Дали ще остане същият ...

  • 1 156
  • 12
Вчера в парка минах покрай момче и момиче на около 15-16 години и момчето разпалено обясняваше на момичето, как тя е единствената за него. Стана ми хем смешно, защото ми се видяха малки, хем тъжно, защото явно имаха проблем. По-късно се замислих, дали той ще остане същият? Като минат десетина години, дали ще бъде все така многословен и все така настойчив. Имайки предвид колко бързо се развиват децата сега, които са заливани от малки с каква ли не информация. Дъщеря ми на три години ми обясни, че мъж и жена се целуват по устата само ако са женени, а ако са приятели, можело само по бузката Grinning В общи линии се чудех, дали тези деца ще бъдат по-различни "възрастни" от нас?
Виж целия пост
# 1
Няма да остане същият според мен. Ако му се налага да се обяснява така няколко пъти и претърпи няколко разочарования ще се промени много и ще има трудности в комуникацията след време.

Синът ми пък вчера ме попита как тати е сложил бебето в корема и защо точно тати го е сложил??? На 3 годинки е и той.   Whistling Аз естествено не можах да му обясня адекватно защото ми беше смешно и бях изненадана от въпроса.
Виж целия пост
# 2
Няма да остане същия....През целият си живот човек се променя- заложено е в природата му!!! И момичето няма да е същото Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Със сигурност ще се промени и няма да е към хубаво. Sad
Виж целия пост
# 4
Едва ли ще остане същият,въпреки,че би било много хубаво.Само,че когато човек порасне и живота го обласка,както се казва илюзията на вечната и безгранична любов като,че ли угасва.
Виж целия пост
# 5
ще се промени,навярно.най-вероятно поне ще избягва да се обяснява в любов и да пада на колене пред жена в парка пред хората. Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Вчера в парка минах покрай момче и момиче на около 15-16 години и момчето разпалено обясняваше на момичето, как тя е единствената за него. Стана ми хем смешно, защото ми се видяха малки, хем тъжно, защото явно имаха проблем...

Ех, недей така. Всички сме били на 15-16 години. Прекрасна възраст! Тогава любовта е толкова истинска, красива, чиста и неопетнена от предишни разочарования...

Дали ще останат същите - едва ли.
Но не изключвам варианта, че могат да останат заедно.
(Лично аз познавам две двойки, които са се запознали на 15 годишна възраст и вече 10-11 години са заедно)
Може би просто ще порастнат, ще спрат да витаят из облаците, ще станат по-ангажирани и по-отговорни, като всички възрастни...
Виж целия пост
# 7
всеки се променя... вероятно да се променяме беше лошо, всички щехме да се стремим да останем същите, но като гледам - всеки търси промяна. повечето - в себе си.
Виж целия пост
# 8
Да, вероятно ще бъде същият многословен и настойчив, но не към нея.  Laughing
Тези дето мълчат като пънове, все така си остават, тези които има дар слово да омайват жените си го носят и на 15 и на 40 .  Simple Smile

Не мисля, че детско юношеската любов е по силна от тази, когато пораснем, точно обратното. Просто тогава безгрижието ни позволява да я хиперболизираме и да се потопим изцяло в нея, без да мислим за други отговорности. Тогава се учим на много неща.
Виж целия пост
# 9
Не мисля, че детско юношеската любов е по силна от тази, когато пораснем, точно обратното. Просто тогава безгрижието ни позволява да я хиперболизираме и да се потопим изцяло в нея, без да мислим за други отговорности. Тогава се учим на много неща. 

Точно така, в никакъв случай не е по-силна, но определено е по-емоционална!
Смятам, че любовта става по-силна с времето.
Виж целия пост
# 10
Според мен има някакъв парадокс в това - хем с годините ставаш по-опитен и знаеш повече неща, хем с годините любовта става по-силна и по-емоционална. Казвам го съдейки по себе си. Уж знам повече варианти на определена връзка-развръзка, а понякога съм се хвърляла по-упорито с главата напред като "ученичка".  Grinning
Виж целия пост
# 11
Със сигурност няма да остане същия. Мдаа, хората с възрастта трупат горчив опит ,претърпяват редица разочарования, няма как да запазят невинното в себе си. Ще има контакти с други жени, ще го нараняват и той ще се промени.
Виж целия пост
# 12
Явно нещо е сгафил. Ако го видиш на друга пейка да обяснява на друга, че е единствената, със сигурност ще остане същият.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия