цедка за кафемашина Делонги

  • 4 738
  • 9
Здравейте!Цедката за кафе машината ми е запушена и спешно си търся нова.Но идея нямам къде продават.Моля за помощ-става въпрос за Варна.
Виж целия пост
# 1
Ако говориш за запушена приставка за каймак, аз просто я махнах за известно време от цедката. Не е същото кафето вече, но се бях примирила. Мъчих се известно време да я отпуша  с препарати, но не стана и така я зарязах. След около 2 месеца пак я пробвах и кафето си тръгна.  Laughing И това ми се случи 2 пъти за 3 години.  Blush В Технополис продават препарат за Делонги кафемашини и сега всеки месец  й правя профилактика. Иначе и нова цедка няма да свърши работа.
Виж целия пост
# 2
Нямаш нужда от нова цедка Wink
Значи - разглоби я цялата цедка, накисни я до утре сутрин във водичка+сода за хляб. Утре сутринта я изтъркай много хубаво с твърдата част на гъбата и с игла или карфичка ''боцкай" в дупчиците на цедката. Наистина е играчка - около 10-15 мин, но после няколко месеца ще пиеш отново хубаво кафе. Цедката става като нова  Peace
Разбира се, може и да не я киснеш цяла нощ, а половин час примерно...
Успех!
Виж целия пост
# 3
. И аз имах същия проблем накиснах е и в мегльо и вода цяла нощ. Разбира след като  я разглобиш. Сутринта я измих хубаво от препарата и я пуснах след като я сглобих без кафе на силна пара и се оправи.
Виж целия пост
# 4
Отново имам проблем с цедката на кафемашина Делонги.Това, което до сега помагаше вече не е достатъчно. От къде мога да купрепарат за почистване или нова цедка?
Виж целия пост
# 5
Ползвай игла!
Виж целия пост
# 6
Отново имам проблем с цедката на кафемашина Делонги.Това, което до сега помагаше вече не е достатъчно. От къде мога да купрепарат за почистване или нова цедка?
А сигурна ли си, че ползваш кафе, специално смляно за кафемашини за еспресо. Просто явно е много ситно смляно кафето, което ползаш. Аз имах проблеми в началото, докато намеря кафе, което е идеално за моята цедка. И съм нямала никога запушване, вече 3 години.
Виж целия пост
# 7
Много внимателно подбирам кафето, което купувам.
Виж целия пост
# 8
tedydeyan, остави цедката да кисне 24 часа с ЦИФ или друг силен препарад, след което търкай с грапавото на гъбата и за финал мини всяка дупчица с игла. Ако не помогне се обади на вносителя на Делонги и попитай за препарат или нова цедка.
Виж целия пост
# 9
Проблема се оказа в гуменото уплатнение към цедката. Самата цедка е чиста. Има дупчици , които много трудно се виждат и чистят една по една.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия