата, капеше ми само (секцио съм, а и е физиологично сигурно) и имах около 50-60мл (за 2-3 часа), започнах с АМ и кърма смесено хранене и ме беше много страх, че ще го отбия. Обаче бъди упорита. Влизаш в банята и горещ душ  на гърдите (колкото можеш да търпиш), после слагаш бебо на гърда, да суче ако трябва 1 час. После слагаш студени компреси (да не ти се подуят зърната) и мажеш с гел за гърди. Пиеш веднага мляко или чай на ХИП за кърмачки и всякакви течности. Като ти се поналеят гърдите топли компреси с хавлиени кърпи (пак колкото издържиш), ако бебо спи, започваш с помпата да цедиш (моят ядеше на често), пак слагаш бебо на гърда, пак студени компреси, пак мляко, чай, течности и т.н. И така до припадък. Няма нощ, няма ден. Изобщо не вярвах, че ще успея, но реших, че съм длъжна, заради сина си да опитам. И след 1м, оооо чудо, бебо започна да не иска АМ и да си "допива" от него все по-малко количество. Постепенно увеличаваше сученето, а намаляваше "дохранването". От 3-4 седм не иска АМ и си чака кърмата Sad.
Аз в друга тема споделих, че онзи ден, нямаше как да го накърмя. Предложих АМ, буташе биберона с език и си изчака кърмата  Wink

Успех и не се отказвай!

П.С. Забравих да ти кажа, че моето беше и по-тежко, защото нямах добре оформени зърна и тези процедури правех, за оформяне. Абе, кошмар, но си струва.

Стискам палци  Wink





И накрая бих се гръмнала,определено  #Silly

Извинявай,но ти се възхищавам за упоритостта.Аз лично не бих могла,много голяма хамалогия.Щях да си намразя бебето  Close
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за отговорите    bouquet Вече и давам по-голяма доза пък колкото изяде спряхме с лимитите  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия