спешно ми трябва сос и салата!

  • 529
  • 3
Момичета, помогнете ми!  bouquet
Аз съм на гости на приятеля си във вВарна и искам да направя нещо за него, историята е дълга, но накратко - скарахме и после се сдобрихме,искам да направя нещо, защото основно аз бях поводът да се скараме.  Embarassed Поразпитах го и направих примерно меню с това, което харесва. Обича пилешко и затова се спрях на пилешки крилца по тайландски. Съжалявам, че не си спомням от коя мама я взех, на рецептата е страхотна Wink Simple Smile и към нея искам някакъв лютив или чеснов сос.малко странно то и двамата обичаме лютиво.другото нещо, което не знам как да направя е салата от печени червени чушки.  chef
Ще съм ви много благодарна ако споделите някоя кулинарна тайна  Praynig Praynig
ПП. къде се намират тези ресторанти "Гюрлата" и "Табаната" във Варна. от вас разбрах, че там била най-хубавата шкембе чорба
Виж целия пост
# 1
Гюрлата единия ресторант се намира на ЖП гарата , а другия над Мебелната палата. Тоя другия не съм го и чувала даже.
За соса мога да ти помогна евентуално: Аз го правя с майонеза, малко кисело мляко, 1 ч.л. горчица, 2-3 кисели краставички натъргани на ситно, 2 скилидки чесън (може и повече ако искаш да е по-лют), сол, черен пипер и малко лимонов сок. Става много пикантен и вкусен, подхожда идеално на пилешко и на пица и на много други неща май Simple Smile Дано да съм ти помогнала малко . Успех довечера.
Виж целия пост
# 2
 mikkey    bouquetблагодаря ти за соса, ще го направя
Виж целия пост
# 3
значи аз правя следния сос: 1 кутийка майонеза, от най-обикновената, няколко скилидки чесън счукани, сирене и малко кисело мляко, всичко това смилам с пасатора, слагам малко сол и копър и става чудно
салата:сварявам някаква паста(само да не е спагети), може панделки или от ония спирали, пак 1 кофичка кисело мляко, нарязани на ситно кисели краставички, някакъв колбас пак на дребно, грах, царевица, сол и всичко това се обърква
дано ти харесат рецептите  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия