Отново за велоергометъра - той ли не струва или аз нещо бъркам???

  • 2 031
  • 12
Здравейте! За пръв път пиша тук. Изчетох къде що има във форумите материали и мнения свързани с велоергометъра, но не успях да намеря отговор на моят проблем. Купих си велоергометър миналото лято - въртях го 3 месеца почти всеки ден , права (за по-голямо натоварване), на максималната степен по 40 минути дневно. Исках да сваля 3-4 кг. Резултата беше нулев. Дори веднъж не получих мускулна треска. Цяла зима му се сърдих и от месец - месец и нещо пак го яхнах. Сега обаче някъде четох, че за да се отслабне, трябва да се върти седнал, на най-леката степен, със скорост около 30 км/ч. И така въртя отново по 40 минути 5-6 пъти седмично. Резултата е едно голямо НИЩО. Вече си мисля да го продавам, но не съм много сигурна дали пък на мен нещо не ми е сбъркано. Ако може някой да ми помогне със съвет, ще се радвам да чуя и други мнения.....
Виж целия пост
# 1
Кажи по-скоро за хранителния си режим?  Peace
Виж целия пост
# 2
Щом дори мускулна треска не си получила, явно тялото ти е добре тренирано  smile3501
Зависи и от това колко тежиш и колко искаш да свалиш. В един момент просто няма накъде повече да се сваля.
Ти пак си карай велото, просто не се притеснявай толкова за килограмите  Hug
Виж целия пост
# 3
Кажи по-скоро за хранителния си режим?  Peace
хранителен режим:
сутрин 1 кофичка кисело мляко+3 с.л. овесени трици
обяд - 1 кофичка килело мляко +4 с.л. мюсли
вечеря - голяма салата+пилешко месо или риба или сирене или яйца
Никакви тестени, плодове, олио, зехтин, без захар в кафето....
Виж целия пост
# 4
Щом дори мускулна треска не си получила, явно тялото ти е добре тренирано  smile3501
Зависи и от това колко тежиш и колко искаш да свалиш. В един момент просто няма накъде повече да се сваля.
Ти пак си карай велото, просто не се притеснявай толкова за килограмите  Hug

164см/56 кг
Искам да съм 50кг и определено има какво да се от бедрата и ханша.
Виж целия пост
# 5
Да те "успокоя" и аз не свалям, моето дори е крос тренажор, а не велоергометър. И аз не хващам мускулна треска. Ползвам го най-вече да се каже, че имам някакво движение, иначе съм от колата на бюрото. Свалям, когато ходя на аеробика/ каланетика + хранителен режим. Като гледам твоя хранителен режим, би трябвало да сваляш и без физически упражнения. Може би наистина си достигнала кг. си. Ще следя и аз темата, може някой да сподели някакво разрешение на дилемата.
Виж целия пост
# 6
Кажи по-скоро за хранителния си режим?  Peace
хранителен режим:
сутрин 1 кофичка кисело мляко+3 с.л. овесени трици
обяд - 1 кофичка килело мляко +4 с.л. мюсли
вечеря - голяма салата+пилешко месо или риба или сирене или яйца
Никакви тестени, плодове, олио, зехтин, без захар в кафето....
Много млечни консумираш,мисля,че те са ти спънката,сложи повече белтъци и спри млечните за седмица  Hug
Виж целия пост
# 7
Велото е кардио уред ,не трябва да получаваш мускулна...нещо ти бъркаш Peace
Виж целия пост
# 8
значи тъй като се занимавам със фитнес нека ти кажа че ако ще и 3 часа да въртиш ако не спазваш НВД (ниско въглехидратна диета) няма да свалиш кг-те.Трябва да имаш 5-6 хранения като това са на малки порции а не да се натъпчеш.Месо само пилешко и рибра,зеленчукови салати,трябва да пиеш много вода,за закуска примерно може да започнеш с трици,овесени ядки със кисело мляко с 0,5% масленост и 2-3 яйца,за преди лягане те съветвам или няколко белтъка или малко извара към 100гр. като това е последното хранене.На 2-4 часа трябва да ядеш,ограничи въглехидратите.Сладкото го забравяш че съществува,тестените изделия също.Ще имаш 1 ден във седмицата който се нарича зареждащ ден в който може да вкараш малко повече въглехидрати в яденията без тези двете за вечеря (риба,пилешко със салата най-удачно) и това преди лягане (белтъците 3-4 или изварата) можеш да вкараш в едно хранене малко кафяв ориз но да в периода до 2 часа на обяд по-късно не, в тоя зареждащ ден също може да вкусиш малко сладко но само малко няколко парчета шоколад наобяд приемрно ! яж само пълнозърнест хляб,в някое от между храненията може да вкараш спагети на обяд примено а другия път да ги смениш с макарони.Аз те съветвам да тръгнеш на фитнес там в залата ще правиш силови тренировка да стегнеш тялото (само основни упражнения като за момиче) хем и кардио към 30-40мин. някъде след силовата тренка ще вкараш.Ходи на фитнеса 4-5 пъти в седмицата и също толкова пъти прави кадиото след тренировка,а и там има трениори които ще ти помогнат за упражненията и ще ти обяснят някои работи .Кардиото най-ефикасно е бягането но гледай пулса да е от 135 нагоре и под 145.Не гледай тея измислените диети на някви си там шарлатани спазвай това и резултатите няма да закъснеят тея 6 кила за 1 месец може да ги свалишА кардиото на велото у вас може да го правиш сутрин на гладно 30мин.Ако имате въпроси питайте.
Виж целия пост
# 9
Със здравословното хранене, което прилагаш, ще ги задържиш, с велоергометърът ще се стегнеш, но няма как да сваляш, защото в момента си постигнала идеалното тегло за този ръст. Долната граница на нормата е 51 кг., а искаш да паднеш под нея - за да идеш под нея, освен с гладуване, няма да стане по друг начин.
Виж целия пост
# 10
значи тъй като се занимавам със фитнес нека ти кажа че ако ще и 3 часа да въртиш ако не спазваш НВД (ниско въглехидратна диета) няма да свалиш кг-те.Трябва да имаш 5-6 хранения като това са на малки порции а не да се натъпчеш.Месо само пилешко и рибра,зеленчукови салати,трябва да пиеш много вода,за закуска примерно може да започнеш с трици,овесени ядки със кисело мляко с 0,5% масленост и 2-3 яйца,за преди лягане те съветвам или няколко белтъка или малко извара към 100гр. като това е последното хранене.На 2-4 часа трябва да ядеш,ограничи въглехидратите.Сладкото го забравяш че съществува,тестените изделия също.Ще имаш 1 ден във седмицата който се нарича зареждащ ден в който може да вкараш малко повече въглехидрати в яденията без тези двете за вечеря (риба,пилешко със салата най-удачно) и това преди лягане (белтъците 3-4 или изварата) можеш да вкараш в едно хранене малко кафяв ориз но да в периода до 2 часа на обяд по-късно не, в тоя зареждащ ден също може да вкусиш малко сладко но само малко няколко парчета шоколад наобяд приемрно ! яж само пълнозърнест хляб,в някое от между храненията може да вкараш спагети на обяд примено а другия път да ги смениш с макарони.Аз те съветвам да тръгнеш на фитнес там в залата ще правиш силови тренировка да стегнеш тялото (само основни упражнения като за момиче) хем и кардио към 30-40мин. някъде след силовата тренка ще вкараш.Ходи на фитнеса 4-5 пъти в седмицата и също толкова пъти прави кадиото след тренировка,а и там има трениори които ще ти помогнат за упражненията и ще ти обяснят някои работи .Кардиото най-ефикасно е бягането но гледай пулса да е от 135 нагоре и под 145.Не гледай тея измислените диети на някви си там шарлатани спазвай това и резултатите няма да закъснеят тея 6 кила за 1 месец може да ги свалишА кардиото на велото у вас може да го правиш сутрин на гладно 30мин.Ако имате въпроси питайте.

Това за фитнеса - Ок.... но при мен ще се получи само ако денонощието стане 36 часа. Сутрин излизам за работа в 7, прибирам се към 18:30, имам и дете, за което се грижа, и куп домакински задължения.... та като гледам така 4-5 пъти в седмицата по близо 2 часа фитнес.... невъзможно........
Виж целия пост
# 11
Фитнес и диета е решението на проблема.Аз имам велоаргометър и го въртя сутрин на гладно около 30-40мин. или вечер като преди това не съм хапвала въглехидрати за да горя мазнини.
Виж целия пост
# 12
asdsad беше абсолютно изчерпателен  Peace
Мога да те посъветвам само да смениш вело-то със бягане на пътека. В пъти по-ефективно е от колело и кростренажор взети заедно Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия