Подкожно мастно натрупване на челото

  • 9 762
  • 8
Здравейте. Инатересувам се дали някой знае как се третира по оперативен път подкожно мастно натрупване на челото с форма на лека подутина. Преди около 5 години е оперирано, но сега отново се появява. Явно не е било добре почистено. Някой чувал ли е за лазерно почистване на тези мастни натрупвания по време на операцията? Лазерът се използвал уж за по-прецизно. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Преди време имах такова на гърба. Премахнаха го оперативно, под местна упойка.

За лазер, не съм чувала., някак не мога да си го представя как лазер може да го изчисти.
Виж целия пост
# 2
Така ли? И аз чух, че било рутинна операция. Всъщност да си кажа става въпрос не за мен, а за моя приятел. Оперирано му е преди 5 гтодини. Тогава изчезна изцяло. Но сега пак се появява и натрупва. И той се опасява да не стане пак само рязане и после пак да се появи. Все пак е на лицето. Точно на челото...
Виж целия пост
# 3
липом ли е диагнозата.
т.н. безкръвните оперативни методи не стават ли. УНГ хирург или какъв спец. го наблюдава.
Виж целия пост
# 4
Ами никой не го наблюдава. Оперира се преди много време. И уж от тогава е трябвало да забрави, но ето, че пак се появи. На какъв специалист смяташ, че трябва да отиде?
Виж целия пост
# 5
В 90 процента от случаите тези мастни натрупвания се появяват пак. Затова, ако не е много голямо и не пречи няма смисъл да се пипа  Tired Мъжът ми има на клепача, вижда се, но не му пречи и не си го маха. Аз имам от вътрешната страна на бузата, но също си го "пазя"  Grinning
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите. И на мен ми се струва, че е по-добре да не го пипа, но той си е решил. И сега сме на етап "Питай ти там във форума". Иска сега след месец да го маха. Наистина не знам къде, при какъв специалист да отидем. А той е тръгнал да ходи в някава клиника за пластична хирургия. Операцията се водела много дребна и рутинна. Но... чак пък в такава клиника само колкото да се оръси здраво, а това след още 4 години пак да се появи примерно...
Виж целия пост
# 7
Махнаха ми четири такива от главата. Направи го хирург в амбулаторни условия. Заши ги с по едно конче, което се маха след 8 дни. махани са преди година и се надявам да са почистени добре местата и да не се възобновят. Но, да, появяват се пак на същите места. Confused
Виж целия пост
# 8
Моето беше аденом..... за около 20 минути свърши цялата операция. Пред кабинета на хирурга имаше хора от всякаква възраст с такива подутини, къде ли не по тялото и главата.
При мен аденома беше от няколко месеца на гърба ми. Малко топче, което в един момент обаче започна леко да ме наболява. Докато хирурга ме оперираше, каза, че ако ме наболявало, при допир имам предвид, то е защото е тръгнало да се възпалява. След това ми направиха козметичен шеф, който след няколко дена го свалиха.
А, диагнозата ми я постави дерматолог. Така че, реда е: дерматолог и след това ако се налага хирург. Но е хубаво да го видят. не го отлагайте.
Мен ме оперираха преди около 4 години. Засега няма проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия